Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '14

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
7610
 

Allah de ötesini bırak - Uğur Koşar

Allah de ötesini bırak - Uğur Koşar
 

alıntıdır


Toplum olarak Kişisel Gelişim’e eskiye oranla daha çok önem veriyoruz. Kitapçılara gittiğimizde Kişisel Gelişim reyonu olarak ayrılan bölümün diğer kitaplara oranla daha geniş bir yer tuttuğu gözle görünür bir gerçek.

Bunun dışında bir o kadar da antidepresan kullanan ve psikoloğa giden bir kesim var. Demek ki bir yerde bir hata yada eksik var diye düşünmekten alıkoyamıyor insan kendini.

Biraz üzerine eğilip araştırdığımızda anlıyoruz ki; başımıza gelenler, sebepsiz mutsuzluklar ruhun açlığından kaynaklanıyor.

Uğur Koşar’da tam olarak bundan bahsediyor.

Okuduğum kitapların içinde bana apayrı, çok farklı bakış açıları kattığı bir gerçek. Unuttuğumuz bazı değerlerimiz var ve takındığımız maskelerden yorgunuz.

Kitap bunları bize çok daha detaylı anlatıyor.

Başlaması ile bitmesi bir oluyor diyebilirim. Anlatım dili insanı yormayıp, daha çok okumaya teşvik ediyor.

Düşündürürken öyle bir cümle yazıyor ki; okurken bile içiniz huzurla doluyor.

Yine çok fazla anlatmadan okumanızı tavsiye ediyorum.

Eminim beğenenler ve hatta ikinci kez okumak isteyenler olacaktır.

İşte kitaptan bazı alıntılar;

 

“Kadın bir çiçektir. Ona sert davranırsan solar dökülür, geriye dikeni kalır. Karşında bir diken mi, çiçek mi görmek istiyorsun bu sana kalmış!”

 

“Kendine derinden saygı duy ve kucakla. Çünkü sen Allah’ın özenerek yarattığı, ruhuna ruhundan üflediği özel bir varlıksın!”

 

“Sen sanıyorsun ki affettiğinde karşı tarafı mükafatlandırıyorsun. Şayet affetmenin ilahi rahmetini duyumsayabilseydin, bütün yaşamını affetmeye adardın.”

 

“Kendini küçümse! Her şeyi yoktan var eden Allah değersiz bir şey yaratmaz!”

 

“Söylenecek çok şey varken bile sus! Susmak boyun eğmek değil, aksine olgunlaşmanın ilk adımıdır. Ve daima anımsa sen sustuğunda melekler konuşur.”

 

“Her haklı olma ihtiyacı hissettiğinde farkına varmanı isterim; ego senden doyum bekliyor. Hemen onu sustur; onu beslemeyeceğini kibarca söyle ve sevgiyle yerine oturt.”

Ve daha hafızanızda yer edecek onlarca cümle okuyacaksınız…

Şimdiden keyifli okumalar dilerim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Merveciğim, bilgilendim sağ ol canım.Uğur Koşarın: İçinde çok değerli bilgiler içeren ALLAH DE ÖTESİNİ BIRAK isimli kitabını ilk fırsatta alacağım.Sevgiler, mutluluklar.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 03.02.2014 5:52
Cevap :
Nahide Hocam inşallah seversiniz. Öyle güzel anlatımı var ki, nasıl bittiğini anlamadım. Bildiğim ama ertelediğim şeylerin yeniden gündemime gelmesine sebep oldu. Keyifli okumalar...  04.02.2014 19:44
 

Haklısın, BABA VE PİÇ ARADA KALMIŞTI, GEÇEN HAFTA BAŞLADIM, YORUYOR, BEN ARTIK BAŞLA BİTİR OLANLARI OKUYORUM... çocuklar satın alır, okur, tavsiye eder, akıcı derler de okurum, ya da okumalısın güzeldir der dururlarsa, okurum. GÖZLERİM YORGUN, yoksa neler okurdum, sevgili Ballı? Senin tavsiyeni de sıraya koyacağım. KIBRIS'TAN SEVGİLER.

Göksel47 
 02.02.2014 19:23
Cevap :
Göksel Hanımcığım... o gözler nelere tanıklık etti, neler okudu, neler biriktirdi kim bilir. Yeter ki ruh yorgunluğu olmasın. Sizin öyle güzel bir yüreğiniz var ki, eminim kendinizi ve etrafınızdakileri sevgi ile besliyorsunuz. Kocaman sevgiler  04.02.2014 19:43
 

Mükemmel cümleler okuma fırsatı ve bu paylaşımınızdan dolayı çok teşekkür ederim.Yazar gerçekten dinimizin özünü dile getirmiş.Mutluluk Kitabını sipariş ettim bunu da edeceğim.Sayenizde yazım dünyasından haberimiz oluyor.Sevgiler,selamlar.

yılmaz çetingöz 
 02.02.2014 14:06
Cevap :
Merhaba Yılmaz Bey, çok memnun oldum gerçekten. Eğer yazdıklarım sizler tarafından beğeniyle okunuyorsa amacıma fazlasıyla ulaşıyorum demektir. Yürekten teşekkür ederim size. Ben hm Mutluluğun Kitabı'nı hem de Allah De Ötesini Bırak kitabı'nı büyük bir hayranlıkla okudum.İnsana öyle güzellikler katıyor ki... size de şimdiden keyifli okumalar dilerim. Sağlıklı,huzurlu, mutlu günlere...  04.02.2014 19:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1856
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster