Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mart '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
715
 

Allah günah işleme özgürlüğü vermiş

Allah günah işleme özgürlüğü vermiş
 

İktidarın İstanbul vekillerinden biri. Yalakanın hası bir kanalda programa çıkıyor.

 

Konuşuyor da konuşuyor...

 

''Allah, insana günah işleme özgürlüğü vermiştir. İnsana günahsızlık talep etme hakkı vermemiştir. Peygamberimiz de günahları açan değil örtücü olan bir geleneğin mimarıdır.'' diyor ve devam ediyor... ''İnsanların günahları üzerinden darbe girişimi yapınca Allah'ın hududuna müdahele ediyorsunuz.''


Arada yolsuzluğun felsefi tarafının da olduğunu öğreniyoruz.

 

Mebus devam ediyor ama arada bir söz var bizi acayip ilgilendiriyor...

 

''İnsanların günahları üzerinden siyaset yapma ya da insanların günah işleme özgürlüğünü elinden alacak şekilde bireylerin hayatlarına müdahele etmek...''

 

Yani şimdi bu adam yolsuzluğu kabul ediyor. Üstüne ortaya çıkaranlara ayar vermeye çalışıyor. Hani günah işleme özgürlüğü var ya...

 

O halde sormakta fayda var.

 

***

 

2011 seçimlerinden önce CHP genel başkanının kasetiyle MHP'li 2 adayın kasetleri çıkmıştı. O zaman o adamları yerin dibine neden soktunuz ? Tamam, bir siyasi için yanlış ama sizin o günkü tavrınızı, söylediklerinizi unutmadık. Eğer günahsa bunlar; bu adamların günah işleme özgürlüğü yok mu ?

 

***

 

2011'de Beyoğlunda insaların içki içmesine mani olmak için masalar neden kalktı ? Geçen sene neden içki yasağı kondu ? İçki içen bir vatandaşa ''Tıskırana kadar içiyor'' demek size mi kaldı ? İçmek günah sayılıyorsa sen bunu engelledin ! Sen günah işleme özgürlüğünü kendinde görüyorsan o adamda görür !

 

***

 

Metro'da birbirini öpen sevgili çift üzerinden neden politika güttünüz? Kürtaj'ı neden yasakladınız? Bunları yapan insanlara Allah günah işleme özgürlüğü vermemiş mi sizce?

 

***

 

Gezi eylemlerinde 6 gencin öldürülmesine neden göz yumuldu? Katilleri neden saklanıyor? Anayasal hakkını kullanırken ölen gençlerin sizin din anlayışınızda yeri yok değil mi?

 

***

 

Mağduriyetler üzerine kurulu bir sistemde suç üstü yakalanmalarına rağmen yine mağdur olmayı başardılar.

 

Hani, paralar cebe inince bunu da ortaya çıkarmak günah oluyormuş. Ayakkabı kutusunda para götürmeye mani olmak günahmış. Jetler, milyon dolarlık saatler, ihaleler vs. Bu günahları illegal şekilde ortaya çıkarmak çok daha fazla günahmış. 

 

Bunu da Peygamber demiş... Kafaya gel! Bir de cemaate kızıyorlar Peygamberimizi emellerine alet ediyorlar diye.

 

***

 

İsim vermek gerekirse, Zaytung haberleri gibi olmuş  (Kendilerine selamlar olsun) mebusun açıklamaları. Sanıyorum artık kendileri de şaşırıyor ne diyeceklerini bilmiyorlar. Din üzerinden yapılan siyasetin son noktasıdır bu. Gülmekle utanmak arasında ince çizgideydim videoyu izlediğim zaman.

 

***

 

Fazla uzatmadan...

 

Açıklama acayip uçuk olmuş.

 

Bana eski bir Yeşilçam filmini hatırlattı.

 

''Yaptım ama sor neden yaptım ?''

 

Biz bu tip açıklamalar sadece filmlerde falan yapılır sanıyorduk meğer gerçekmiş.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Günah işleme özgürlüğü bireyi ilgilendiren alanda olabilir. Kamuoyunu ve kamuyu ilgilendiren alanda yapılan hırsızlık günah işleme özgürlüğümüdür. Yani minereyi çalan kılıfını hazırlarmış.

yadaosman 
 11.03.2014 22:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 66
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 345
Kayıt tarihi
: 01.09.12
 
 

Öğrenci, sanatsever, sporsever, Mustafa Kemal Atatürk... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster