Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ağustos '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
1839
 

Allah'ın emri, Peygamberin kavliyle...

Allah'ın emri, Peygamberin kavliyle...
 

Size anlatacaklarım, biraz masal kıvamında, biraz gerçek tadında.

Bundan tam elli yıl önce, bir bebek gelmiş dünyaya. Kıvır kıvır sarı saçlı, denizler kadar derin, masmavi gözlü. Dünya tatlısı. Ailenin sevgilisi...

Gel zaman, git zaman bu bebek öyle duracak değil ya! Büyümüş, serpilmiş çok güzel bir genç kız olmuş. Bu arada boş durmamış, üniversiteyide bitirmiş. Beyaz atlı prensini bekliyormuş, ailesiyle mutlu mutlu yaşarken.

Bir gün kapıları çalınmış, tak tak taak... Koşmuş annesi, büyük bir heyecanla kapıya, olur da, gelmişse bir dünürcü kapıya. Düşündüğü çıkmış, kapıda iki kadın, hiç tanımadığı. Buyur etmiş içeri, hiç kızına sormadan.

Kadınlar oturmuşlar, sanki kendi evleri. Göz gezdirmişler çevreyi, yok mu güzel kızınız hani? Anne telaşlı, burda burda içerde. İstiyoruz kızını, Allah'ın emri, Peygamberin kavliyle. Olur olur demiş annesi.

Neyse, uzun lafın kısası, evlenmişler düğün dernek. Aradan fazla geçmeden, boy boy olmuş çocukları.

Yıllar yılları kovalamış. Çocukları olmuş boyları kadar. Kadın yılların izini taşırken o güzel yüzünde, erkek yine aynı terane, vurdumduymaz.

Bu masal burada bitmiş mi? Ne dersiniz? Sonunu siz bağlayın isterseniz?


SEVGİNİN IŞIĞIYLA AYDINLANALIM! SEVGİYLE KALIN!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

“Ah anne “diye iç geçirdi kadın sobanın üzerinde fokurdayan çaydanlığın buğusuna karışırken gözyaşları. “Ah annem ah… Analar tahtını yaparmış da bahtını yapamazmış…Yıllar önce “olur “ deyişin yeni bir pencere açtı önümde. Hayat penceresi. O pencereden baktığımda tek aydınlık çocuklarım. Gerçi onları düşündükçe sağanak yağışa da bulanıyor düşüncelerim ya, neyse. Bildiğim tek şey senin bana yaptığın gibi yapmamak. Gönüllerinin çektikleri ile birleştirmeleri hayatlarını. Mutsuz olsalar bile sevdik bir kere demeleri. Aşkı yaşadım ya , oh olsun hayat demeleri… “ “Anneciğim “diyen sesi böldü kadının düşüncelerini. “Anneciğim bebeğimin kolu koptu…” Kadın plastik bebeğin kolunu taktıktan sonra kızının kendisine benzeyen sarı, kıvırcık saçlarını okşadı sevgiyle. “Hadi otur yanıma da bebeğine elbise dikeyim.”

papatya altı yüz elli 
 08.01.2009 10:53
Cevap :
Beğendim ,beğendim hem de çookkk...Eline sağlık,yüreğine sağlık...SEVGİLERİMLE...  08.01.2009 17:46
 

evililik saygı sevgi fedakarlık ve sorumluluk ister bunları kendı bulamayan kişilerin evlenmemesı daha hayırlıdır bence. Bu arada Elveda derken ve hoşgeldin hüzün isimli şiirleriniz cok guzel olmus ellerınıze sağlık

the blueworld 
 22.08.2008 10:26
Cevap :
Teşekkür ediyorum Sayın Yazarım yorumlarınız için...saygılar...  22.08.2008 11:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 180
Toplam yorum
: 491
Toplam mesaj
: 69
Ort. okunma sayısı
: 766
Kayıt tarihi
: 14.08.07
 
 

Emekli matematik öğretmeniyim... Amasya memleketim... Anneyim... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster