Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '08

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
336
 

Allah’ın rızası

Erzurum’a yakın bir köyde ama fırını olan bir köydür, halkı çalışkan el emeği göz nurunun kıymetli olan yıllardır .İslam dinine inananlar ise bu inanç yolunda birer nefer olduğu yılların içinde, köye yakın bir yerde ev kuran bir demirci varmış .

Fakir ama karısı çok güzelmiş zaten adamın gayesi de karısını kimsenin görmemesi için.hanım eşini, evinin eşiğine oturup beklerken;oradan geçen bir Ermeni delikanlısı gelini görür , güzelliğine hayran kalır, aklı karışır, yürürken geri döner geline Allah’ını seversen kötülük değil; Allah rızası için yanağından bir öpeyim der, derde gelin düşünür ama; yüzünü uzatır Ermeni genç öper.Akşama doğru kadının kocası eve gelir. Kadın gün boyunca olanları anlatırken;bir Ermeni gencinin Allah rızası için kendini öptüğünü söyler, adam köpürür, sen nasıl Allah rızası için kendini öptürdün der.Aklına şeytani bir fikir gelir aklı sıra kadını cezalandıracaktır.

Evden hızlı adımlarla çıkar , doğru fırıncıya koşar senin fırında az işim var der .Fırıncı razı olur birazdan namazımı kılacağım sen ne iş yapacaksan al yap der.Eve koşar neşelidir, karısını alıp fırına getirir, bak hatun! namusumu temizlemem lazım .Şimdi sen gerçekten Allah rızası için kendini öptürdünse ;gene Allah rızası için ben diyorum kendini ateşe at .Gelin tereddüt bile etmeden ,

_Rabbim sen bilirsin değip kendini fırının sıcak alevleri arasına atar .Kocası çabucak olan olay karşısında dehşete kalır dışarı çıkar bilinçsizce hızla uzaklaşır.

Fırıncı gelir , fırının kapağını açar ki ;yatağından yeni kalkan yüzü ıslak bir gelin sese uyanıp fırıncıya bakıyor .

_Baba niye bakıyorsun işte bak yanmadım Allah inananları yakmaz ;diyor .

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 151
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 30
Ort. okunma sayısı
: 1000
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

Kısaca öğretmen ve öğretenim. Yaşamayı yaşarken öğrenmeyi ilke edinmenin dustur olduğuna inananla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster