Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mayıs '20

 
Kategori
Yoga / Meditasyon
Okunma Sayısı
119
 

Alma-Verme Yasası

Evren dinamik bir değişim içinde işliyor. Almak ve vermek evrendeki enerji akışının iki farklı yüzüdür. Arayışı içinde olduğumuz şeye ne kadar çok kendimizi verirsek, hayatımızda ve evrende dolaşan bolluk ve bereketi o kadar artırırız.” İşte bu cümlelerle başlıyor Deepak Chopra “Başarının 7 Spiritüel Kuralı” kitabının ikinci yasası olan Alma-Verme Yasası’nın anlatımına. Hemen hemen hepimiz daha yasanın adını duyar duymaz bir fikir sahibi olmuş olabiliriz. Ama bence okumaya devam etmeliyiz, daha derinden anlamak ve içselleştirip, nasıl uygulayabileceğimizi öğrenmek için biraz daha bilgi sahibi olmak gerekebilir öyle değil mi? “Hayatımızın akışı, varoluşumuzu oluşturan unsurlar ve güçlerle kurulan uyumlu bir ilişkiden başka bir şey değildir. Hayatımızdaki element ve güçler arasındaki bu uyumlu etkileşim Alma ve Verme Yasası’dır. Çünkü bedenimiz ve zihnimiz evrenle devamlı ve dinamik bir alışveriş içindedir ve bu enerjinin dolaşımını engellemek, damarlarımızdaki kanın dolaşımını engellemek gibidir.

Her ilişki bir alma verme ilişkisidir. Vermek almayı doğurur, almak da vermeyi.
Gerçekte vermek, almak ile aynıdır; vermek ve almak evrendeki enerji akışının iki farklı yüzleridir. Ne kadar çok verirseniz, o kadar çok alırsınız. Çünkü evrendeki bolluk ve bereketin devamını ve hayatınıza akmasını sağlarsınız. En önemli nokta bir şeyi alırken veya verirken ki niyetinizdir. Niyetiniz her zaman alan ve veren için mutluluk yaratmak olmalıdır, çünkü ancak bu niyet hayatı destekler, devamını sağlar ki bu da her şeyi çoğaltır. Bu yüzden verdiğiniz her şeyden keyif alacak bir yapıya sahip olmalısınız. Böylece verme enerjisi zaman içinde çoğalıp artar.

Alma ve Verme Yasasını sadece maddi olarak düsünmeyin, yardım etmek, takdir etmek, ilgi ve sevgi göstermek verebileceğiniz en değerli hediyelerdir ve paha biçilemez. “ 

Kemal Alkan bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 2072
Kayıt tarihi
: 20.01.14
 
 

Merhabalar,  Çocuk yaşlarda hissetmiş olduğum ve bastırdığım hislerim 2016 'da Theta Healing eğit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster