Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Şubat '13

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
217
 

Almanya eski korku imparatorluğu mu?..

Almanya eski korku imparatorluğu mu?..
 

s2.trth


 Demek o iş devam edip gidiyor. Bu insanlar bir türlü adam olmuyor.

İlk önce şu haberi okuyun. Sonra ne demek istediğimi anlarsınız.

“Türkiye’de TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, “Avrupa'da Türk kökenli ailelerinden alınarak eşcinsel çiftlere evlatlık olarak verilen göçmen çocuklarına” ilişkin açıklamada bulundu. Üstün, “bazı iddialara göre Avrupa'da bu tanıma giren 5 bin çocuğun bulunduğunu” söyledi. (dw.de)

Bu olaylar özellikle Almanya’da ve Hollanda da çok görülüyor…

Korkunç bir haber.

Böyle bir haber doğru değilse niye çıksın ki.

Belli ki artık Batı’da , dolayısıyla Almanya’da aileler çok çabuk dağılıyorlar. Anne ayrı, baba ayrı hayatlarını yaşamaya başlıyorlar. Doğal olarak çocuklar ortada kalıyor. Buna orada yaşayan Türk aileleri de dahil… Onlar da oranın adetine uyarak çok çabuk boşanıyorlar. Avrupa boşanmış , dul insanlarla dolu. Bir de eşcinsellerle… Bunları da yasal hale getirdiler. Bunlar da çocuk sahibi olabiliyorlar; bunların büyük bir kısmı da anlaşılan yıkılan Türk ailelerin çocuklarını alıyorlar…

Allahım bu çocuklar nasıl yetişir!.. Tahmin edebiliyorum…

Adli makamların hiç mi akılları yok… Belli ki ne yapıp yapıp bütün Almanya’daki Türkleri asimile etmeyi kafaya koymuşlar ama ne yolla olursa olsun. Ve Türk çocuklarının ne yolla asimile edileceği bu haberden belli oluyor.

Düşünebiliyor musunuz, o çocuklar nasıl yetiştirilir?  Bana, ne var bunda, demeyin… Ne yok ki!.. Rezaletin dik alası…

“Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada ise bu konuda somut bir vakaya dair isim, kurum ve karar tarihlerine yer verildi. YTB açıklamasında, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde bulunan ''Gençlik Daireleri''nin aileleri tarafından şiddet gördüğü iddiasıyla çocukları koruma altına aldığı hatırlatılarak, uygulamaların aile bütünlüğünü ortadan kaldırdığı iddiası dile getirildi.(dw,de)

Tabii, bu çocukları Alman ailelere vermenin bir amacı daha var…Avrupa’da ailelerinden koparılan Müslüman çocuklar Hıristiyanlaştırılmak isteniyor. İşte onlardan biriydi Elif Yaman. Ama Türk hükümetinin teşebbüsleri sonunda kurtarılarak annesine teslim edildi.

Alman adli makamları bu konularda çok merhametsiz. Bir karar veriyor ve bu kararından kolay kolay dönmüyor.

Hollanda da, Pleegzorg Nederland isimli kurumun verilerine göre 2000 yılından 2009 yılına kadar, ailelerinden alınan çocukların sayısı 12000’den 23 bin 355’e yükselmiş. Özellikle Türk ve Faslı çocukların bu orandaki payı giderek artış gösteriyor.(haber.nl)

Bu zalimce uygulamalar yalnız Almanya’da değil değil Avrupa ülkelerinde de sürüyor.  Hollanda da Müslüman veya Türk ailelerinden alınan çocukların özellikle  Hıristiyan, Ateist, İslam karşıtı veya ahlaki değerlerden yoksun ailelerin yanına verildiği de biliniyor.

Bazı kaynaklara gore, Alman bakıcı ailelere veya kilise yurduna yerleştirilen Türk çocuklar, çok mutsuz. Buralarda tam bir Hristiyan gibi yetiştiriliyorlar; domuz eti yediriliyorlar… Halihazırda bu kurumların elinde 4 bine yakın Türk çocuğunun bulunduğu biliniyor.

Türkiye bu konuda ne yapıyor:

Anlaşıldığına göre, “TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Avrupa'da yaşayan Türk kökenli çocukların yabancı ailelere verilmesi konusunda bazı ülkelerde inceleme yapacak.
Komisyon'a, Avrupa'daki göçmen çocukların sorunları ve velayet hakkı konusunda yürütülen izleme dosyası sunuldu.” (netgazete.com)

Unutulmasın,  17 Nisan 2013'te Neonazi cinayetlerinin ilk duruşması yapılacak Almanya'da.

Bu arada , bu çocukların da  olur olmaz ailelerin yanına verilerek bir cinayet daha işlenmesine  göz yumulmamalıdır.

Bunun sorumluluğu, hem Alman Türk Toplumunun ve Türkiye Cumhuriyetinin üzerindedir. Çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkmalıyız. Ve bu olaylardan hemen adli makamları ve gereken ilgilileri haberdar etmeliyiz.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu haberi ilk okuduğumda dehşete düşmüştüm. Hiç olmazsa bu konuda Dış İşleri Bakanlığı sabırlı, kararlı ve akılcı bir yol izler ve çocuklarımızı kurtarır. Bu ne biçim bir zulümdür? Eşcinselliği onaylamasam da anlamaya çalışıyorum. Eşcinsel evliliği de bir noktaya kadar arkamı dönüp görmezden gelebiliyorum, ama doğaya aykırı bir ilişki yaşayan kişilerin sağlıklı çocuk yetiştirmeleri konusunda ciddi anlamda endişeliyim. Selam ve saygıyla.

Güz Özlemi 
 17.05.2013 14:53
Cevap :
Haklısınız.  20.05.2013 8:06
 

Kıymetli Üstat Erdal CEYHAN :Yazınıza konu olan Gençlere sahip çıkacak,onların sorunlarıyla ilgilenecek kimse var mı orada?Gencecik hayatlar söndü gitti,onlara el uzatacak kimse bulunmaz.Selam ve saygılar sunuyorum..

Mehmet Burakgazi 
 24.02.2013 13:24
Cevap :
Alamancıların bir bölümü büyük adam oldu; zengin oldu... Anladık. Ama bir bölümüne de neler oluyor görüyoruz. Allah esirgesin.  24.02.2013 17:07
 

Benim ( Ben Almanya'da... Dankeschön)gözlemlerimde bu gibi olaylarla karşılaşmadım, ama her ülkede bu gibi şeyler olabiliyor demek ki. Bu aralar ülkemizdeki kendimiz bile kendi kendimize başlar ayaklar konuları tartışıyoruz. Herr Erdal.

Şahin ÖZŞAHİN 
 22.02.2013 20:31
Cevap :
Herhalde bana Almanca güzel şeyler söylüyorsun! Bitte.. Ben "Haberler"den hareket ederek bu sözleri söylüyorum. Çocukların ziyan zebil edilmesine dayanamam, yazıktır. Saygılar.  22.02.2013 21:24
 

Hocam, Bahis yasalar tum ulke icin var ve meri!Biz uyamadigimiz icin sorun cikar genelde.Hemen tum bati ve abd de benzer koruma yasalari var. Kultur ve yasam sekli bu noktaya getirmis. Es kazara 18 den kucuk ogluma bir tokat atsam ve olayi polis duysa bir kez daha yuzunu gormek zor bu tum amerika icin gecerli benim icin degil.Sanirim once o yasam seklini anlamak lazim bizim icin cok zor.O toplumun parcasi olamamis yada istedigi basariyi yakaliyamamis gocmenin sorunu yasadigi ulkeyi beyenmez ozlem duyar kokune , ulkede yasadigi ulkeye hayranlik duyar kendi ulkesini icine sindiremez. Oncelikle kok ulke olgusunu islemek ve artik o toplumun bir parcasi olduklarini hissettirmek lazim geliyor bana gore.Akademik cevrelerde ve/veya yasam duzeyi orta ustu cevrelerde neden gorulmez? Valla en kibar boyle ifade ettim!!! Saglik ve saygiyla

Newyorker 
 22.02.2013 18:01
Cevap :
Size göre, sözün özü "Devlet çocuğu annesinden babasından bile korur.." demeye getiriyorsun da. Yazıda geçen örneklerde Türk çocukları o ailelerin yanına verilmekle korunmuş mu oluyor? Bence bazı ön yargılar var gibi... Kesin olarak , olguları ayrı ayrı bilemiyorum ama bir genellemeye gidilirse; sanki burada pek çocuk korunmuyor gibime geliyor (5 bin çocuktan sözediyoruz..!). Ama anladığım kadarıyla size göre bir yasa var, ve bu yasa çocuğun lehine çalışıyor. Acaba? Bu her zaman böyle mi? Demek ki konu tartışmaya açık! Saygılar.  23.02.2013 0:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 792
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster