Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Mayıs '08

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
436
 

Alo orda mısın (10)

Alo orda mısın (10)
 

 

http://blog.milliyet.com.tr/alo-orda-misin--9-/Blog/?BlogNo=111124

 

Onun gitmesiyle annesi telefonu eline alarak doktor arkadaşını aradı. Nazan için randevu istedi. Doktor iki saat sonra randevu verdiği hastasının arayarak randevuyu iptal ettiğini onun yerine Nazan’ı alabileceğini söyledi.

Kızını doktora götürüp sağlığıyla ilgili bilgi alabileceğini bilmek annesini biraz da olsa rahatlatmıştı. Eşinin yanına giderek durumu bildirdi. Ve Nazan için en uygun olanın bu olduğuna karar verdiler.

Annesi daha sonra bu kararı bildirmek üzere Nazan’ın odasına giderek, iki saat sonrası için doktordan randevu aldığını ve hazır olmasını istedi.

Nazan bunu hiç hesaplamamıştı. Öyle şaşırdı ki panikle, “ ne doktoru ben çok iyiyim, bebek de iyi. Doktora gitmeye hiç gerek yok” gibi bir şeyler söyledi. Annesi, “ne kadar iyi olduğunuzu doktorun ağzından ben de duymak istiyorum. Senin sağlığın bizim için çok önemli. Bunu kendim duyarsam babanla ben o zaman rahat bir nefes alabileceğiz, hem baban böyle istiyor‘ diyerek kararlılığını ortaya koydu.

Nazan ne yapacağını ne söyleyeceğini şaşırdı. Çaresizlikle, “anne lütfen” diye sızlandı. Annesi Nazan’ın bu tavrına çok sinirlenmişti. “Saçmalamayı kes, bunu baştan düşünecektin. Doğuma kadar her ay kontrole gideceksin, buna alışsan iyi edersin!” diye azarladı.

Nazan, “ama anne anlamıyosunnn” diye sızlanmaya devam etti.

Annesinin olanca siniri bozuldu, “bebek fikrinden evlilikten vazgeçersen bil ki buna en çok babanla ben sevinirim. Seninle ilgili her şeyi bilmek istiyoruz. Sızlanmayı kes ve hazırlan!” diye son kez uyararak odadan çıktı.

Nazan, doktordan kurtuluşu olmadığını anladı. Ya annesine olanları anlatıp evlilik hayalinden vazgeçecekti ya da doktora gidip bütün foyası ortaya çıkacaktı, yine evliliği hayal olacaktı.

Ne yapacağını şaşırmıştı son bir umutla telefona sarıldı ve Murat’ı aradı olanları anlattı. Murat, “bu büyük yalanı ortaya atan sensin. Ben ne yapabilirim, annene babana, yok Nazan’ı doktora götürmeyin, o zaten bebek beklemiyor mu diyeyim” diyerek sinirlendi.

“Bu yalan daha fazla uzamasın, doktora git ve hamile olmadığın anlaşıldığında yaptığın testin sonucunun yanlış çıktığını falan söyle. Sonrasına da sonra bakarız artık” diyerek çözüm üretmeye çalıştı.

Nazan bu öneriyle biraz rahatladı ve hazırlanmaya başladı...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hemen bi yalan uyduruveriyorlar ahhh şu gençler !...

hayat güzeldir 
 13.06.2008 19:51
Cevap :
:))))))Bizim de gençlerimiz var evde, bizde mi dikkat etsek n'apsak  13.06.2008 19:55
 

Nazan'ın öyküsü gidereik işlginç bir hal alıyor. Çok ilginç gelişmeler olacak gibi gözüküyor. Nazan'ın sonunu merak etmekten öleceğiz. Bu kadatr akıcı bir öykü dizisi için söylenecek tek kelime var: MÜKEMMEL.

Ömer Alpdoğan 
 25.05.2008 13:17
Cevap :
:) Sayın yazarım sefalar getirdin. :))))Nazan'ın sonunu okuyunca inan bende merak ediyorum. İyi olur inşallah. Sevgiler, kendine iyi bak.  25.05.2008 14:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 657
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster