Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Nisan '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
596
 

Aloooo kimse yok mu??

Aloooo kimse yok mu??
 

"Süreyya telefon sana" dediler yıllar öncesinde bir gün, en genç zamanım ceylan gibi sektim telefona.

Yeni işe başladığım kurumda, aldım ahizeyi bir delikanlı, utangaç biraz çekingen baktım ilanı aşk ediyor, beni işe gider gelirken görüyormuş da, bende farkında imişim de, beni tanımak istiyormuş da, ciddi imiş de... Kim bilir kaç gündür bir cesaret toplayıp bana bu telefonu etti... E e e bende taş değilim de, sorup soruşturuyorum arada, nerede görüyormuş beni hangi semtte gidiyormuş çocuk umutlandı bu sözümü duyunca .

- Keçiören, dedi

- "Amanın" dedim zavallı çocuk, boşa gitti tüm emekler bu ben değilim aynı serviste çalıştığım diğer Süreyya ya baktım, seslendim, muzip bir gülümseme ile

- Süreyya, telefon sana… Nerden nereye..

Bu gecede cep telim iki kez kısa aralıklarla çaldı, uykunun o en tatlı yerinde iken önce, aldırmadım, sonra aklıma gelen birçok senaryo üzerine kalktım baktım hadi, dedim kimmiş bir bakayım.

Telefon çalması ile birlikte, "İmkansız aşk" dizi müziği başlamasın mı? Amanın, dedim yine bir başka kızı ararken beni aradılar, kapattım.

Ardından tekrar çaldı, kaba bir erkek sesi, küfürlü "nasıl konuşmadan kapatırmışım"...!!!! Onların evini nasıl rahatsız edermişim?? Suç bastırıyor ya da kötü ruhunun yansımasını bana geçirmeye çalışıyor aptalcasına kibar davranıyorum.. Yok bu onun dili değil, sanırım küfür gerek ama benim küfürüm den ne olacak? Bir gün yeğenim eve koşarak gelmiş.

- Anne bana çok kötü küfür etti çocuklar, diye annesi merak etmiş ne dediler diye, "söyleyemem anne" demiş.. Kulağına söylerim ancak (evde de annesi ve yeğenim var dikkatinizi çekerim) söylenen söz "aptal kemik torbası" benimkide bundan farklı olmazdı sanırım. Oğlum, aldı telefonu bundan sonraki iki çalış sonrası o an istediği küfürleri istediği lisanda söyledi ve bugün bekliyorum, ne zaman tekrar arayacak?

Ne biçim bir ruh yapısıdır bu, terbiyesizlik ya, arayan şahsa askerde bir oğlum olduğunu gece çalan telefonda ilk oğlumun ve gurbetteki yakınlarımın sağlığı ile ilgili bir haberdir diye açtığımı söyledim insanı seviyorum hep ılımlı bakıyorum, ama bunun mazereti yok... Üzgünüm, beni geceleyin rahatsız eden ve küfreden yabancı, seni sevemedim..

Sevgiler... Biliyorum ki; bunlar fazla değiller... Allah ıslah etsin bunları..... Güzel sımsıcak bir gün dilerim....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benim de telefonla ilgili hatıram var. Sizin vesileniz ile paylaşmak istiyorum müsade ederseniz; telefon numaraların önüne 2 rakam daha eklendiği yıllarda eksik numara çevirince telesekreter çıkardı. Zaten telesekreter kavramıyla ilk o yıllarda tanıştık: " sayın abonemiz bu bir band kaydıdır. Eksik numara çevirdiniz..." diye. Rahmetli babaannem ne zaman bizi arasa ben de aynı o kadının dediklerini taklit ederdim. Babaannem de dinleyip: " tamam yavrum" der "çat" kapatırdı. sonrada evdekilere dert yanarmış. Ne zaman arasam o kadın çıkıyor diye:))) ( toprağın bol olsun babaanneciğim) Sevgiler...

Tülay TERZİOĞLU 
 27.04.2007 13:33
Cevap :
Ne hoş bir anı..)) gülümsedim kocaman..Allah rahmet eylesin...rahmet istemiş derler...) sevgi ile kal..yazılarını gelip okuytacağım.. izliyorum  27.04.2007 21:14
 

bunlardan Zonguldakta özellikle çok var canım.Endüstri meslek lisesinde okudum emin ol o kadar fazla ki!bunlara küfür edince iltifat gibi gelio çok hoşlarına gidiyo:)garip ama gerçek.Hakarete falan bayılıyorlar.hani bizde küçükken telefon sapıklıkları yapardık ama bizimkiler masumdu be:)

ScReAm 
 25.04.2007 8:47
Cevap :
susmak en güzel yanıt bunlara...bırak gitsin paracıkları....hadi gündüz ne ise..gece fena..)sapığın şehri yok.. onlar heryerde.)..  25.04.2007 12:17
 

Birde yaşınızdan küçükler demezmi ben olgun insanlardan hoşlanırım diye.Pişkinliğe vurmazlarmı birde utanmadan. İşte kopuyorsunuz o an.Cahhallık diyorum.(şive oldu ama).

yekruseha 
 20.04.2007 14:16
Cevap :
şaşkınlar...gidiyor kontürleri...) beter olsunlar di mi.))  20.04.2007 18:08
 

Her cumartesi-pazar şöyle azıcık uyuyalım diyoruz. Sabah 7-8 gibi telefon çalar. Açarsın, yanlış numara. Artık sabahları telefon çaldığında yanlış numara olduğunu biliyorsun ama gürültüye katlanamayıp mecbur açıp bu telefonun yanlış olduğunu ispatlamaya çalışıyorsun. Bir de kaba kaba konuşup daha telefonu açar açmaz "alooo ora neresi?" diyenler var. Önce kendini tanıt, deyince morarıp telefonu kapatmalar. Sizin durumunuz daha kötü tabi ki. Benim ki yanlış. Sizin ki ise sapıklık durumu. İnsanlar çok tuhaflaştı. Evli barklı çocuklu insanlara bile sataşma haklarını kendilerinde buluyorlar. Saygılarımla.

Eşit Ağırlık 
 19.04.2007 21:20
Cevap :
Konuşma adabını bilmiyoruz birde, cep teli ile bağıra bağıra konuşan insanlar var birde sanki onların konuşmalarını finlemek zorundayız...)saygılı insanlara merhaba  20.04.2007 6:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster