Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Aralık '09

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
715
 

Alt yazısız bir yabancı filmdir aşk

Alt yazısız bir yabancı filmdir aşk
 

Sen yanımdayken bildiğim alfabeleri unuttum: Arapçadaki mim, Latin alfabesindeki alfa, Göktürkçedeki ‘ok’ birbirini sildi. Birdenbire bütün kitaplar harflerini kaybetti. Harflerin yerinde kuytu bir serinlik oluştu.

Sen yanımdayken; duyduğum, okuduğum, göz ve kulak hafızama yapıştırdığım sözcükler birdenbire döküldü. Hafıza kartım ıssız bir stepteki rüzgârın ıslığıyla baş başa kaldı.

Sen yanımdayken; seyrettiğim filmlerdeki okuduğum romanlardaki, hikâyelerdeki bütün olaylar, kahramanlar, haber bültenlerindeki günlük olayların sıradanlığına dönüştü; birkaç saniyede sıcaklığını ve tazeliğini kaybetti.

Sen yanımdayken; yazdığım şiirler, öyküler, denemeler, hatta test soruları bile yarım kalmış bir bulmacanın eksik kareleri kadar anlamlıydı. Bunların hiçbirini sanki benim beynim üretmemişti. Binlerce çocuk doğurmuş ve yavrularını sağa sola dağıtmış damızlık bir fare gibi hissettim kendimi.

Sen yanımdayken, gittiğim şehirleri, uyuduğum otelleri, yediğim yemekleri unuttum. Her şeyi unutsam da kokuları kalırdı geriye bu şehirlerden, yataklardan, yemeklerden. Oysa şimdi haritadaki bir nokta kadar önemsizleşti hepsi; alfabeyi de unuttuğum için isimlerini bile okuyamıyorum zaten.

Sen yanımdayken; dinlediğim şarkıları unuttum. Hepsi anlamsız hale geldi. Şarkılardaki enstrümanlar nezle olmuş aletlerin çıkardığı seslerdi sanki. Şarkıların sözleri ise orta sağ büyücülerinin anlamsız cızırtıları.

Sen yanımdayken; sevdiğim kadınların seslerini, kokularını, bakışlarını, tenlerini unuttum. Gerisini hatırlasam ne işe yarar zaten?

Sen yanımdaken; ihanetleri, terk edilmeleri, yalnızlıkları, umutsuzlukları hatırlamadım bile.

Sen yanımdayken; önceki rüyalarımın hepsini unuttum. Sen zaten en büyük rüyaydın.

Sen bir masalcının görebileceği en renkli en uzun rüyaydın. Bu rüyanın masalı kim bilir nasıl olurdu?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sizin yazılarınız aşkın varlığını anımsatıyor bana :)

Dilek Fuçucı 
 12.11.2010 23:58
Cevap :
teşekkürler dilek hanım..  22.11.2010 22:00
 

Aşk ,sözcüklerin saklandığı ya da yetersiz kaldığı canlanma şekli ,dünyanın bütün renklerinin,seslerinin bir varlıkta birleşip ruhun varlığa ibadeti diyorum.Olağanüstü bir çekim,enerji .Siz aşkı yazın sevgili dostum,hep yazın.Kaleminize yüreğinize sağlık.sevgiyle kalınız

zirve özden özpınar 
 30.12.2009 0:06
Cevap :
ben aşıkken yazıyorum,yaşarken susuyorum,aşk bitince ölüyorum,toprağa giriyorum,her aşkta yeniden doğuyorum...sevgilerimle...  30.12.2009 22:09
 

Çok söze gerek yok bence, harika bir yazı:) Sevgi ve saygılarımla.

SINIR 
 20.12.2009 22:14
Cevap :
teşekkür ederim melda hanım sevgilerimle...  21.12.2009 5:46
 

kim yahu bu:))) ne güzelmiş.....

Salih ERDAGI 
 20.12.2009 21:00
Cevap :
sevgili salih bazen gördüğümüz rüya o kadar güzeldir ki rüyadaki kişiye adını sormayı unuturuz...ben de adını sormadım:)  21.12.2009 5:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 114
Toplam yorum
: 490
Toplam mesaj
: 105
Ort. okunma sayısı
: 1565
Kayıt tarihi
: 01.08.07
 
 

1964'te Ankara'da doğdum. Meslek lisesinin elektrik bölümünü bitirip fabrikada ve şantiyede çalıştım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster