Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '13

 
Kategori
Döviz / Altın
Okunma Sayısı
1117
 

Altın, alınabilir fiyatlara geldi

Altın, alınabilir fiyatlara geldi
 

Ata Lira


Geçtiğimiz günlerde altın ile ilgili söylediklerimiz aynen çıktı. Has altın 84.00 TL ollduğunda Ata lira 590 – 600 aralığında satılıyordu. Bugün itibarıyla (13 Mayıs 2013) Has altının gramı 83,70,  Ata lira ise 565 TL… Yani neredeyse has altın fiyatı aynı olmasına rağmen, Ata lira 30 TL daha düşük. Aynı günlerde çeyrek altın 150 TL’ler de idi. Bugün itibarıyla 140 TL.

 

Aynı fiyatlarda durduğunla liralar daha düşermi derseniz, çeyrekte 2-3 lira, Ata da ise 5 lira civarı gerileme olur. Tabii has altın fiyatı artmazsa.

 

Yazdıklarım, altın alın, en iyi yatırım aracı bugünlerde altındır anlamına gelmiyor. Sadece kaos ortamında alınan altın fiyatlarının olması gerektiğinden fazla olduğunu belirtiyorum.     

 

Çünkü altın fiyatları Türkiye’de ki güncel olaylarda düşüp, yükselen bir araç değil, tamamıyla dünya borsalarının hareketiyle değişiyor. Geçtiğimiz günlerde ons 1500 dolarlardan 1300’lere indi. Bu inişin ertesinde aşırı talep oluştu, bunun neticesinde Türkiye’de değerinin üstünde bir noktaya oturdu. Çünkü aşırı talep olduğu günlerde darphane altın yetiştiremedi, piyasada bulunması zorlaştı.

 

Artık beklentileriniz altının artması yönünde ise ve yatırımınızı altına yapmak istiyorsanız, şu an alınabilir fiyatlara gerilediğini belirtmek istedim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1047
Kayıt tarihi
: 08.02.13
 
 

Cengiz Ülkü 1966 yılı Manisa-Salihli doğumluyum. İlk, Orta ve Liseyi Salihli’de... Üniversite..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster