Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mayıs '20

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
20
 

Altın İğne Tedavisi 10 Soru

Altın İğne Tedavisi 10 Soru

RF (Radyofrekans) altın iğne işlemi cilfi gençleştiren, cilt dokunuzu iyileştiren, ve kırışıkların görünümünü azaltan yenilikçi kozmetik tedavidir. Sivilce izi tedavisinde, vücut çatlak tedavisinde, çildin sarkık ve kırışık izlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. 

Rf (Radyofrekans) Altın İğne Kaç Yaşında Yapılır?

Altın iğne uygulaması 18 yaşını doldurmuş her hastaya yapılabilir. 18 yaşından küçüklere aile izni bile yapılabilir. Ancak hastanın talep ve muayene muayene bulguları son derece önemli olmaktadır. 18 yaşından küçük cilt kırışıklığı şikayeti ile geliyor ise ameliyat önerilmemektedir. Sivilce izi ve sivilce tedavisi için aile izni ile birlikte yapılabilmektedir.

Rf (Radyofrekans) Altın İğne Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Altın iğne uygulaması öncesinde makyaj yapılmamalı, yapılmış ise işlemden önce mutlaka silinmelidir. Sigara tüketimi her işlem ve ameliyatta söylediğimiz gibi 6 ay öncesinden kesilmeli ve işlemden sonra hiç içilmemelidir. Kan sulandırma etkisi olan alkol 3 hafta öncesinde kesilmesi gerekmektedir, yine kan sulandırma etkisi olan aspirin veya aspirin içeren ilaçlar 3 hafta öncesinden kesilmelidir. Cilt ile ilgili kullandığınız ilaçlar veya önceden geçirdiğiniz cilt rahatsızlığınız var ise mutlaka işlemden önce doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir.

Rf (Radyofrekans) Altın İğne Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Altın iğne uygulamasından sonrasında aynı gün duşa girilmemelidir, yüze sıcak veya soğuk su değmemesi gerekmektedir. İşlemden hemen sonra yüze herhangi bir makyaj yapılmamalıdır. Yüze nemlendirici krem sürülebilir, 1 – 2 gün kadar güneşten korumanız ve en az 50 faktörlük güneş koruyucu krem kullanmanız gerekmektedir.

Neden Altın İğne Kullanılır?

İğnelerin asıl amacı cilt üzerinde delikler açarak cilt ve cilt altına radyofrekansı en iyi sekilde iletmesidir. Ancak radyofrekansı en iyi sekil de iletmesini sağlacak madde olan altın iğne uçlarına yerleştirilmiştir. Yani altının kullanılmasının amacı en iyi iletken olmasıdır.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Ağrılı Mıdır?

Altın iğne öncesinde yüze lokal krem sürülerek işlem yapılacak bölge uyuşturulmaktadır. Bu uyuşturulan bölge de işlem yapılırken hasta herhangi bir ağrı hissetmez. İşlemden sonra anestezinin etkisi geçmiş olasada acı hissi olmamaktadır.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

Altın iğne uygulaması diğer lazer uygulamalarına göre daha avantajlıdır. Lazer de yazın işlemin yapılması önerilmezken altın iğne de dört mevsim işlem yapılabilmektedir.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Kaç Seans Uygulanır?

Altın iğne uygulaması yapılan cilt analizi sonrasında doktorun verdiği seans sayısı 3 – 6 seans arasında değişebilmektedir. Seans sonrası gereken ek müdahale gerekirse doktor onayı ile ek seans uygulanmasında sorun olmamaktadır.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Etkisi Ne Kadardır?

Altın İğne Cildinizin iyileşme süreci ve yenilemesine bağlı olarak etkisi ortama 1,5 veya 2 yıl olmaktadır.

Altın İğne Sonrası İlaç Kullanılıyor mu?

Altın iğne sonrası özel olarak ilaç verilmez sadece güneşten korunmanız için 50 faktörlük güneş korucu krem yeterli olmaktadır.

RF (Radyofrekans) Altın İğne Ne Kadar Sürmektedir?

RF (Radyofrekans)  altın iğne işlemi kişiden kişiye göre değişmektedir. Tedavinin uygulandığı bölge ve cilt yapısına göre ortalama olarak 1 saat sürmektedir.

Doç.Dr. Süleyman TAŞ

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

https://www.suleymantas.com.tr/altin-igne-oncesi-sonrasi/

https://www.tasklinik.com/altin-igne-radyofrekans/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 85
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 45
Kayıt tarihi
: 01.03.14
 
 

Doç.Dr. Süleyman TAŞ, başarıyı kendine ilke edinmiştir. Türk ve Avrupa Plastik Cerrahi Dernekleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster