Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyorum. Fırsat ve imkan bulursam, her konuda yazmak ve yazılanları da okumak üzere, ben de sizler gibi Milliyet Blog'a geldim.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Tüketicinin Ön Ödemeli Konut Satışından Dönme Hakkı

Merhabalar. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. "Ön Ödemeli Konut Satışından Dönme Hakkı" işini anladım. Benim asıl sormak istediğim şöyle bir olay var. Bu olay karşısındaki hukuki durum nedir onu öğrenmek istiyorum, eğer size zahmet olmazsa, vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim efendim. Emlakçıların ellerinde bulunan klasik bir satış sözleşme evrakı var, bir de emlakçı cayma tazminat bedeli olarak 5.000TL. değerinde her iki taraftan da ayrı ayrı kambiyo senedi alıyor. Şimdi bir ev üzerinde anlaştık. Emlakçının hazır iş sözleşmesi evrakını imzaladım, bir de 5.000 TL. değerinde cayma senedi imzaladım. Ertesi günde bu evi almaktan vazgeçtim. Kapora ödemedim, sadece 5.000 TL. değerinde bir kambiyo senedi imzaladım bir de emlakçıların elindeki sözleşmeyi imzaladım. Bu tablo karşısında geri vazgeçme hakkım var mı? Varsa, imzaladığım sözleşme ile imzaladığım kambiyo senedi iptal edilir mi? Selam ve saygılarımla.

16 Aralık 2018 16:40
Kaderine Terk Edilen Çocukların Uzun Soluklu Mahkûmiyeti

Merhabalar. Şiddet, baskı, tehdit ve huzursuzluk hem çocuklarımızın, hem de yetişkinlerimizin hiç karşılaşmamak istedikleri bir durumdur. Ama ne yazık ki, bu kötü hasletlere doğru insanlarımızın üzerinde sürekli bir artış gözlenmektedir. Yıllar önce "Ben, insanı değil; insanlığı seviyorum" diye ya bir yazı yazarak, ya da bir yazımın içinde bu konuya değinerek bir paylaşım yapmıştım. İnsan ile insanlığı aynı yere koyamıyorsun, birbiriyle eşleştiremiyorsun. Halbuki insan, insanlığın tüm hasletlerini içinde barındıran bir varlık olması gerekirdi. Bu konuda daha fazla bir şeyler söylemek isterdim. Ancak, emin olun beynim durmuş durumda. Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Allah'a emanet olun, esen kalın.

08 Aralık 2018 20:10
Kaderine Terk Edilen Çocukların Uzun Soluklu Mahkûmiyeti

Merhabalar. Emin olun yazınızın başına vardım ve okumaya başladım, ancak yüreğim bu acıya dayanamadığı için sonunu getiremedim. Belki bir daha ki sefere. Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Selamlarımla esen kalın.

07 Aralık 2018 18:56
 
Toplam blog
: 109
Toplam yorum
: 460
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 414
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster