Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Bölümü dil ve edebiyat olan liseyi dışarıdan okuyup bitirdim. Bir kamu kurumu emeklisiyim.  Edebiyat, tarih, felsefe, müzik, seyahat, mitoloji, efsane, İslam dini, dinler tarihi ve mukaddes kitabım Kur'an-ı Kerim ilgi alanlarımı oluşturmaktadır. Müzik enstrümanlarından bağlama ile başlayan sevdam; ud, keman ve kabak kemane..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Birileri Tarihimizi 1071’den Başlatırsa Bir Başkası da Gelir 1923’ten Başlatır

Merhabalar Kerim Bey. Her şeyi siyasete alet ederlerse, elbette tarihimiz deneme tahtası olur. Tıpkı eğitim sistemimiz gibi. 1071 yılı bizim Anadolu tarihimizin başlangıcı olup, 1923'te devam ede gelen tarihin bir değişim, geçiş tarih aralığıdır. Peki 1071'den öncesi öncesi yok mudur? Elbette vardır. Madem konu Türk tarihinin başlangıç tarihi ise, bu konuyu uzmanlarına bırakmak gerekir diye düşünüyorum. Neden? Tarihimize haksızlık etmemek için. Ama siyasiler maalesef bu tür konulara gereken hassasiyeti göstermeyerek, sırf siyasi çıkarları uğruna bilir bilmez hemen neşteri atıveriyorlar. Türk tarihinin başlangıç tarihine herkes kendi penceresinden bakarsa, bana göre de "Türk tarihinin başlangıcı 1955 yılıdır" derim. Çünkü, eğer konu benim keyfime göre olacak olursa, benim de doğum yılım 1955'tir. Ve bu işin sonu gelmez! Minderdeki iki güreşçi, nasıl mücadele ederler? Minderin kurallarına göre değil mi? Ama bizim güreşçilerimiz kural tanımazlar. Tabiri caizse karakucak güreşirler. S.D.

15 Şubat 2018 18:47
Şebekesiz Yaşam ve Alaskalı Frigo

Merhabalar Atabey. Yazınızın sonundaki rızkı Allah'tan bekleyenler için de bir şeyler yazmak istiyordum ama, bir önceki yorumum da bu konuyu atlamışım. İslam inancına göre her şey Allah'tandır. Ancak, masaya bir kaşık koymakla söz konusu Allah'tan olan ve beklenen rızk, öyle masaya kaşık koymakla gelmiyor. Yüce Allah'ın kanunları var. Rızk, ancak alın teri ve çalışılarak elde edilir. Ben yan gelip yatayım, ondan sonra da 24 saat bana rızk vermesi için Yaratıcı'ya dua edeyim. Ne böyle bir İslam, ne de dünya var! Böyle bir bekleyiş eşyanın tabiatına aykırıdır. "Acından ölen yok!" derler. Oysa, bazı uzak doğu ve Afrika ülkelerinde acından ölen o kadar çok insan var ki!.. Bunların akıbetlerini nereye koyacağız? Selam ve dualarımla.

11 Şubat 2018 01:17
ÖSO, Türkiye ve Diğerleri

Merhabalar Sayın Yazarım. ÖSO, konusunda kaleme aldığınız makalenizi okudum. Gerçekleri dile getirdiğiniz için kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Ancak makalenizde söz konusu ÖSO'nun da nasıl yapılandığı konusunda bir açıklama göremedim. Cahil bir toplum olduğumuz kaçınılmazdır. Suriye ve Irak sınırının ileride sorunlar çıkarılmak üzere Fransa ve İngiltere tarafından nasıl hileli bir sınır tasarlandığı konusunda ülkemiz insanlarının bir çoğunun bilgisi bulunmamaktadır. Komşuda yangın varsa, elbette bu yangının diğer komşular tarafından södürülmesi için müdahale edilmesi kaçınılmaz bir davranıştır. ÖSO'ya itiraz edenlerin bir diğer itiraz sebebinin altında, ÖSO'nun ileride süngülerini Türkiye'ye çevirebilirler korkusunun yattığını sanmaktayım. Selam ve dualarımla.

01 Şubat 2018 09:48
 
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 452
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 410
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster