Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Bölümü dil ve edebiyat olan liseyi dışarıdan okuyup bitirdim. Bir kamu kurumu emeklisiyim.  Edebiyat, tarih, felsefe, müzik, seyahat, mitoloji, efsane, İslam dini, dinler tarihi ve mukaddes kitabım Kur'an-ı Kerim ilgi alanlarımı oluşturmaktadır. Müzik enstrümanlarından bağlama ile başlayan sevdam; ud, keman ve kabak kemane..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Eğer Sen...

Merhabalar Atabey. Sizin köpeğinizi neden çok sevdiğinizi anlıyorum. Fıtratı gereği insan olmak insanlara neden bu kadar zor ve ağır geliyor anlamak mümkün değil. Bu anlamlı ve güzel paylaşınız için kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Ramazan bayramınızı kutlar;sağlıklı,huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim. Selam ve saygılarımla.

16 Haziran 2018 13:29
İnsanlarımızın Mezar Gibi Evlerde Oturduklarını Bir Anne ile İki Çocuğu Mezara Girince Öğrendik

Merhabalar Kerim Bey. Önce Mübarek Ramazan bayramınızı kutlar;sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi temenni ederim. Söz konusu sel felaketinde hayatını kaybeden anne ve çocuklarına Allah'tan merhametiyle ve rahmetiyle muamele eylemesini niyaz ederim. Burası Türkiye, hala daha kimlere mezar olacak dairelerin yapılmasına izin verdiklerini biliyor musunuz? İnsan denen onurlu bir varlığın nasıl dairelerde oturmaları için müteahhitlere izin verdiklerini biliyor musunuz? Rüşveti verdikten sonra her türlü daireyi yapmanıza göz yumuyorlar. İnsanlar da gözü yok değil ya, satın almasınlar böyle daireleri diyeceksiniz. Ama o insanların içinde insan gibi ikamet edebilecekleri daireleri almaya güçleri yetmeyince çaresiz böyle kendilerine mezar olacak daireleri almak zorunda kalıyorlar. Çaresizliğin ne demek olduğunu, ancak çaresizliği yaşayan insanlar bilir. Karnı tok insanlara bunu izah edemezsiniz. Bizler tesadüfen yaşıyor ve hayatta kalıyoruz. Selam ve saygılarımla.

16 Haziran 2018 13:15
Herkes Her Şeyi Bir Nedene Bağlı Olarak Yapıyor, Canım Öyle İstedi Şıkkını Kullanan Yok

Merhabalar Kerim Bey. Çok ilginç bir yaklaşım. Konuyu nasıl ele alıp, bir fikir de ben beyan edebilirim dedim ama beceremedim. "Canım öyle istedi" şıkkı da bir neden değil midir? Biraz düşündükten sonra, yapılan her işin bir nedeni olmalı diye karar verdim. Selam ve dualarımla birlikte. Fıtır bayramınızı kutlarım.

14 Haziran 2018 22:20
 
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 455
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 416
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster