Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Bölümü dil ve edebiyat olan liseyi dışarıdan okuyup bitirdim. Bir kamu kurumu emeklisiyim.  Edebiyat, tarih, felsefe, müzik, seyahat, mitoloji, efsane, İslam dini, dinler tarihi ve mukaddes kitabım Kur'an-ı Kerim ilgi alanlarımı oluşturmaktadır. Müzik enstrümanlarından bağlama ile başlayan sevdam; ud, keman ve kabak kemane..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Kudüs Kararı: Hayırlı Olmasın, Hayrını Görmeyin!

Merhabalar ismail Bey. ABD gibi emperyalist Batılı ülkelerin hiç ümmetin, müslümanların yanında yer aldığı görülmüş müdür? Adamlar gücüne, kuvvetine güveniyor ve köpeksiz köyde değneksiz geziyorlar. Ben de aynen size katılıyorum ve "hayırlı olmasın ve hayrını görmesinler inşAllah" diyorum. Müslüman dünyası, ne biraraya gelebilirler, ne de karşı koyabilirler. "Bir çiçekle yaz gelmez!" Selam ve dualarımla.

07 Aralık 2017 19:07
Son Dokunuş

Merhabalar. Artık pek eskisi gibi Milliyet Blog'a uğrayamıyorum. Ağırlığım Blogger'de iken, orayı da ihmal ediyorum artık. İçinde bulunduğumuz durum bizim gibi duyarlı insanların yazma ve okuma şevkini kırıyor. Siz de bilirsiniz ki, ilham olmadıkça ne şair şiir yazabilir, ne de yazar hikaye yazabilir. 24 Kasım Öğretmenler günü için kaleme aldığınız yazınızı gerçekten çok müthiş buldum. Herkes eserinin altına bir imza koyar, ama imzasız tek eserin öğretmenlerimizin yetiştirdiği talebelerin olduğu konusunda hemfikiriz. Yazınızın sonunu bağladığınız dilek ve temennilerinize aynen katılıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Ayrıca bu güzel yazınızdan dolayı sizi kutluyor, kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar diliyorum. Selam ve dualarımla.

30 Kasım 2017 08:47
AKP Türkiyeyi Dünyanın Bir Numaralı Ülkesi Yapsa Bile İnandığım Değerler Olmadan Anlamı Yok

Merhabalar. Türkiye Cumhuriyet vatan toprakları üzerinde milyonlarca insan yaşıyor. Ve bu insanların kimi Türk, kimi Kürt, kimi Ermeni, kimi Yahudi vs. Bu bağlamda değerlerimiz farklı olabilir ama, birleştiğimiz bir ortak değerlerimiz vardır değil mi? İşte bu ortak değerlerimiz her neyse, korunduğu sürece bir problem yok. Tabi sadece bu ortak değerlerin korunmasıyla da işler düzgün gitmeyecek. Ülkede aynı zamanda hak, hukuk ve eşitlik de sağlanmalı. Gelelim AKP'ye, AKP'nin ülkemizi dediğiniz duruma taşıyacak ne maddi ne de manevi gücü var. Hükumet üyelerine ve bürokrasiye baskı uygulanıyor. Yani sadece baskı var. Aynı zamanda o dediğiniz seviyeye gelmek için paraya da ihtiyacımız var, ama para da yok!.. Ali'nin külahını Veli'ye, Veli'nin külahını Ali'ye giydirip duruyor. Bir gün patlayacağız, ama ne zaman bilmiyorum. İnşAllah kaygılarımda yanılırım. Tek ben yanılıyım da işler doğru dürüst devam etmiş olsun. Bana göre ele aldığınız konu, güzel ve aynı zamanda yararlı bir paylaşımdı.

29 Kasım 2017 10:54
 
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 442
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 409
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster