Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Haziran '09

 
Kategori
Turizm
Okunma Sayısı
764
 

Amacım Turizmi Baltalamak Değil!

Amacım Turizmi Baltalamak Değil!
 

 

Her ne kadar havalar ısınsa da yazın geldiğini hissedemiyorum. Zira Sn. Mehmet Öz Amerika’dan henüz gelmedi. Onun gelmesi, son yıllarda ben de “karpuz kabuğunun denize düşmesi” gibi bir geleneksellik oluşturmuştu.

O, her sene yazları tatilini geçirmek için anavatanına gelir ve bilgilerini kendisine saklamaz, gazetelerde yazı dizileri hazırlanır, “büyüyünce Zaro Ağa olmak istiyorum” diyenlere öğütlerde bulunurdu. Zaro Ağa’nın kim olduğunu bilmiyorsanız, dünyanın dış yüzeyinden magma tabakasından içerlere doğru taaa çekirdeğine kadar derinlere kazığını kakmak” olarak Türkçe meali ile açıklayabilirim, her kim şu satırlartı okuyorsa Şeybeyciim ya da Şeyhanımcıım..

Geçen yıl aklımda kalan şişe mantarı ile ağızda egzersiz yapma hadisesi idi.

Yaptım mı?

Şaka mı yapıyorsunuz? Gidin işinize…

Sn. Mehmet Öz bu sene nerelerde acaba, meraklar içersindeyim? Havai’de mi, Mayorko’da mı, yoksa Barcelona’da mı? Her nerede tatilini yapıyorsa bi ara bi vakit bulup kendisini anavatanında görmek, bilgisinden yararlanmak isteyen Zaro Ağa adayları olduğunu hatırlatmak isterim Şeyhanımlar, Şeybeyler…

***

İzmir’de oturmama rağmen bu sene Çeşme’ye henüz gitmedim.

Eksiklik mi?

Eksiklik mi bilmiyorum da artık Çeşme klasiklerinden bana boğuntular geliyor. Anlatamam size. Durun yaaa, niye anlatamaz mış mışım, gayet güzel anlatırım.

Yok eğer, siz aşağıdaki tipte tatillerden hoşlanıyorsanız hemen valizi kapıp, vınlayın vın turizm elemanları…

Eğer bol yıldızlı otel turizminden hoşlanıyorsanız, pekâlâ pekgüzel…

Geceliği yüzkûsûr avrolardan başlayan bir otele kapağı atıp, otelin barından, plajından, diskosundan, osundan busundan kokoş ve genelde görgüsüz insanlarıyla baş başa vakit geçirebilirsiniz.

Otelin içinde doğayla baş başa kalmak istiyorum derseniz, o da mümkün: otelin lobisinde yerdeki mermerlerin damarlarını inceleyerek paleontolojik çağın volkanik süreçlerini inceleyerek doğayla baş başa kalabilirsiniz.

Son model arabanızla bir aşağı bir yukarı piyasa yaparak, ufacık Çeşme’de de gayet sıkışık bir trafik yaratıp, şikâyet ede durduğunuz! şehiriçi trafiğini yaratıp, rahatlarsınız!

Playboysanız kız peşinde koşar, playboysevenlerdenseniz siz de playboy bulabilirsiniz. -Arz ve de talep meselesi.-

Markalı kıyafetlerinizle kasıntı bir şekilde yürüyüp, biiç klablarda bi şişe suya yirmi tele ödeyip, gece olduğunda bol sıfırlı menüden yemeğinizi seçip yedikten! sonra, yarın gece giymek için çarşıyı o dükkan senin bu dükkan benim arşınlayıp yarın ya da diğer geceler için alışveriş yaparsınız.

Ya da bol gürültülü tabak kırmalı bi eğlence diyarında eller havada, kalçalar şanzımanlı arçelik kıvamında bir sağa bir sola döndürürür, durursunuz.

Kötüledim mi?

Valla değil… Olan bu!

Amacım turizmi baltalamak değil, fakat bu tarz tatillerden hoşlananların dışında başka alternatiflerin de sunulması.

Durum budur…

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 246
Toplam yorum
: 1381
Toplam mesaj
: 276
Ort. okunma sayısı
: 1002
Kayıt tarihi
: 15.02.08
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster