Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ekim '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
206
 

Amacınız nedir?

Amacınız nedir?
 

Sayın Başbakanım ve Başbakanlık yetkililerim;

Size, okullarda Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının iptalini istemekle ne yaptığınızı söylemek istiyorum:

Takdir edersiniz ki, ülkemizde her aile aynı bilgi ve bilinç seviyesinde değildir.

Bazı evlerde her konu üzerine 5N 1K yapılırken, bazı evler sadece dizi seyreder.  Bazı evlerde ise televizyon bile lükstür.  Karınlarının doyması ve ısınabilmek, tek amaçtır. 

Sizler, bu iptali yaparak, 'Cumhuriyet' bilincine sadece okulda ve kutlamalarda varabilecek olan velilerle çocuklara/gençlere, 'boşver' demiş oldunuz. 

Onların beyinlerinden bu konuyu uzaklaştırmış oldunuz. 

İşi sadece medyaya bırakmış oldunuz. Yine seyirci oldular yani. Aktif olarak bir törende bulunup 'düşünmek, sorgulamak' yerine...

O da tabi, karnını doyurup medyayı takip edebilenler için. 

Medyadan da uzak olanlar hele..  

Sakın bana kalkıp da 'sizler de sınıflarda bahsedersiniz' demeyin.

Gelin önce siz birkaç dönem öğretmenlik yapın.  Ama farklı okullarda.  Yani farklı şehirlerde, farklı muhitlerde, farklı yaş grupları ile.  Bir de hem devlet okullarında hem de özel okullarda.  Üstelik de özel okulların da kendi içindeki farklılıklarına göre hepsini deneyerek..

Bir de, 'Genelgede okullarda iptal olsun demedik, sadeleştirin dedik' de demeyin.  Çünkü her okul farklı anlayıp farklı davrandı.  Zira yoruma açık bir üslubu vardı genelgenin. Üşenmeyin, Türkiye'deki okulları tek tek arayıp sorun.

Ondan sonra sizinle bir çay içelim, 'milli bilinç ve beraberlik' üzerine sohbet edelim.

Sayın Başbakanım ve Başbakanlık Yetkililerim...

Amacınız nedir? 

Ve, şu linkte yazanlar hakkında ne düşünüyorsunuz: http://www.hizb-ut-tahrir.org/index.php/TR/wshow/1136/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazı için size teşekkür ederim...

Beymihdar 
 05.11.2011 16:59
Cevap :
Ben de teşekkür ederim, selamlar.  06.11.2011 9:46
 

Pek sevgili Ali Hocam, anladım biz bu konuda anlaşamayacağız! Ama olsun ziyanı yok bu da güzel. Birşey soracağım ben ama; şimdi siz, bu hükümet 100. senede de (hani sloganlarındaki gibi) başımızda olacağından emin mi diyorsunuz? Bu birinci sorumdu. İkincisi, sizce kaç okuma aldığı çok mu önemli blogların? Bence değil. Daha doğrusu birşeylerin göstergesi değil bence. Üç, inanın önyargılı değilim ancak milli ve manevi günlerdeki beraberlikten yanayım. Bize manevi bayramlarımızı kutlama hakkı veren en önemli milli bayramımızın hele okullarda kutlanmamasını açıklamak bence çok zor. İmkansız hatta. Hele konu Atatürk olunca! Önyargı, dışarıda kaldığınız zaman oluşuyor zannımca. Ben, tahmin edebileceğinizden sanırım çok daha fazla içerideyim. Bu nedenle önyargısız olduğumdan eminim. Beş, haklısınız bazen saçma sapan gövde gösterileri kaplıyor ortalığı. Ama her konuda. Altı, yanlışlıkla yorumsuz göndermişim diye ayrı olarak buradan yazıyorum, kusura bakmazsınız değil mi? Selamlar.

ASLI AKOBA 
 01.11.2011 23:19
 

Bugün bir öğrencim, Atatürk'ten ve Cumhuriyet'ten bahsedip ne kadar önemli olduğundan dem vuruken, 'Ama öğretmenim, içki ve sigara günah. Atatürk içki de içiyordu sigara da!' dedi... Cümlenin meali: 'Öğretmenim, içki ve sigara içebilen bir insan günahkardır. Onun yaptığı hiçbir şey doğru ve iyi değildir. Demek ki, Cumhuriyet, Kurtuluş SAvaşı ve Atatürk'ün yaptığı hiçbir şey doğru değildir'.... Bir yandan da uzun uzun Atatürk resimlerini inceledi..

ASLI AKOBA 
 01.11.2011 0:44
 

Değerli öğretmenim; çok sade, çok içten ve çok öz bir Cumhuriyet yazısı yazmışsınız, sizi gönülden kutlarım. Sizin gibi aydın, sizin gibi çağdaş öğretmenlerimiz oldukça Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır. Saygılarımla!

Dr Atanur Yıldız 
 30.10.2011 16:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 162
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 925
Kayıt tarihi
: 20.09.08
 
 

Yazmak sorumluluk istiyor. Zor iş, başka bir alem. Yaşamın ta kendisi gibi. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster