Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Nisan '09

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
330
 

Aman dikkat!!!

Aman dikkat!!!
 

Netten..


Bahar hoş gelmesine geldi de.. Bir de bizleri bir açılıp, bir kapanan, havasıyla hasta etmeseydi daha bir hoş olurdu.. Havaya aldandım biraz ince giyeyim dedim (e özlem var olsun o kadar) keşke de daha dikkatli olsaydım.. 4 gündür gripten kurtulabilmiş değilim.. İlk iki gün aldırış etmedim, önemsemedim.. Dün sabah işe gitmek üzere uyandım aman Allah'ım baş dönmesi bir yandan, ateş bir yandan, halsizlik, öksürük, mide bulantısı dayanacak durumda değildim.. (Daha erken önlem almamanın zararları işte) Hemen sorumluluğumu yerine getirip öncelikle şirketi aradım gelemeyeceğimi bildirip, doktora gittim.. Doktor diyor ki serum takalım 2 saat içerisinde kendine gelirsin.. Bende istemiyorum. İlaç verirsem 10 gününü alır dedi... Eh başka çare var mı? Yaklaşık 3 saat serum takılı kaldı.. Bu sırada ateş ve kalp çarpıntım fazlalaştı dayanmam lazım.. 3 saat 3 yıl gibi geçti.. Neyse ki serum işi bittiğinde kendime gelebildim.. Doktor mecburen yine ilaç yazdı ilaçlarımı da aldım evime döndüm.. Bugün de evdeyim dinlenmeye çalışıyorum.. Bu yaşadıklarım bana iyi bir ders oldu..

Bundan sonra yemediğim meyveleri, sebze yemeklerini ve içemediğim suyu bol bol tüketmeye, asıl vitaminin bunlarda olduğunu, unutmamaya ve şu havalara asla aldanmayacağıma karar verdim.. Gerçekten sağlık gibi yok yok yok... Başımıza gelmeden anlayamıyoruz.. Hepimiz teoride biliyoruz da pratikte uygulamak zor geliyor... Özellikle mevsim değişikliğinde daha dikkatli olmalıyız.. Bol bol sıvı tüketmeli, meyve yemeliyiz... (Söyleyenede bakın siz) ;) Bir de kendisi uygulasa... Ama sizlerin huzurunda kendime söz veriyorum.. Daha dikkatli olacağım..

Sizlere sağlıklı günler dilerim..
:)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

2009 un baharındaki bu acı tecrübeyi, umarım 2010'da da yaşamazsınız ;) ama şunu belirtmek isterim ki, yakın bir arkadaşımızdan hastalık bulaşma durumu kadar can sıkıcı bir şey yok.. haketmediğiniz halde hasta olmak çok kötü ve sinir bozucu!...

hold_my_hands 
 21.03.2010 11:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2047
Kayıt tarihi
: 11.02.09
 
 

Üretkenlik, şevkat, tevazu, sabır, dürüstlük ve cesaret kavramlarını özümde benimseyebilmiş, kendini..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster