Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ocak '15

 
Kategori
Sosyoloji
Okunma Sayısı
334
 

Aman Dikkat! Pedofili tehlikesi korkunç boyutlara ulaşıyor

Aman Dikkat! Pedofili  tehlikesi  korkunç  boyutlara  ulaşıyor
 

Görsel, internetten alınmıştır


Sosyal paylaşım sitelerinde dolaşan bir habere göre, bir pedogogun yaptığı araştırma korkunç veriler elde edilmesini sağlamış. Araştırma konusu: PEDOFİLİ. Pedofili çocuklara cinsel tacizde bulunan sapık kişiler için kullanılan bir psikoloji terimi. Bu araştırma, korkunç gidişatı gözler önüne sermiş. Gelelim araştırmanın detaylarına:

Efendim, pedogog bir sohbet sitesinde sahte bir profil oluşturuyor. Profilde kendini Begüm isminde 10 yaşında bir kız çocuğu olarak tanıtıyor. Begüm’e erkeklerden arkadaşlık istekleri ve mesajlar yağarken, Begüm 10 yaşında olduğunu ısrarla vurguladığı halde sadece bir kişi özür dileyerek sarkıntılıktan vazgeçiyor. İlk yarım saatte Begüm’e salyalarını akıtan kişi sayısı 100 ve cinsel içerikli mesajların sayısı ise 43... Begüm son bir ümitle 10 yaşında olduğunu ısrarla belirtmesine rağmen bu 43 sapık irtibatı kesmemek için çırpınıyor. Evet efendim, bu kadar gelenekçi ve dini bütün! Bir toplum olmamıza rağmen içimizdeki sapıkların sayısı gün geçtikçe artıyor ve bu sapıklar can yakmaya devam ediyorlar.

 Salya tabirinden dolayı affınıza sığınıyorum fakat bu iğrençlik karşısında az bile söylediğimi düşünüyorum. Bir çocuğa tacizde bulunabilecek kadar alçak, bir çocuktan haz duyabilecek kadar insanlıktan çıkmış kişiler için aklıma iyi bir sözcük gelmiyor elbette.

Yazımı okuyan bazı okurlarım aşırı ve gereksiz bir merhamet duygusunun etkisi altına girerek şöyle düşünebilirler : “Bu tip insanlar hasta demek ki. Normal olsa yapar mı? Bunları tedavi etmek gerek.” Bu düşüncenin sadece şu kısmına katılıyorum: BU KİŞİLER HASTA. NORMAL İNSAN YAPMAZ! Peki soruyorum sizlere; Bu hasta sapıklar bu duruma gelene dek hangi evrelerden geçtiler acaba? Hangi yanlış alışkanlıklar onları hasta etti? Bu duruma gelene dek hangi yollardan geçtiler ki dürtülerini kontrol edemeyecek hatta küçücük çocuklara şehvet duyacak boyuta geldiler? Alkol, uyuşturucu, porno bağımlılığı, kötü ortamlarda bulunmak, göz göre göre yanlış ilişkiler kurmak vb... birçok sebep sayabiliriz değil mi? Pekala bu yollardan geçerken akılları yok muydu? Yanlışı doğruyu ayırt edecek zekaya sahip değilller miydi? Şu sapık hallerinde bile zeka fışkırıyor adamlardan. Öyle profesyonelce suç işliyorlar ki kırk yıl düşünseniz böyle zekice plan yapamazsınız. Soruyorum size, bunlar ne yaptığını bilmeyecek durumda mı? Bunlar suç işlediklerini bilmiyorlar mı? Bal gibi de biliyorlar.

Zalime acırsanız, suça ortak olmuş olursunuz. Zarara kendi rızasıyla gidene de merhamet edilmez Allah sisteminde. Bunlara acımak demek, bu suçları kabullenmek demektir.

"Çözüm ne peki?" dediğinizi duyar gibiyim. Çözüm; hukukun zalimden yana değil, mağdurdan yana olması. Çözüm, bu zalimler için hem caydırıcı hem hakettikleri kadar ağır cezai yaptırımlar uygulanması. Devletin sokaklarda mendil satan, tehdit ve zorbalıkla çalıştırılan ya da yarı baygın vaziyette dilendiricilerin kucağında ölmek üzere olan çocukları kurtarıp bu durumlara engel olması gerekmekte...

Son olarak belki de en önemli çözüm, çocukları iyi yetiştirmek. Çocuklarınızın potansiyel suçlu olmaması için öncelikle anne babaların bilinçli olması şart... Bilmiyorsanız profesyonellerden yardım isteyiniz efendim. Bilmemek ayıp değildir, bildiğini zannederek yanlışta ısrar etmek ayıptır. Ayrıca çocuklarınıza "HAYIR" demeyi de öğretmelisiniz. Tacizcinin sevgi gösterisi ile normal bir bireyin sevgisini göstermesi arasındaki farkı anlatmalı ve çocuklarınızı bilinçlendirmelisiniz. Sapık adam okşayarak sever, daha doğrusu taciz eder. Masum adam ise şefkatle yaklaşır, şehvetle değil!

Çocuklarınızın cinselliği yanlış kaynaklardan öğrenmesine engel olmalısınız. Utanmak olmaz böyle hassas mevzularda. Baba oğlu ile, anne de kızı ile rahatça konuşabiilmeli cinselliği. Hatta baba kızına erkeklerin yaklaşımlarındaki farkları izah edebilmeli ki kızı ilerde saçmasapan bir adama aşık olup başını belaya sokmasın öyle değil mi?

Tehlike büyük, hem de çok büyük!

Huzur dolu yarınlar diliyorum efendim...

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 51
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 7173
Kayıt tarihi
: 17.03.13
 
 

Öğretmen, Yazmaya çalışan,yazarak konuşanlardan...'Kelimelerin gücü adına!'    ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster