Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Mayıs '08

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
444
 

Aman tanrımböyle ağrı olmaz!

Aman tanrımböyle ağrı olmaz!
 

http://image.haber7.com/haber/56384.jpg


Bana geliyorum dedi, sinyaller gönderdi aldırmadım, duymamazdan geldim pek bir güvenirim ya kendime.
O aldırmadı daha derinden geldi sinyaller hafif hafif eğilip kalkmam yatakta dönmelerim de engellenince destekli dönmeye başladım.
Oysa ne hayallerim vardı bir hafta izinli idim. İzmirin tozunu atacaktım,(inanmayın benim tozumu attı İZMİR)
Çarşambaları Şirinyer de pazar kurulur, pılı pırtı doludur, ucuz tişortlar şortlar çoraplar çantalar ne isterseniz kadınların bedava imişcesine kapıştığı ama kalabalıktan fenalık geçireceğiniz bir yer.

Gezdim dolandım bir iki parça pırtı da ben aldım eve döndüğümde kocaman bir ohh diyemeden belimin onun efendisi olduğumu unutup beni devirip, güç bende artık dercesine beni boylu boyunca yere uzattı.

Yatıp iyi hissetsem nerdeee, ağrılar sancılar, unutmuşum daha önceki fıtık rahatsızlığımda aldığım kararları kelebeğime verdiğim sözleri.
Biraz kilo verecektim, her gün yürüyüş, ve verilen hareketleri yapacağıma yemin billah ederek yapacağıma söz vermeme rağmen biraz iyi hissedince unuttuğum belimi, sağlam tutacak kızımın deyimi ile bel kaslarımın korse gibi beni koruyacağı kıvamda tutacağım dememe rağmen....yapmadım ve cezam ne ise kes dedim kızıma
Dün gece kelebeğim aralıksız bana çocukmuşum gibi tatlı sert eleştirdi. Diyecek bir sözüm yoktu sadece küçük Emrah gibi boynumu büküp aklımda kalan bir iki hareketi yapar iken daha bir yerden yere çarpıldım. Hatırlayamadım bile bana verilen hareketleri utanç içinde çırpındım.

Kıymetini bilmek lazım vucudumuzdaki her organımızın. İllede omurgamız bizi ayakta tutan, canlı kababilmemizi hareket etmemizi sağlayan kaslarımız hasılı tüm organlarımız biri olmazsa olmaz misali bizde bir söz vardır, "insanın neresi ağrırsa canı oradadır" diye. Onların değerlerini ancak sağlıklarını kaybedince anlıyoruz.
Bir dikkatsizlik sonucu ayağımın arkasın da olan o çivi şeklinde ki "fibula"kemiğini kırınca çakılıp kalmıştım eve. Pencere kenarına tüneyip dışarda yüreüyen insanların fibula kemiklerine bakıp fesatlıktan ölüyordum.

Belim için sıcak su torbası ile sıcak bir yakınlık kurdum. Pek sevdim kendilerini. Duygusal bir bağ oluştu aramızda...Eğer fizyotrapistimi dinlemez isem daha çokkk yakın olacağız sanırım. AA bu arada kas gevşetici kremlerime de teşekkürü borç bilirim.
Şimdi daha iyiyim, evin içinde tüy gibi dolaşıyorum Belimi pamuklar içinde saklıyorum. Aman haaa sizde çok iyi davranın sinyallere iyi kulak verin. İntikamı korkunç oluyor.
Sevgi ile sağlıklı günlere...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bedenimizi nasıl da hor kullanıyoruz. İyi dayanıyor bize... Ben artık bel ağrılarımla yaşamayı öğrendim. Yaşam çok şey öğretiyor insana. Sağlıklar senin olsun, sevgiler...

Müyesser Saka 
 10.05.2008 20:33
Cevap :
Teşekkürler Müyesser'ciğim. Şİmdi hareket yapıyorum çok daha iyiyim. sevgiler  17.05.2008 7:48
 

hava bir sicak bir soguk ....icim karariyor disarioya bakinca yagmurlu kasvetli bir hava . biraz da gonlum kirgin ...

Nursen 
 10.05.2008 1:26
Cevap :
Kırma gönlünü... gönlünü kıranları düşünme bile. Sen anlayacaklarınıda. Onları öyle kabul et. Zaman içinde çok şey değişir. Seni seviyoruz unutma. Ne çoğuz seni seven. sevgiler  17.05.2008 7:48
 

Aman da neler olmuş arkadaşıma... İnan yeni okdum... Hemen cepe yapışıp seni aramaya kalktım da .. O da ne... sein non bende yok... Sağlık olsun dedim... burdan yolluyorum sana şifa dolu yürekten sevgilerimi... Defet ağrıları acıları... Sana yakışmıyor inan... Bak yaz geliyor... Adalar bizi bekler...

Şirin 
 09.05.2008 21:08
Cevap :
canım canım... halen akıllanmadım. ayağım sekse yine çıkıyor ortaya hain acı. İzmirdeyim halen, güzel anne o yakışıklı oğullarınla mutlu bir hayat dilerim torun torba göresin inşallah.. kelebeğimde selam ediyor  10.05.2008 10:28
 

bel rahatsızlığından muzdarip bugün duyduğum 3. kişisiniz, havalarda mı etkili nedir ? , sevgiler

Dilek Fuçucı 
 09.05.2008 16:01
Cevap :
Ben ihmalkarlardan bana bir şey olmaz diyenlerdedim...Acı patlıcanı kırağı çalmaz diyordum ama çalıyormuş. Uzandım bir altmış iki yere...:) sevgiler  10.05.2008 10:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 989
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster