Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Şubat '19

 
Kategori
Alışveriş - Moda
 

Aman Zaten Görünmüyor...

Hepimiz bazı şeylere hiç düşünmeden para harcıyoruz. Bazı şeyleri de gereksiz harcama olarak görüp uzak duruyoruz. İhtiyaç ve öncelikler açısından kişiye göre farklılık gösteren genel alışveriş alışkanlıklarımız var. Bunların en az önem verilen ve paranın boşa harcandığına inanılan, ancak mutlaka alınması gerekenlerinin başında çorap, iç çamaşırı, terlik, pijama, atlet gibi çok kullanılan giysiler yer alıyor. E bunların çoğundan genelde bir tane de alınmıyor. Sayı arttıkça ödenecek tutar da artıyor. İşte tam bu noktada hemen iç ses konuşmaya başlıyor ‘Aman yaa bir çorap değil mi? Zaten kaç defa giyeceğim ki?’ Ya da ‘Of ya erkek adamın donu ne kadar farklı olabilir ki? Don işte! Hem görünen bir şey değil, hem de zaten her dakika yıkanıyor ve yıkandıkça rengi gidip, tipi de bozuluyor, çok para vermeye ne gerek var?’. Gibi iç diyalogların sonucunda mümkün olan en düşük miktara alınabilecek en fazla adet çorap yahut külot alınarak eve gidiliyor.

 

Çorap, külot ve diğer bütün iç giyim parçaları hem kadınlar hem erkekler için en çok dikkat edilmesi gereken detaylar. Bu ürünlerin sağlık açısından sentetik içermeyen ya da en az miktarda içeren, mümkünse bambu, pamuk, pamuk/saten karışımı yada diğer bir çok zararsız kumaştan üretilmiş olanlarını kullanmak çok önemli. Dayanıklı, rahat ve sağlıklı olmasının yanı sıra, cilde dokunuşunun yumuşaklığı da oldukça önemli. İçinde kendinizi, yakışıklı, güzel, seksi hissetmeniz de olmazsa olmaz bir nokta olmalı.

 

Hele erkekler için kumaş pantolon altına aşağı devamlı kayan bir çift çorap giymek kadar can sıkıcı bir şey olamaz. Sizi rahatsız ve mutsuz eden şeyler giymeyin. Beyler bu işlere siz de özen gösterin artık. Çünkü biz kadınlar da sizlerin iç çamaşırlarına ya da çoraplarına bakıyoruz. Haberiniz olsun ;)

 

E toplum olarak kendine saygı, bedenine sevgi, konfor ve parayı hak etme gibi bilgilerden yoksun yetiştirildiğimiz ve pahalı bir şey almayı hak ettiğimize inanmadığımız için alışveriş anlayışımız da ne gördüysek o şekilde oldu. Ben ne olduğunu yargılamıyorum. Her ne olduysa hepimize aynı derecede oldu. Ama bu devirde her şeye para, zaman, enerji harcanırken ve her bilgiye saniyede ulaşılırken biraz da iç giyime önem lütfen!

 

Pahalı ürün kesinlikle iyidir demiyorum. Ama belli fiyatın altına, iyi kalite kumaştan üretilmiş bir giyim eşyası bulmak mümkün değil diyorum. Kullanılan malzemeye, dikiş kalitesine, modeline göre her ürünün belli bir değeri var. Bu sebeple iç giyime harcanan paraları boşa harcama gibi görmeyin. Bahsettiğim detaylara önem vererek vücudunuza, zevkinize, sağlığınıza ve bütçenize en uygun ürünleri bulun. Buna zaman harcayın. Renklere kesimlere bakın. Kullanım kolaylıklarını araştırın ve buna göre alışveriş yapın. Hadi giyiminizi en iyi şekilde tamamlayan iç giyim ihtiyaçlarınızı tamamlama, tabiri caizse don alıp donanma vakti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 42
Kayıt tarihi
: 16.01.19
 
 

İskoçya'da Glasgow Metropolitan College/İngilizce eğitimimi tamamladıktan sonra Kanada Akademisi La..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster