Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Kasım '16

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
73
 

Amatör Ruhlar -1 (Kitap)

Amatör Ruhlar -1 (Kitap)
 

http://www.nurigokalp.com


İşte bir Kitap Fuarı daha geri de kaldı.

TÜYAP’ ta düzenlenen 35. İstanbul Kitap Fuar, geçtiğimiz Pazar günü sona erdi.

Bu yıl da gelenek bozulmadı. Fuar’da yine kameralar ünlü yayınevlerinin ve ünlü yazarların bulunduğu mekânlar da gezindi. Ünlü köşe yazarları, yine kendileri gibi ünlü yazarları ve kitaplarını köşelerine konuk etti. Ünlü ana haberler de çok ünlü sunucular yine ünlü yazarlara ve yayınevlerine yer verdi…

Oysa ki kitap işine amatörce gönül vermiş o kadar çok yayınevi ve yazar vardı ki… Maddi getirisinden ziyade manevi hazzın peşinde koşan bu amatör ruhların değeri ne yazık ki bilinmiyor. Kıt bütçeleri ile fuara katılan; reklam maliyetlerini karşılayamadıkları için tanıtımlarını ancak eş-dost- akraba ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirmeye çalışan bu stantların pek çoğunun yanına yaklaşan bile olmadı.  Kitaplarından ve yayınevlerinden tek bir satır dahi söz edilmedi.

“Herkes kitap yazıyor” eleştirisinden, “ Ne mutlu ülkeme ki, herkes kitap yazmaya çalışıyor”   mutluluğuna erişmek ve o amatör ruhlara sahip çıkmak bu kadar mı zor?

Burada o amatör ruhlardan birisinden söz etmek istiyorum;

Dr. Müh. Nuri Gökalp

Kişisel gelişim kitapları yazıyor. Halen, “Yarınlar Kimin”, “Çözüm”, “Sevgi” ve ”Sır Okumaktır” adlı 4 kitabı bulunuyor. (http://www.nurigokalp.com) Aynı zamanda da kendi adına eğitim ağırlıklı yeni bir vakıf kurdu. Kitaplarının tüm gelirini vakfa bağışlıyor.

Nuri Gökalp gerçek bir amatör ruha sahip. Şöyle diyor, Sevgi adlı kitabının girişinde;

Sizi seviyorum. Evet, bizzat şu anda kitabı elinde bulunduran kişi olarak sizi sevdiğimi bilerek söylüyorum. Ben sizi tanıyorum. Siz okuyucu olarak zaten sevgiye, saygıya değer birisiniz. Hepimizin hem beden, hem de hayat sistemi sevgi kaynağıyla dengede çalışır ve sahip olduğumuz potansiyel güçleri sevgi ile hayata geçiririz. Niye sizi sevmem gerektiğini düşünüyorsanız, sorunuza cevap olarak şunları söyleyebilirim: Sevgi tüm insanların ve tüm canlıların ortak dili olduğu için sizi seviyorum. Evet, sevgi yaşamın temel kaynağıdır. Çünkü sizi sevmeden ve sevgi üretmeden, hatta ürettiğim sevgiyi kullanmadan, yaradılış amacıma uygun yaşamamış ve kendimi amacıma göre gerçekleştirememiş olurum. Ben, üreteceğim sevginin sizleri ve diğer tüm insanları kapsaması halinde, etkilemesi ve onları harekete geçirerek sizlerin de, onların da sevmesi ile mükemmele yakın insan olmayı gerçekleştirmiş olacağımız için sizi seviyorum ve seveceğim. “

Nuri Gökalp, “Ben sizi tanıyorum” diyor; peki biz onu tanıyor muyuz?

Kitapla kalın…

Tülay Hergünlü

O amatör ruhlardan birisi

İstanbul, 21 Kasım 2016

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 504
Toplam yorum
: 632
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1090
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster