Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '18

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

Ameliyatsız Çene Estetiği

Ameliyatsız Çene Estetiği
 

Yaşla birlikte çene kemiği bir miktar erir, çene hacmini ve çıkıntısını yitirir. İskeletteki çökmelere, deri altı yağ dokusunda meydana gelen azalmalar ile birlikte aşağı çeken kasların da etkisi ile çukur bir görüntü olur. Bazı kişilerin ise doğuştan çenesinde gamze gibi bir çukur vardır. Kimisi bu çukurdan fevkalade mutluyken kimisi de çok rahatsız olmaktadır. 
 
Yüz dolgusu uygulamalarındaki başarılı sonuçlara her geçen gün yenilerinin eklenmesi ve ameliyatsız estetik alanındaki ilerlemeyi de beraberinde getiriyor. Genç yüz üçgen yüzdür. Kişiler yaşlandıkça çene hattı kenarındaki cilt sarkmaları ile yüz kareleşir. Çene dolgusu ile çene hattı belirginleştirilip altın orana katkı sağlar. Çene yan hattı dolgusu ile yüz kareliği ovalleştirme daha genç bir yüz ifadesi elde edilir. Çene bölgesi güzelleştirilerek iyi bir görünüm kazanılabilir.
 
Çene estetiği, estetik bir problemin düzeltilmesi ve yüzdeki uyumu sağlarken ağzın, dudakların ve burnun görüntüsüne de olumlu estetik bir katkı sağlar. Çene yapısı değerlendirilirken tüm yüz anatomisinin düşünülerek bu işlemleri yapılması uygun olacaktır.
 
Uygulama Nasıl Yapılır;
Klinik şartlarda yapılan diğer enjeksiyonlarda olduğu gibi çene dolgu uygulamalarında da; işlem öncesinde buz veya anestezik krem uygulanabilir. Bu şekilde uygulandığı takdirde, kişi herhangi bir ağrı veya acı hissi duymaz. Enjeksiyon miktarı kişinin ihtiyacına göre ayarlanır ve hyaluronik asidin kendi enjektörü ile uygulama yapılır. Çene ucuna enjekte edilerek volüm artışı sağlanır.Ortalama 1 yıl kalıcılığı vardır.
 
Dolgu Uygulamaları ile;
Çene ucu dolgusu ile  uzatma, çene formunu değiştirme, çene köşesi belirginleştirme, çene hatlarını belirginleştirme, çene asimetrilerinin hafifletilmesi ya da düzeltilmesi gibi pek çok estetik işlem yapılabilir.
 
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Ekrem Keskin
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 69
Kayıt tarihi
: 07.07.17
 
 

2010 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde eğitimini tamamlayarak Tıp Doktor..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster