Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Mart '16

 
Kategori
Estetik / Güzellik
 

AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRMEDE YENİLİKLER;

AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRMEDE YENİLİKLER;
 

AMELİYATSIZ YÜZ GENÇLEŞTİRMEDE YENİLİKLER;

‘HybridEnergy  ile yaşından bağımsız olarak olması gereken volüm (hacim) ve duru görünüme kavuşur. Tedavi kürü sonrasında cilt genç ve tok ayrıca ışıltılı bir parlaklık ile 10 yıl önceki sıkılığına kavuşur.’

 

Hybrid Energy nedir?

HybridEnergy™ sistemi,  isminden de anlaşılacağı gibi sinerjik ikili enerji etkileşim  ile çalışır. Yani cilt 2 farklı enerjiden aynı anda  ve peş peşe etkilenir. Aynı zamanda her atımda 36 mikroiğnecildeacısız ve kanamasız girer. Microneedlingsırasında , iğnenin ucundan yukarıda bahsedilen iki enerji de  cildin orta tabakasını (mezoderm) nüfuz eder.

Her seansın sonunda cildiorta tabasında fibroblastlar ve kolajen lifleri çoğalmaya yönelik uyarılmış olur. Ve bundan dolayı kolajen lifleri cildi nemli ve sıkı tutar.

 

Hybrid Energy hangi bölgelerde etkili oluyor?

Dekolte bölgesindeki  parşömen kağıdına benzeyen kırışıklıklarda, boyun bölgesinde ve tüm yüz bölgesinde kullanılıyor.

Hybrid Energy acaba çizgiler için etkili midir?

Volüm kazandırıcı , cilt yenileyici ve kolajen artırıcı olması sebebiyle tabi ki çizgilerin derinliğini azaltır veya yok eder . Bunların hepsi hastanın yaşına, beslenmesine , uyku düzenine ve sigara kullanıp kullanmamasına göre değişir.

55 yaşındaki dudak üstü smokerline (barkod ) çizgilerine sahip bir hastamın, % 90 seviyesinde çizgileri yok oldu. Elbette bu hastamda kaliteli kolajen üretimi için dışarıdan vitamin vb. destekleyici önerilerim de oldu. Bunların hepsi daha kaliteli kolajen üretimi için hastaya işlem sırasında öneridiğim besin takviyelidir.

Hybrid Energy sisteminin sizi ve hastalarınızı mutlu eden yönlerini bizimle paylaşır mısınız?

Cilde hacim kazandırıcı ve mikrodolaşımı artırıcı sebebi ile göz altı  morlukları olan hastalarımda uygulaması sonucu %75 oranda  morluklarda azalma sağlanıyor.

Kaş ve göz arası mesafede, cildin kalitesinin azaldığı kimi hastalarda o bölgedeki ince kırışıklardan HybridEnergy uygulaması ile kurtuluyoruz ve o bölgedeki cildin kalitesi artıyor. Kaş üstü uygulamalarında kaş kaldırıcı etkiyi görüyoruz. Sonuç olarak tüm yüzde minilifting sağlanıyor.

İşlem öncesi hastanın fotoğrafı çekiliyor , kür bittikten 2 ay sonra tekrar fotoğrafını çekiyoruz. Aynı açıdan çekilmiş Before- After fotoğraflarında mini liftingi bariz bir şekilde görüyoruz. Bunlara ek olarak, hastaların gözeneklerinde küçülme varsa lekelerinde azalma ve akne izlerinin derinliğinin azaldığını hatta yok olduğunu görüyoruz.

Kür bittikten sonra cilt altındaki kolajen yapımı için başlatılan süreç 3 ay daha devam ediyor. Hastalarımı her 2 haftada bir çağırıp fotoğrafını çekiyorum. Kür sonrasında yaptığım bu takipte sanki her hafta uygulanıyormuşçasına  iyilik halinin giderek artığını görüyorum. Cilt bu süreçte kendini daha daha kendini yeniliyor. 3 ay sonrasında elde edilen bu sonuç en az 1 yıl devam ediyor.

Seans aralıkları nedir, uygulama ne kadar sürüyor ?

Her seans yaklaşık 30 dakika sürüyor. BirHybridEnergykürü klasik olarak 5 seans öneriliyor. Birinci , ikinci ve üçüncü seanslar arasında 1 er hafta ara veriyorum. 3 ,  4. ve 5. Seanslar arasında 2 hafta ara verilir. Cilt çok sorunluysa 5. Seanstan 1 ay sonra 6. seansı uygulayabiliyorum. Tabiki seans sayısını belirlemek cildin yapısına , hastanın yaşına ve beklentisine bağlı olarak değişiyor.

Op.Dr.Eser Aydoğdu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

www.eseraydogdu.com.tr

Facebook: Op.Dr.Eser Aydoğdu

İnstagram : @OPDRESERAYDOGDU

Twitter      : @OPDRESERAYDOGDU

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 73
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 146
Kayıt tarihi
: 28.11.14
 
 

Estetik Cerrahi dünyasının sayılı kadın cerrahlarından Op.Dr.Eser Aydoğdu  Samsun doğumlu… Erciye..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster