Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
323
 

Amerika Hızla Dünyanın "Deli Dumrulu" Olmaya Doğru Gidiyor!

Amerika Hızla Dünyanın "Deli Dumrulu" Olmaya Doğru Gidiyor!
 

Amerika Başkanı gerçeği söylüyor!!


Amerika, gücüne güvenerek İslam Dünyası başta olmak üzere tüm dünyayı soyma peşine düştü. Trump'ın Amerika Başkanı olmasından sonra, "Deli Dumrul" siyaseti daha bir belirginleşti.

Bilindiği üzere, Bizim Dede Korkut Hikayelerinin bir kahramanı olan Deli Dumrul, kuru bir çayın üzerine köprü kurmuştu ve bu köprüden geçenden on akçe, geçmeyenden de döve döve yirmi akçe alıyordu. Bunu da bir güç gösterisi olarak yapıyordu.

Amerika da yanı Deli Dumrul gibi, gücüne güvenerek soygun yapmaya başladı. Şu farkla ki, ABD soygununu ya silah satışı kılıfına uyduruyor yada "mahkemelerini" devreye sokuyor.

Geçtiğimiz aylarda, Suudi Arabistan'ın İkiz Kuleler saldırısında bağlantısı olduğu iddiasıyla bu ülke aleyhine dava açan Amerikanın "adil" mahkemeleri, bunun için milyonlarca dolar talep ediyordu Suudlardan... Bunu o zaman yazmıştım:

http://blog.milliyet.com.tr/ABD__Suudi_Arabistan_i__mahkeme__yoluyla_soyacak_/Blog/?BlogNo=542181

Mahkeme bir karara varmadı ama çok geçmeden Başkan Trump Suudi Arabistanı ziyaret ederek, 350 Milyar dolarlık "haracını" Suudlardan aldı. Bu Deli Dumrul tahsilatının bahanesi de silah satışı oldu.

Dünyanın dört bir yanında kan revan içindeki mazlum Müslümanlara kuruş vermeyen bu "Müslüman" devletler, Amerika'ya karşı çok cömert davranıyorlar. Bugün çıkan haberlere göre, Birleşik Arap Emirlikleri de Teksas'daki kasırgadan zarar görenlere kişi başı on bin dolar yardım yapacakmış...

Birleşik Arap Emirlikleri, hem din hem de ırk kardeşi olan Katar'a ablukanın baş mimarı olan ülke... Herhangi bir Müslüman mazluma bir kuruş yardımı da görülmüş duyulmuş değil... Ama Teksas'lı felaketzedelere yadım(!) eli uzatmakta geç kalmıyor.

Arap ablukası altında kalan Katarın Emiri ise dün Amerikadaydı... Orada Trump, Katar Emirine körfez krizinde arabulucu olabileceğini söyledi... Anlaşılan o ki, Katar Emiri de çağdaş "Deli Dumrul"a haracını verdi ya da vermeyi vaad etti... Abluka yakında şıp diye ortadan kalkarsa hiç şaşırmayalım!

Amerika aynı soygunu bize de yapmak istiyor. Yani, bir şekilde Türkiye'yi de öteki İslam ülkeleri gibi haraca bağlama peşinde çağın Deli Dumrul'u...

Bunun için yollar ararken elbette "hukuk" maskesi öne çıkıyor... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika ziyaretinde teröristleri meydana salan Amerika, onlara engel olan Cumhurbaşkanlığı korumalarına dava açtı ve bunları mahkum etti...

Rıza Zarrab üzerinden tezgahlar kuran Amerika, bununla da kalmıyor, eski Bakan Çağlar hakkında dava açmaktan bahsediyor.

Bütün bunlar gösteriyor ki, Deli Dumrul'un  köprüsünden geçenden on akçe, geçmeyenden zorla yirmi akçe alması gibi, Amerika da "hukuk zoruyla" Türkiye'den tazminatlar koparmaya çalışıyor.

FETÖ gibi terör örgütlerinin Türkiye insanından toplayıp Amerika'ya aşırdığı milyarlar yetmiyor; Amerika başka tezgahlar kurarak daha fazla soymak istiyor. Ne de olsa "haydutluğun" kanunu budur!

Bunların dini imanı paradır. Hak hukuk, demokrasi, insan hakları vesaire bizim "liberal saftirik"leri güdülemek için kullandıkları argumanlarıdır. Yoksa, onlar kendi insanları dışındakileri adamdan saymazlar. Öyle olmasa, 12 Eylül Cuntasına "bizim çocuklar" derler miydi!... Ya da Mısır cuntacısı Sisi'ye tam destek verirler miydi!

Bu açık dünya gerçeğine rağmen, bizim hala çıkıp "Müttefiklerimiz" teröristlere deste oluyor;  Dünya Arakan'a sessiz kalıyor gibi hayıflanmalarımızın hiç bir anlamı yok!

Bugün dünyası böyle bir dünyadır. Beş"in dünyadan büyük olduğu bir düzen geçerlidir. Önemli olan, bu zulüm düzenini ortadan kaldıracak güce erişmektir. Biz bu güce erişmeden dünyada adalet'in "a" sı bile gerçekleşmez.

En üzüldüğüm şeylerden biri de şudur ki, bizim Batı güdümlü yarım aydınlar, hala insan haklarından, demokrasiden, yok bilmem nerenin kriterlerinden yok bilmem kimin ilkelerinden bahsederek Türkiye'ye akıl vermeye çalışıyorlar.

Yani Deli Dumrul'a laf edemeyenler, suçu köprüden geçmek zorunda olanlara atarak "aydıncılık" oynama peşindeler.

İslam dünyasının "zavallılığı" bir çeşit değil ki... Bin çeşit!

Allah hepimize akıl fikir versin...Amin!

E Ruhi YALÇIN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Zaten neydi ki? Puru pakmiydi yani? Amerikali kendi kesesi icin babasini satar. Zarrap size soylenenin disinda bir konu daha objectif olmanizi beklemem ama imkaniniz varsa dunyada ki bagimsiz kaynaklari okuyun.Selamlar

Newyorker 
 09.09.2017 19:15
Cevap :
Yani para için babasını satan Amerika, Zarrab'ı bahane ederek Türkiye'yi satmaz mı?..Satar elbette...Bizim derdimiz Zarrab Marrab değil Newyorklu, bunlar bahane edilerek Türkiye'yi vurma çabaları...Selamlarımla  09.09.2017 20:33
 

Umarım C.Başkanı BM toplantısından sonra Trump'un yemekli davetine katılmaz.(Şimdiki açıklamaya göre katılacağı söyleniyor!)Saygı ve muhabbetlerimle

E Ruhi YALÇIN 
 09.09.2017 9:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1617
Toplam yorum
: 4205
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 787
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster