Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '13

 
Kategori
Uzay
Okunma Sayısı
1899
 

Amerika'nın gizli 51. bölgesi

Amerika'nın gizli 51. bölgesi
 

Amerikalılar tarafından Area 51 olarak bilinen Nevada’daki 51. bölge, Ufocuların Kabe’si durumundadır. Hayalet uçak teknolojisini uzaylılar öğretti tezlerinin de merkezi olan 76 km’lik bu alan Las Vegas’ın 153 km. kuzeyinde bulunur; kafanızda canlandırmanız için aktarılım, kapladığı yer bakımından Lübnan’dan biraz daha büyüktür.

Rusların uydu fotoğraflarına göre Dünyanın en büyük uçak pisti (7.5 km’lik olduğu söylenir) yine bu gizli 51. bölgede bulunuyor. Amerikan başkanlarının bile özen izinle girdiği mekana sıradan insanların değil girmesi 50 km yaklaşması bile yasaktır. Etrafta güvenliği rütbesiz ve rozetsiz tebdil-i kıyafet gezinen ‘Gammo Dudes’ adı verilen bekçiler sağlar. Bir şekilde bu arkadaşlardan ceza yemeden kurtulup alana girerseniz öldürülebilirsiniz zira asıl güvenlik birimlerinin böyle bir yetkisi vardır. En iyi ihtimalle alıkonulup 600 dolar tazminat ödemek zorunda kalırsınız. Plakasız beyaz renkli bir araç görürseniz bölgeyi ışık hızında terk edin bizden söylemesi.

Çekilen hava fotoğraflarında birkaç hangar varmış gibi gözükse de yerin altında çok daha büyük tesisleri ve tünelleri vardır. Bazı kaynaklarda 22 katlı yer altı binaları olduğundan bahsedilir. 1947'de Roswell’e düştüğü iddia edilen UFO’dan elde edilen verilerle birçok teknoloji geliştirilmiş. Sahibinin Amerika Birleşik Devletleri Hava Kuvvetleri olduğu devasa alan kağıt üzerinde yeni uçakların test ve geliştirme alanı, düşman silahlarını inceleme merkezi gibi tanımlarla korunsa da perde arkasında müthiş gizemler barındırıyor.

1950'lerdeki asıl kuruluş amacı, dönemin Sovyet Rusya’sına karşı bir nükleer saldırı üssü olarak düşünülmesidir. Amerika önceleri bu bölgenin varlığını yalanlar 1988'de Sovyetlerin çektiği fotoğraflar sonrası kabul etmek zorunda kalır. Alan tam olarak 29 Eylül 1995 yılında kamuoyu ile paylaşılır. Bölgeye yakın bir yerde yöreden bir çiftçiye ait olduğu söylenen şimdilerde beyaz olan bir posta kutusu vardır, (Black Mail Box) ötesine ise dediğim gibi geçemezsiniz, bir nevi sınır. En fazla önünde durup hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz.

http://www.9og.org/51-bolge/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3155
Kayıt tarihi
: 12.04.13
 
 

1979 İstanbul doğumlu. Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri mezunu. 2006-08 arası Vata..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster