Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mart '14

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1635
 

Anadolu Birleşik Devletler Topluluğu-İslam uyanış

Anadolu Birleşik Devletler Topluluğu-İslam uyanış
 

Büyük balık küçük balığı yutar mantığından hareket ederek veya İngilizlerin meşhur böl-küçült-yönet stratejisinden yola çıkarak Anadolu'da birleşik bir yapının gerekliliği ortaya çıkıyor. Genç insan kaynağı ve yeraltı kaynakları ile Anadolu batı devletlerinin ve diğer yeni küresel güçlerin iştahını kabartıyor. Akbabalar gibi Anadolu'yu kan gölüne çevirdiler. Dertleri Müslümanlık ve alacakları yeraltı kaynakları. Anadolu Tarihte çok farklı uluslara yataklık etmiştir. Urarturlar, Sümerler, Romalılar, Ermeniler, Rumlar, Selçuklular, ve diğerleri bu topraklarda yaşamıştır. Topraklar ancak savaşlarla alınır ve savaşlarla verilir. Toprağın sahibi onu kazanınıdır gerçeğini unutmamak gerekir. Eskiden bu topraklarda yaşayanları gözü hala Anadolu'da. Bunun için hep içerde işbirlikçiler aramışlardır ve kullanmışlardır kendi emelleri için. Nihai hedef Anadolu'yu geri almaktır. Anadolu'da yaşan halklar Türkler, Farisiler, Araplar, Kürtler, Azeriler ve diğer küçük azınlıklardır. Bu halkları karşı karşıya getirmeye çalışan Batı bloğun temel amacı belli. Buna karşın Balkanlardan başlayarak Çin sınırına kadar varacak bir Anadolu Birleşik Develetler Topluluğu hem bu coğrafyada istikrarı hem de Müslümanları kollayacak yapıdır dış fitneye karşı.

 

 

Bu yapı sayesinde Ortadoğu'daki savaşlar sonlanabilir ve Avrupa Birliği, Rusya, Amerika, ve Çin'e karşı yeni bir ekonomik güç ortaya çıkabilir. Bunu yapacak ve birleştirecek en önemli güç Türkiyedir. Türkiye önderliğinde oluşacak serbest bir pazar ve vizesiz geçişlerle bu çok kısa zamanda mümkün olabilir. Eğer bu yapı olsaydı belki Suriye'deki sorunu çözmek için beklemeye gerek kalmayacaktı. Zaman BÜYÜK BALIK olma zamandır. Başkenti İstanbul olacak bu yapı, muhteşem bir gelecek sunabilir Anadolu halklarına.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türkiyeden malesef böyle birşey bekleyemiyorum. Bizim lidere bir bakın. Cukkasını nasıl dolduracağının hesabı içinde, memleket o kadar da umurunda değil. İsraile Kıbrıs adasında büyük Güneydoğu Anadolu arazilerimizin satışının önünü açtı. bütün bunları da memleket kazansın diye yaptı sanıyorsanız; saf çocuktan öte düşünemediğinizi söylerim ancak. Türkiye'yi uzun vadede bu başbakan bırakın büyümeyi; bölünmesini kaçınılmaz hale getirdi aslında. Bütün bunların karşılığında da;wikileaks belgelerinde de adı geçen, ABD büyükelçisinin ABD dışişlerine rapor ile belirttiği;Erdoğanın İsviçre bankalarında açtığı 8 ayrı gizli hesaba yatırlan paralar;yani rüşvetlerdir. Memleketi parselleyip;satan bir İktidardan,bir başbakandan;İslam dünyasına ne fayda gelir Allah aşkına?

Taner Aktekin 
 11.03.2014 10:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 467
Kayıt tarihi
: 28.10.13
 
 

Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği okudum. Yüksek Lisansımı Almanyada yaptım. Sağlık,  te..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster