Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Nisan '12

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
295
 

Anadolu Kartalları

Anadolu Kartalları
 

Film   : Anadolu Kartalları

Tür    : Dram, Aksiyon

Puan : 10 üzerinden 7

Filmde hem iyi hem kötü olan pek çok şeyi bir arada bulmanız mümkün. Öncelikle bizim Feriha dizisinin yakışıklı Emir'iyle başlayalım. Genç ve yakışıklı olmakla birlikte son derece etkileyici bir oyunculuk yeteneğine sahip olduğunu söylemeliyim. Yönetmen doğru adama başrol vermiş.

Dizideki diğer güzel oyunculuk da hemen kankası rolündeki Özge Özpirinççi'den gelmiş. Onu da kutlamak lazım. Engin Altan Düzyatan ise başlarda kötü başlayan ancak filmin ortalarında ve sonlarında artan bir oyunculuk kalitesiyle karşımıza çıkmış. Bu kadar kötü başlayıp bu kadar iyi olabileceğini hiç düşünmemiştim doğrusu...

Filmi genel olarak değerlendirirsek oldukça etkileyici bir film olduğunu söyleyebilirim. Başlarda kötü olan ancak filmin ortalarına doğru artan oyunculuk kalitesiyle izlemeye değer bir film haline gelmiş.

Bir de filmin sonunda üzücü bir Ediz Hun sürprizi olduğunu eklemeliyim. Büyük oyuncudan beklenmeyecek acemilikte bir sahne ile karşılaşmak eminim sizi de şok edecek.

Çekim sırasında konuşurken ellerini arkaya mı öne mi koyacağını bilemeyen, cılız bir vücut diliyle kendisini ifade etmekten aciz bir görüntü çizen HKK rolündeki Ediz Hun'dan böyle basit bir hatayı hiç beklemezdim. Ya Ediz Hun boş bulundu, ya yönetmen fark etmedi ya da bir başka sorun yaşandı. Bilemiyorum ama çok şık ilerleyen bir filme yakışmayan bir son sahne çekilmiş.

Oyunculuğuna hayran olduğumuz Ediz Baba'dan beklenmeyecek derecede kalitesiz çekilmiş son sahneyi ve filmin ilk yarım saatini saymazsanız film oldukça güzel... Sinamamıza yeni yakışıklı jön olarak dahil olan Çağatay Ulusoy'un bu filmle resmen yıldızlaştığına şahit olacaksınız ve eminim filmi beğenceksiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 418
Toplam yorum
: 208
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2413
Kayıt tarihi
: 05.06.10
 
 

Jack Amca, düşünsel dünyasındaki gelişmeleri dışa vurmak niyetiyle başladığı yazı yazma sevdasına..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster