Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Eylül '13

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
5148
 

Anadolu Liseleri boş kontenjanları açıklandı

Anadolu Liseleri boş kontenjanları açıklandı
 

SBS,ANADOLU LİSELERİ


Bu yıl, oğlumu SBS  sonucuna göre, (% 5'e girmişti) Ankara'da Süleyman Demirel Anadolu Lisesine kayıt yaptırmıştık.  MEB'in basın açıklaması ile yeni bir haber öğrendik. Anadolu Liselerinde boş kontenjanlar kalmış. Bu nedenle ikinci bir yerleştirme yapılacakmış. İlk yaptığınız sıralamadan apayrı bir sıralama yapabilirmişiz. 5 adet boş kontenjanı olan okul tercih edeceğiz, belki de daha üstteki yüzdelerdeki bir okula girebilecek çocuğunuz. Denemeye değer. Aşağıda özetlemeye  çalıştım. Açıklayıcı bilgi için MEB'in sayfasına göz atabilrsiniz.

09 Eylül günü, SBS puanları  ile girilen Anadolu Liselerinin boş kontenjanları e-okul sistemi üzerinden ilan edildi. https://e-okul.meb.gov.tr adresinde listeye ulaşabilirsiniz. Bu listede yer alan okullara en fazla 5 tercih olmak üzere yeni bir tercih hakkı tanınmış.

09-16 Eylül arasında ön kayıt başvuruları yapılacak olup, 16 Eylül Saat 21:00'da asıl ve yedek listelerdeki öğrenciler ilan edilecek.

Önemli bir husus ise; Yeni tercih ettiği okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler, kayıt yaptırdıklarında önceki okullarındaki kayıtları silinecek ve yeni tercih ettiği okula kayıt hakkı kazanan ancak kayıt yaptırmayan ya da yeni tercih ettiği okulu kazanamayan öğrencilerin kayıtlı oldukları önceki okullarındaki hakları korunacak olması.  

Asıl kayıt dönemi sona erdikten sonra, 18 Eylül 2013 Çarşamba günü saat 21:00'de yedek listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler e-okul sistemi üzerinden ilan edilecek.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 306
Toplam yorum
: 174
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 958
Kayıt tarihi
: 29.01.08
 
 

Çevre Mühendisiyim. Kitap okumayı, film izlemeyi, yazı yazmayı seviyorum. 2 erkek çocuk annesiyim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster