Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Eylül '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
984
 

Anılar sineması

Anılar sineması
 

Bazen düşünmezmiyiz hatırlamak istemediğimiz anların zihnimizden yok olmasını. Onları hiç yaşanmamış saymayı. Anılarımızı yok saymayı.

Hele giden sevgilinin ardından yaşadıklarımızı. Bizde bıraktığı izleri yok etmeyi.

Bazen biz ne kadar istesekte beceremeyiz. Zihnimiz bize karşı gelir ve unutmaya çalıştıkça o film karelerini bize hep hatırlatır. Çalan bir şarkıda, tek bir kelimede, bir bakışta bazen ama hatırlatır.

Geçimişe geçmiş demek kolaydır. Ya bıraktığı izler ve alıp götürdükleri yılların. Gidenlerle birlikte her anıda daha da değişen benliğin bıraktığı izleri silmek kolay mıdır?

Her giden bir iz bırakır ardında. Ve o iz, biz nereye gidersek peşimizden gelir bir gölge gibi.

Öyle bir an gelir ki bazen, bulunduğunuz yer farklı bile olsa biran için en çok yaşamak istediğiniz ana geri dönersiniz. Etraftakileri umursamadan o anın tadını çıkartırsınız tekrar tekrar. Çünkü anılar sineması açılmıştır bir kaç dakikalığınada olsa. O sinemanın makinisti bazen, o anda esen bir rüzgar, yüzünüze vuran güneşin sıcaklığı yada bir uzaklardan gelen bir ses size o en sevdiğiniz filmi izlettirir nerede olduğunuzu umursamadan.

Film bittiğinde yüzünüzde ılık bir gülümseme, gözlerinizde hafif bir nem bırakır.


Gerçek hayata göndüğünüzde ise artık herşey için çok geç olduğunu hatırlarsınız. Geriye dönemezsiniz ama ileriye de gidemezsiniz.

O zaman bir film daha koy makinisit !

Anılar sinemasından

Geçmişimi özledim....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

hakikaten çok etkileyici bir yazı olmuş. yazdıklarınızı okurken bile anılar sinemasından bir kaç dakikalık bir filmi izledim desem yalan olmaz herhalde. ama izlediğim film bitipte , içinde bulunduğum duruma bakınca az önce yüzümde ki o hafif tebessüm we içimde oluşan mutluluğun yerini bir o kadar üzüntü we karamsarlık kapladı. peki ya bu durumda ne yapmalı....

ilke muslu 
 12.09.2006 10:59
Cevap :
Sevgili İlke, Sanırım geçmişe ait bir özlemin bugüne yansıması yaşadıkların. O anlara tekrardan ait olma hissinin verdiği bir geç kalmışlık sanırım. Tam olarak neler yaşadın bilemiyorum ama yine de yaşamış olmak bile güzeldir sanırım. Ben bulunduğum heranı sindirerek yaşarım. Geriye dönüp baktığımda çok özlesem bile içimde bir yaşanmamışlık kalmaz. Artık geriye dönüp gidemiyorsak ve doğru an şu ansa onunda tadını çıkar belki bakarsın Anılar sineması bir kerede şu anın için aralanır. Zaman zaman geçmişi özlesekte yinede bugünde olmak güzel, içini karartmadan, bugününden zevk alarak, dünü mutlu anılarla anacağın güzel günler diliyorum... Sevgiyle kal...  12.09.2006 12:14
 

daha geçmişimizi özleyeceğimiz yaşa gelmedik, umarım o yaşa geldiğimizde de geçmişimize duyduğumz özlem pişmanlıklarla harmanlanmış olmaz..

hamnaz 
 08.09.2006 20:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3236
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster