Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Mart '08

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
471
 

Anılar ve arkadaş kabilmek

Anılar ve arkadaş kabilmek
 

bir dalda kalamayanlar


Aşk ve sevgi... Duyguların en güzeli. Ne mutlu ona ki bu iki duyguyu yaşamış olsun. Bu iki duyguyu yaşamamış olana ise acırım. Çünkü o hem şansız hem de sanki bu dünyaya boşa gelmiş demektir ve ne yazık ki bu şans herkese gülmüyor, gülen herkes de bu güzel duygulara layık olmuyor. Şanslıdırlar. Sevilmişlerdir ama asla o sevgiyi hak etmemişlerdir.

Sevmek veya sevilmek duygularına layık olmak için bir de onları taşıyabilecek ve arkasında durabilecek biri olmak gerekir. Daldan dala konanların yaşadıkları veya yaşattıkları şey sevgi olabilir mi? Ki bunu alışkanlık haline getirmişlerdir. Bir dalda kalmayı bir türlü beceremezler. Çok çabuk bıkarlar. Saman ateşi gibidirler. Bir anda parlar sönerler. Ama siz öyle değilsiniz. Siz alevlendirilmişsiniz ama aleviniz onunki gibi değildir. Yanmaya devam eder sizinki. Bir de size de şunu der. ”Bundan sonra arkadaş kalalım, başkasıyla beraber olsak bile yine de arkadaş kalalım.” Peki bunu kaldırabilir misiniz? Düşünüyorsunuz. Daha düne kadar size aşkım diyen kişi bu kez başkasına aynı sözcüğü kullanacak ve size de gelip merhaba diyecek arkadaş ola- rak!... Peki geçmişte yaşadıklarınıza ne demeli?Bana sorarsanız ben o arkadaşlığa hayır derim. Çünkü geçmişte yaşadığım o güzel anılara hakaret olarak görürüm bunu. ”Aşkım”dan “mer- haba”ya inemem. Sen saygı duymayabilirsin ama benim duygularım özeldir ve saygıya layık- tır. O yüzden anılarıma hakaret ettirmem. Bana dün aşkım diyen yarın başkasına aşkım diyecek bir de bana gelip merhaba diyecek. Ben o seviyeye düşürmem kendimi. Geçmişte yaşanılan o güzel anılarıma ve o duygularıma hakaret ettirmem. Aşkımdan merhabaya inemem. Bırak aş- kım olarak kalsın.

Arkadaş kalalım talebini anlayamıyorum. Ne kadar barbarsınız diye düşünenler olabilir ama ben de onları anlayamıyorum ve diyorum ki onlar gerçek aşkı yaşayamamışlardır.

“Arkadaş” da kalabilirim ama bir şartla. Ben nasıl o olmadan başkası olmayacaksa o da aynı- sını yaparsa kabul, arkadaş kalabilirim ama onun gidip biriyle yaşaması ve sonra da gelip bana arkadaşça davranmasına ben yokum. Geçmişte ona”aşkım”demişsin onun için göz yaşı dök- müşsün sonra da o gitmiş başkasına aşkım demeye ve onun boynuna sarılmaya başlamış, sana da bir odunmuşsun veya hiçbir şey olmamış gibi, ”eee daha daha nasılsın?....”diye sorular soracak... Sen de pişmiş kelle gibi, ”İyiyim, ya sen nasılsın?” diye soracaksın ve o da içinden dün gece başkasıyla yaşadığı aşkı saklayarak “Hiç bildiğin gibi “diyerek seni salak yerine koyacak ve sen de onu yiyeceksin.

Hadi oradan! Benim duygularım o kadar ucuz değil ve onlara hakaret ettirmem!

Olacaksa bir sevgi DAĞLARIM DAHA GÜZEL adlı romandaki Esmer ile Aydın’ın saf ve temiz sevgisi gibi olmalı....

Reşit YAMAN

17 03.08-İstanbul

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 640
Kayıt tarihi
: 29.12.07
 
 

1952 Ağrı doğumlu olan Reşit Yaman altı yıllık yatılı Van Alpaslan İlköğretmen Okulu'ndan sonra İ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster