Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ağustos '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
842
 

Anılarla gülmece güldürmece

Anılarla gülmece güldürmece
 

Biz yedi kuşak Karadeniz’liyiz. Fıkra gibidir hayatımız. Birkaç yıl önce yaşadığımız canlı canlı fıkrayı paylaşmak istiyorum sizlerle.

Sabah erkenden kalktım işim beni bekliyor. Uyku mahmurluğuyla mutfağa yöneldim. Bir iki lokma atıştırıp midemi yatıştırmaktı amacım. Bizimkilerin sesiyle irkildim, her sabah annem kalkıp bana kahvaltı hazırlar, babamsa daha sonra kalkardı. Bu gün bir planları varmış ve onunla ilgili ufak çapta tartışıyorlardı.Yok yok öyle hararetli tartışma değil de birbirlerini ikna etme tartışmasıydı bu.

Akşamdan kararlaştırmışlar bugün felekten gün çalıp gönüllerince geçirmekmiş niyetleri. İyi güzel hem de ne güzel ben de gidebilsem işten kaçıp diye düşünürken kulak kabarttım neyi halledemiyorlar ki?

- Babam; Hanım bugün erken çıkalım şöyle saat on gibi olur mu?
- Annem; Yo olmaz on ikiden sonra çıkalım ortalığı toplayayım sonra çıkarız. Erzak falan da alırız.
- Babam; Ya tamam istediklerini alırız da önce Sultan Ahmet’e gidelim deniz kenarında dolaşırız öğlen olunca da köfte ekmek yeriz, vapurla karşıya geçeriz sözümü dinle de erken gidelim.
- Annem; Sen benim hiç sözümü dinlemiyorsun ki işim var diyorum biraz geç çıksak ne olur sanki?

Evet bu tartışma (fındık kabuğunu doldurmaz ya) sürerken ben evden çıktım. Gün içinde de arayamadım neler yaptılar işlerim çok yoğundu.

Akşam eve geldim babam salonda, annem mutfakta salata yapıyor. Hiç bir şey anlamadım, babama sordum, "hayrola ne oldu?" "Aman of ne olacak canım hiç ". Anneme gittim ya ne oldu anlatsanıza bugün gitmediniz mi gezmeye, hay demez olaydım açtılar ağızlarını yumdular gözlerini birbirlerini suçladılar sen beni hiç dinlemezsin, yok sen benim dediğimi kale almazsın...

Meğerse babam, benim arkamdan sinirlenmiş (anlaşamamışlar geziyi iptal etmişler) vurmuş kapıyı çıkmış sen yalnız git diye. Bir de ta akşam eve gelmiş. Annem de ortalığı temizlemiş , yemek hazırlamış , TV seyretmiş ve akşam olmuş tabi.

Annem salata yapmaya söylenerek devam ediyor benden de arkalanıp; domates yok, o yok, bu yok nasıl yapayım salatayı şimdi, ” ne güzel dönerken alacaktım” Babam salondan mutfağa geldi neşeli, gülümseyen bir tavırla neden almadın peki eksikleri deyince annem cevabı yapıştırdı.

-Gitmedim ki

Ve babamla ben; Gülmekten yerlerdeyiz.:)

Hepinizin yüzünden eksik olmasın gülücükler


Resim: http://kamil.azakli.tripod.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ne tatlılar değil mi? Yaşlandıkça daha aksi ama daha şeker oluyorlar.Allah elden ayaktan düşürmesin,hayırlı,sağlıklı uzun ömürler varsin onlara.

DİNOZOR 
 04.10.2007 17:09
Cevap :
Amin inşallah daha uzun süre birlikte oluruz... sevgiler  04.10.2007 17:16
 

Bizimkiler de atadan, Kafkasya göçmeni...Biraz Karadenizlilik bulaşmış...Babam,ıspanağı hiç sevmezdi...Eve de sokmazdı...Hanım bir gün ,balığın yanına ''Çaktırmadan''kuzu ıspanaktan taze limonlu zeytinyağlı salata yapmıştı...Ve misafirimiz olan babam,afiyetle salatayı bitirince sordu:''-Kızım şahane olmuş...Nedir bu...? '' Eşim de ''Ispanaktır bubacuğum'' deyince rahmetlik ayağa kalktı ve...:''Ha bu eve bir daha ıspanak sokmayın canım''diye kızınca, makarayı koyverdik...Sağlıcakla esen kalınız...

Mesut Selek 
 02.10.2007 14:49
Cevap :
Ne güzel tebessüm ettirebildiysem ve anılarınızı hatırlatabildiysem.Umarım hep sürer neşeniz sevgiler  03.10.2007 14:21
 

gerçi karadenizin ortasındanız ama has lazlardan farkımız yok özellikle annem pazardan dönerken açık deterjan satan bir dükkana girdik orta elektronik tartı var 150 kiloya kadar tartıyor annem hemen beleş tartı kilom kaç acaba dedi ağırlık yapmasın diye terliklerini çıkardı ve ellerindeki poşetlerle tartıya çıktı ekrana bakıyo ben dumur..:)

erkan alparslan 
 31.08.2007 17:10
Cevap :
Anneniz sizi hep böyle güldürsün.Teşekkürler ilginize. Elimde olmayan nedenlerden cevabım gecikti özür dilerim sevgi ve saygıyla  10.09.2007 9:45
 

Hepinizin yüzünden eksik olmasın bu gülücükler. Hep böyle birlikte gülmekten yerlerde olun inşallah. Sevgiler:)

Haşim Arıkan 
 28.08.2007 18:28
Cevap :
Duanız öyle güzel ki içime su serpildi hepimiz için amin... Cevabın elimde olmayan nedenlerden dolayı geçikti özür dilerim. sevgi ve saygıyla  10.09.2007 9:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 698
Toplam mesaj
: 239
Ort. okunma sayısı
: 827
Kayıt tarihi
: 26.12.06
 
 

Şiir yazmaya çalışan, müzik dinlemeyi seven, Fotoğraf çekmeyi seven, Doğayı ve içinde barındırdık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster