Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '07

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
955
 

Anıtkabir’den geldim

Anıtkabir’den geldim
 

Bugün Ankara’da bayram vardı, halkın bayramı, demokrasinin bayramı, çocukların bayramı, kadınların bayramı, erkeklerin bayramı, gençlerin bayramı, yaşlıların bayramı vardı.

Şimdi Anıtkabir’den geldim. Anıtkabir barajdı, Atatürk Barajı. Aslanlı yoldan bir insan nehri akıyordu Anıtkabir’e doğru, barajda birikmiş insanlar vardı ve büyük bayrağın yanındaki merdivenlerden barajdaki insan aşağıya doğru akıyordu. Büyük enerji üretmiş olarak güzel ağaçların, çiçeklerin arasından geçerek Akdeniz Caddesi’ne doğru dağılıyordu.

Sabah önce bayrağımı astım balkona ve saat 10’da evden çıktım, uzaktan sesler duyuluyordu zaman zaman, pencerelerde, balkonlarda bayraklar. Yürüyerek gidip Beşevler’den katıldık, 10 yaşındaki yeğenim Sıla da vardı yanımızda. Tandoğan’a ulaşamadan Gençlik Caddesi’ne dolaşıp Anıtkabir’e yürüdük. Yüzlerce metrelik yürüyen bir bayrağın yanından Anıtkabir’e ulaştık.

Anıtkabir sessiz değildi, “Dağ başını duman almış”, “Çıktık açık alınla on yılda her savaştan”, “Ankara’nın taşına bak” diyordu kalabalıklar. Anlamlı sloganlar duyuluyordu. Sık sık güne duyarsız kalan medya da sloganlardan nasibini alıyordu. “baksana, kaç kişiyiz saysana” diyorlardı kalabalığı doğru saymasını bilmeyenlere.

Ankara kırmızı beyazdı, yüzbinlerce bayrakla... Ülkemizin geleceği için umudumuzun bitmediğini gördüm. Bugün bayram, Ankara’nın bayramı, Türkiye’nin bayramı.

Not: Bugün büyük bir hata yaptım, fotoğraf makinasını unuttum. Gördüklerimi görüntüleyemedim, ancak beynime yazdım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Didim'den beş otobüslük, kafileyle biz o güzel anlamlı gündeydik. İnancımız güçlendi ki bu ülkenin çok önemli bir gücü var.Bu güç dikkate alınmalı.Ankara'daki görüntü mükemmeldi.Geleceğe güvencimiz arttı. Esenlikler dilerim

Erdoğan Şahin 
 15.04.2007 23:15
 

Sayın Aydın Bey, her ne sebeple olursa olsun Ankara'ya gidemeyen milyonların da yürek seslerini duydunuzmu? Giden otobüsler dolu insanlar, her biri orada üçer beşer yürekle haykırdılar mı? Bizler taa buralardan duyduk orada atan yüreğimizin sesini.

Abla 
 15.04.2007 19:15
 

Ama çok kaygılanıyorum.Bize tertemiz bıraktığın bu toprakların bencillikle ve riyakarlıklarla kirlenmesinden korkuyorum.Keşke yanılmışsam ve keşke gelecek Senin bıraktığın o aydınlık yolda daima aydılansın ve sonsuzluğa devam etsin.

Patriot 67 
 14.04.2007 17:27
Cevap :
Bugün yanındayız, izindeyz demek iççin yüzbinlerce kişi Anıtkabir'e gittik. O çoşkulu kalabalığı gördükten sonra kaygılarım biraz olsun azaldı. Saygılarımla.  14.04.2007 21:53
 

Bizim adımıza da, orada olduğunuz ve sesimizi duyurduğunuz için; size ve orada olan küçük, büyük herkese teşekkür ediyorum. Kalbimiz sizinleydi. 14- Nisan unutulmayacak! Saygılar.

Ayda 
 14.04.2007 16:16
Cevap :
Orada olanlar, hepimiz orada olmayan başka kişileri de temsil ettiğimizi bilerek daha da güçlü hissettik kendimizi. Saygılarımla.  14.04.2007 22:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2380
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster