Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Nisan '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
476
 

Anıtkabir'e gidememek

Anıtkabir'e gidememek
 

Sevgili Küçüğüm,

Bu gün tam bağımsızlık azmimizi, milli egemenliğe dayandırarak dünyaya ilan edişimizin 93. yıldönümüydü. Üşüttüğün için ziyaretime gelememişsin. Beni ziyaret etmenin, saygı duruşunda bulunmanın ‘sap gibi durmak’ olduğunu söylemiştin ya, zaten gelmeni beklemiyordum. Zorunluluktan huzuruma gelmene gerek yok, boşuna yorulma. Hem sizler gittikten sonra akın akın ziyaretime gelen, yüreğinde vatan ülküsü, elinde bayrak beni gerçekten sevenler bana yetiyor. Yaşları geçkin yürekleri genç teyzeler, amcalar, sevimli minikler, genç kızlar ve delikanlılar bana yattığım yerde güç veriyor. Ayrıca şunu da eklemek istiyorum ki, ben dâhil hiç kimsenin huzurunda sadece ‘sap gibi’ durman gerekmez. Birçok vatandaşımın yaptığı gibi, saygı duruşu esnasında bir Fatiha okumanda hiçbir sakınca yok. Mutlu olurum.

Cumhuriyetimizin özgürlük ve eşitlik fırsatından yararlanarak bu mevkilere gelişin benim başarımdır. Senin gibi halk çocuklarının üstün mevkilere gelişini hep destekledim. Çünkü Cumhuriyet üstünlerin değil, kimsesizlerin kimsesidir. Bu vatanın sağladığı imkânlarla okudun ve halkın inayetiyle Baş oldun. Tam da benim istediğim yönetim işte buydu.  

Tüm bunlara rağmen, bugünlerde kanla, irfanla kurduğumuz bu Cumhuriyetin ismini silmeye çalışıyormuşsun.

Yapma.

Eline Türk Bayrağını alıp, benim ismimi haykıranlara gaz sıkıyormuşsun.

Sıkma.

Onlara densiz, beğenmediğin yazılar yazan vatanseverlere üç-beş çapulcu diyormuşsun.

Deme.

Bizi biz yapan, padişah kulluğundan özgür bireyler yaratan milli bayramlarımızı yasaklıyormuşsun.

Dikkat et.

Bu ülkeyi yıkmak, parçalamak isteyenlerle barış yapmak uğruna halkını incitiyormuşsun.

Sakın ha.

Unutma ki, barış eşitler arasında ve güçlü halinle yapılır. Ülkemiz işgal halindeyken barış isteseydik, bugün halimiz nice olurdu düşünebiliyor musun? Senin Baş olabileceğin hatta doğabileceğin bir vatan kalır mıydı o zaman?

Sevgili küçüğüm,

İsmimi tabelalardan silebilirsin, hiç önemli değil. Fakat ismimi bu aziz milletin kalbinden söküp atamazsın, boşuna uğraşma. Benim naçiz vücudum çoktan toprak oldu, fakat TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAKTIR.

ATA'N

İZMİR, 23 Nisan 2013.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mehmet Bey kaygılarınızı anlıyorum.Haklısınız.Belirttiğiniz olayları basından okudum.O kitapları okuyamadım.Ancak şu gerçek ki AKP ANAP'tan sonraki en güçlü iktidar olarak gücünü her alanda denemektedir.Bu anlamda seçmen çoğunlu olarak halk desteği de var.Bukonuda Batı özellikle İnsan Hakları ile adalet uygulamaları bakımından on hiç de geçerli not vermedi,veremez de.Bana göre de sakat giden bir kurgu var.Ne yazık ki AB de ABD de Haçlı Ruhu ile değilse bile Petrol Alanlarına ulaşabilmek iştihası ile mahut terör örgütü dahil her türlü aracı kullanmaktan ve kendisine uygun düşmese bile terörist kavramını 'aktivist' olarak dayatmayı bile göze alacak kadar bir gözü dönmüşlük içindedir.Ki onların bu açılımları içerideki sözde AçılımveBarış Süreçleri ile ne kadar da atbaşı gidiyor değil mi?AKPM Raporundaki kavramların değiştirilmesi önerisini BDP'li E. Kürkçü vermiş ne yazık ki AKP,CHP önleyememiştir.Gerçekte Batı da bunu istiyordu.Sanıırm danışılı bir durum var.Yorumlamalarda bulunmaklıyız.

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 24.05.2013 13:32
Cevap :
Sayın Ömer Faruk Bey, Yazıma zenginlik katan çok değerli katkılarınız için teşekkürler. Bu arada MB editörlerini zorlamaya yeniden yazmaya başladım. Saygıyla  25.05.2013 15:15
 

Mehmet Bey o yazınızı okudum az önce. Bence Başbakan Erdoğan'a seslenmişsiniz ancak adı yok! Oysa yazının başında Sayın Başbakan ya da Başbakan Erdoğan'a diyorum ki, yazarak da biriktirmiş olduğunuz alıntıları sıralayabilirdiniz. Yazınız bir yorumlama denemesi, özgürce bir eleştiri. Ancak, Kandildekini aktivist, özgürlük savaşçısı, nitelemenizden Sendikaları şakşakçı, nitelemesine kadar olan saptamalarınız biraz havada kalmış.Başbakan'ın kendi sözleri ile olsa idi ne güzel olurdu! Örnek'aktivist'kavramı AB-AKPM kaynaklı.B.Erdoğan buna ses çıkartmadı.Bu sorulabilir.Manavı,aşçıyı suikastçı,nitelemesi de anlaşılmıyor.Yazınız bu biçimi ile de yayınlansa bile olası bir soruşturmada uzun uzun açıklamada bulunmanız da gerekebilir. Bence kimseye küsmeden düşüncelerimizi açıklama özgürlüğümüzü kullanmak için direnmeliyiz.MB'tan kaçmayınız.

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 22.05.2013 17:29
Cevap :
Sayın Ömer Faruk bey, Aslında eminim ki, siz de neleri kastettiğimi biliyorsunuz fakat yine de bazılarını açıklamaya çalışayım: Sendika Başkanları akil! olursa şakşakçı olmuşlardır. Çünkü dünyanın her özgür ülkesinde sendikalar eşyanın tabiatı gereği erk'le mücadele halinde olmalıdır (hangi parti iktidarda olursa olsun). Manav-aşçı için bknz: Sözde Arınç suikastı. 'Aktivist' nitelemesi AP raporuna kimin teklifiyle girdi? Genel kurmay başkanı'nın terör örgütü yöneticiliği ile yargılandığı (delili varsa vatan hainliği ile yargılanabilir hiç itirazım yok). Sizden ricam en son İzmir'de devam eden 'casusluk-fuhuş' davasının ifade tutanaklarını okuyunuz, ben bizzat duruşmaları izliyorum, neler dönüyor neler. Bu konuda, 'Samizdat' ve 'Hasdaldaki Donanma' kitaplarını tavsiye edebilirim. Blog'da kalmaya gelince yazdığınız yazıların ortalama yayınlanma süresi 16-20 saat olursa, kimsenin okumayacağı saatlerde gece yarısı yayımlanırsa veya 3 gün bekletilirse siz ne yaparsınız? Saygıyla  22.05.2013 23:36
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 159
Toplam yorum
: 288
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1254
Kayıt tarihi
: 19.06.12
 
 

1963 yılında Balıkesir'in şirin ilçesi Erdek'te doğdum. Yüksek lisans eğitimimi Dokuz Eylül Ünive..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster