Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '07

 
Kategori
Ankara
Okunma Sayısı
634
 

Ankara’da 19 mayıs akşamı

Ankara’da 19 mayıs akşamı
 

Yakın bir yerden atıldığı belli olan havai fişeklerin patlama sesleri ile başladı akşam. Balkona çıktığımızda gökyüzündeki hilal ve biraz uzağında da olsa bir yıldız mavi gökte “bugün özel bir gün” diyordu sessizce.

Ara sokaklardan geçip Anıtpark’a gittiğimizde Moğollar’ın konseri bitmiş ve Teoman sahnedeydi, “İki yabancı”yı söylüyordu. Biraz önceki havai fişekler Çankaya Belediyesinin düzenlediği bu bayram konserinden geliyormuş.

Biraz önce mavi gökyüzünde gördüğümüz ay ve yıldız havai fişeklerden gelen dumanın arkasında flulaşmıştı. Hemen yanımızdaki Anıtkabir ışıklar altındaydı.

Konser alanından çıkıp Akdeniz Caddesinden doğru yürürken bu kez Fenerbahçeliler çıkmıştı yollara. Akşam Galatasaray’ı gergin maçta 2-1 yenince geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Fenerbahçeliler caddelere döküldüler. Akdeniz Caddesinden Yedinci Caddeye arabaların dönüşüne polis izin vermiyordu. Yedinci cadde Fenerbahçe kutlama alanına dönmüştü. Ellerinde Türk bayrakları ve Fenerbahçe bayrakları, üzerlerinde Fenerbahçe formalarıyla çocuklar, gençler, yaşlılar, kimi yayan kimi arabada dolaşıyorlardı.

Ankara’da bayram ve şampiyonluk kutlamaları iç içeydi. Bazı arabaların hız denemeleri ve fren seslerini saymazsak hiç nahoş bir olaya tanık olmadan eve döndük.

Yürüdüğümüz yollardaki reklam panoları Ankara Büyükşehir Belediyesinin Seul Günleri afişleriyle donatılmıştı. 19 Mayıs için ne yaptıkları konusunda ise bir bilgi sahibi olamadım.

Şimdi dışarıdan arabaların korna sesleri geliyor. Sıcak bir Ankara akşamı diğer akşamlardan biraz sesli geçiyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Muhteşem bir geceydi, muhteşem bir gökyüzüydü, tam da bayram gecesinde... O günün anlamını doğanın kendisinde görmek yeterliydi zaten, gören gördü herhalde...

CananGulOzal 
 25.05.2007 23:44
 

Silemezler tarihten Atatürk'ü ve onun eserlerini.Aslında beyinlerimizden silemezler azmi,sevgiyi,Atatürk devrimlerini ve Atatürk'ün bize bıraktığı emanetleri,boş uğraşlar onların ki;biz Şerife Bacı'lardan miras almışız savaşım gücümüzü...

Müyesser Saka 
 21.05.2007 11:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2403
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster