Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
313
 

Ankara'da kanlı Cumartesi...

Ankara'da kanlı Cumartesi...
 

Ülke olarak nereye sürükleniyoruz?

Bu günlerde ülke halkı olarak en fazla merak ettiğimiz konuların başında gelen güvenlik zafiyeti ve terör eylemleri, halkı önümüzdeki günlerde yapılacak seçimlerden bile epey uzaklaştırdı.

Ülkede zaten bir seçim havası yokken, artan terör eylemleri halkı sindirdi ve sokağa çıkamaz hale getirdi.

Son dönemde artan terör eylemleri ve kan gölüne dönen ülkemizde bazı sivil toplum örgütleri tarafından Ankara’da düzenlenen “Barış Mitinginde” gerekli güvenlik önlemini almayan emniyet, işin kolayını bulup, miting için gelenlere bol miktarda biber gazı sıkarak, insanların acılarının üzerine tuz biber ekti!

Birçok ünlü isimin katılım için çağrı yaptığı söz konusu miting, DİSK, KESK, TMMOB, TTB'nin düzenlediği Birleşik Haziran Hareketi'nin ve siyasi partilerin de destek verdiği Ankara'daki Barış mitinginde ortalık kan gölüne döndü.

Miting alanında büyük patlama yaşandı. Patlama Ankara tren garı kavşağında gerçekleşti.

İçişleri Bakanlığı patlamada 30 kişinin öldüğünü 126 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı da patlama sonrası açıklama yaptı.

Olay yeri güvenlik şeridi içine alındı.

Bölgeye insanlar polislerce yaklaştırılmıyor.  

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Barış mitingini kana bulayan saldırıya ilişkin 5 savcının görevlendirildiğini bildirdi.

ANKA Haber Ajansı'nın iddiasına göre polise daha önce Ankara'da saldırı ihbarı yapıldı.

Ben bu bilgileri nereden mi aldım?

Tabi ki an ve an televizyonları izleyerek.

İçişleri Bakanlığı'nın patlamayla ilgili açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

'10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garından Sıhhiye meydanına kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur.

KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir.

Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir.

Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir.

Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'

Sağlık Bakanlığı, olay yerine  56 tam donanımlı ambulansın sevk edildiğini ve 10 ambulansın olay yerinde hazır bekletildiğini açıkladı.

Kızılay Kan Merkezi koordinasyonunda tüm taleplerin karşılanmakta olduğu ve kan ihtiyacının bulunmadığı belirtilen açıklama, şöyle:

"Ankara Tren Garı'nda yaşanan patlama sonrasında olay yerine şu ana kadar 56 tam donanımlı ambulans sevk edilmiş olup, 10 ambulans olay yerinde hazır bekletilmektedir. Tüm olasılıklar göz önünde bulundurularak 1'i çok sedyeli olmak üzere 5 helikopter ambulansımız da hazırdır. Ankara merkezindeki bütün hastanelerde tüm branşlarda uzman doktorlarımız görevi başında olup, ameliyathane ve yoğun bakım üniteleri aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Ayrıca, Kızılay Kan Merkezi koordinasyonunda tüm talepler karşılanmakta olup, kan ihtiyacı bulunmamaktadır. Gelişmeler yakından takip edilmekte olup, lojistik ve insan kaynağı anlamında herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır"

İşin resmi yanı böyle! Gayri resmi yanı ve sosyal medyada dolaşan bilgiler ise çok daha farklı ve ölü sayısının çok dühü fazla olduğu yönünde.

Toplum olarak başımız sağolsun!

İnsan yaşamının çok ucuz olduğu bu ülkede, söylenecek çok şey olmasına rağmen, buradan ancak başsağlığı dileyebiliyorum.

Kanlı terör eyleminde ölenlere tanrıdan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Şahin ÖZŞAHİN bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ülkemiz adına acımız çok büyük. Sevgi, selamlar.

Şahin ÖZŞAHİN 
 11.10.2015 20:54
Cevap :
Yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  17.10.2015 8:31
 

Çok acıttı bu olay canımı. Allah sabır versin yakınlarına. Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 10.10.2015 20:25
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  12.10.2015 7:23
 

Merhabalar. Şu anda birbirimizi suçlamadan bu menfur ve hain bombalı saldırı karşısında tek yumruk olmamız gerekiyor. Sağduyulu olmanın gereği de zaten bu değil midir? Vatanımıza, milletimize, ülkemize, vatandaşımıza karşı yapılmış olan bu menfur ve hain bombalı saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bombalı saldırıda hayatını kaybetmiş tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, milletimize sabr-ı cemil ihsan eylemesini niyaz ediyorum. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Her türlü terör eylemleri sonucunda hayatını kaybetmiş (asker, polis, sivil) kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde hissedelim ki, ateşin düştüğü yeri nasıl yaktığının acı ve çaresizliğinin ne kadar zor ve dayanılmaz bir duygu olduğunun farkına varalım. Selam ve dualarımla.

Recep Altun 
 10.10.2015 18:56
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  12.10.2015 7:24
 

"Ortadoğu bataklığına"na hoş geldiniz mi demeli? Zaten o bataklıktan hiç çıkmamıştık mı demeli? Kahroluyoruz... Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 10.10.2015 18:27
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  12.10.2015 7:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3066
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster