Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Mayıs '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
875
 

Ankara’da terörün iğrenç yüzünü gördük

Ankara’da terörün iğrenç yüzünü gördük
 

Dışarıda yemek yerken komşu masalardan birinden garsonu çağırıp televizyonda haber kanallarını açmasını söylediğinde öğrendik Ulus’taki patlamayı. Kanallardan biri, eski meclisin karşısındaki çarşı dediğinde aklımıza Yüzüncü Yıl Çarşısı geldi. Sonra öğrendik Anafartalar Çarşısı olduğunu. Son dakika haberleri veren kanalları değiştirdikçe durumun kötü olduğunu anladık.

Haberi görür görmez kardeşlerimin telefonlarını aradım. Daha sonra olayın ciddiyetini anladığımda ailedeki herkesi, tanıdıkları arayıp sordum. Merak edenlere "biz iyiyiz" haberini verdim.

Böyle zamanlarda birarada olmak güven veriyor insana. Kızkardeşime gittiğimde bir arkadaşından kötü bir haber gelince telaşlandık. Aynı okulda öğretmen olan bir arkadaşının annesi ve babası patlamada yaralanmışlar. Polis aramış, babasının yaralandığını ve annesini bulamadıklarını haber vermiş. Ulus’a gittiğinde annesini yolun kenarında otururken bulmuş. O sırada babasını televizyonda ambulansa binerken görenler haber vermiş. Babasının bu haberini almak bile içini rahatlatmış. Daha sonra hastaneye ziyaretine gittiler, yaşamsal bir tehlikeleri yokmuş. Ben de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Cep telefonu şebekelerinin kriz anlarında ne kadar yetersiz olduğunu bir kez daha gördük. Hat vermiyordu ve şebeke hatası mesajları geliyordu.

Herkes için önemli olan önce en yakınları. Onların iyi olduğunu öğrenmek bir an rahatlatıyor ama orada olanları ekranda görünce bir endişe çöküyor herkesin içine. Bu akşam Ankara’da terörün o iğrenç yüzünü gördük. O saatte Ankara’da bulunan herkes orada olabilirdi: Yaşlı, genç, çocuk, bebek, kadın, erkek, her şehirden, her ülkeden.

Terör insanlığa karşıdır, yaşama karşıdır ve iğrençtir. O iğrenç terör bu akşam Ankara’da 6 can aldı ve çok sayıda insan yaralandı. Ankaralıların ve ülkemizin başı sağolsun.

Olay yeri görüntülerinde Ulus Meydanındaki Atatürk’ün at üzerindeki heykeli görünüyordu. O heykel hep orada duracak ve hep ayakta olacak, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Ankara’nın Ulus Meydanında.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BAŞKENT i kana bulayanlar bilmelidir ki, asla hain emellerine ulaşamayacaklar. Ülkemizi asla bölemiyecekler, yaptıkları hain eylemler de cezasız kalmayacaktır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ALLAH tan rahmet, ailelerine başsağlıgı, yaralılara acil şifalar.. Masum insanları hedef alan canilere LANET OLSUN. Bu olay umarım son olur. Şimdi birlik zamanı. Hainlere karşı birlik olalım.

hasant. 
 25.05.2007 10:15
 

ülkemizin başı sagolsun.. başkentin yüreginde patlatılan bomba tüm vatandaşlarımızın yüreğinde patlatılmıştır. hayatını kaybedenlere allah tan rahmet.. ailelerine metanet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederim. Cumhurbaşkanı adayı nın eşi türbanlı olamaz diye Tandoğan ve Çağlayan da toplanan başta siyasi liderler ve sivil toplum örgütlerini ve tüm vatandaşlarımızı, ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçlere karşı tek yürek olmaya ve sağ duyuya davet ediyorum. Şimdi birlik zamanı... İnsanlık maskesi takmış bu canavarlara karşı birlik olalım. hiçbir güç ülkemizi bölemez, hiçbir suç cezasız kalamaz. ÜLKEMİZİN BAŞI SAĞOLSUN, TERÖRE LANET OLSUN..

hasant. 
 25.05.2007 9:27
 

Dilerim bu yaşanan son terör olayı olur. Yine dilerim insanlarımız bu gaflet uykusundan uyanıp, ne yaptıklarının farkına varırlar. Yüzyıllardır birlikte kardeşçe yaşadığımız bu toprakları, kimsenin cehenneme çevirmeye hakkı yok! Ve hiç kimsenin bir başkasının yaşama hakkını elinden almayada hakkı yok! Lanet olsun gözünü kan bürümüş CANİLERE!!!

Hatice İşcen 
 24.05.2007 10:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2402
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster