Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ağustos '15

   
  Kategori
  Ankara
  Okunma Sayısı
  24
   

  Ankara gecekondulardan temizleniyor

  Ankara gecekondulardan temizleniyor
   

  Ankara gecekondu


  Ankara'nın en büyük sorunu çarpık kentleşme uygulanan başarılı projelerle yavaş yavaş düzeliyor.
   
  Altındağlıların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilecekleri, şehrin gürültüsünden ve iş stresinden kurtulup nefes alabilecekleri alanlara büyük önem veren Altındağ Belediyesi, ilçeye yeni parklar kazandırmak için çalışmaya devam ediyor. 
   
  Altındağ Belediyesi, Doğantepe Mahallesi’nde çok yakında yapımına başlanacak 200 dönüm büyüklüğündeki dev park için bölgedeki 300 gecekonduyu yıkıyor.
  “Altındağ’da yıkmadan bir şey yapmak mümkün değil.”
   
  Kısa bir süre önce Altındağ’ın tüm mahalleleri gibi Doğantepe Mahallesi’nin de büyük bir hızla değişeceğinin müjdesini veren Başkan Tiryaki  “Altındağ’da yıkmadan bir şey yapmak mümkün değil. İmar planlarını tamamladığımız bölgelerde sosyal donatı, park, okul gibi alanların üzerinde hep gecekondular var. Öncelikle bu gecekonduların yıkımını tamamlamamız gerekiyor. Doğantepe Mahallesi’ne yapacağımız bu dev park için de yüzlerce gecekonduyu yıkmamız gerekti. Kararlı tavrımızla yıkımlarımızı sürdürüyoruz. Çok az bir işimiz kaldı. Yıkımlar tamamlandıktan sonra,  parkın yapımına hızla başlayacağız. Parkın hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
   
  Doğantepe Mahallesi yemyeşil olacak
   
  Altındağ’ın son yıllarda büyük değişime uğrayan mahallesi olan Doğantepe Mahallesi’nde yapılacak dev park, tam 200 dönüm büyüklüğünde bir alanı kapsayacak. 24169 ve 24164 adalarında yıkım gerçekleştirilerek elde edilen alan, doğal ve yemyeşil atmosferiyle mahallenin çehresini tümüyle değiştirecek. 
   
  Parkın yeşil alanları, bitki örtüsü ve seyir teraslarıyla göz doldurması, spor alanları, çocuk oyun alanları ve gezilecek yerleri ile de mahalle sakinlerine sağlıklı ve mutlu günler yaşatması planlanıyor.
  “Park, medeniyettir…”
   
  2004 yılından önce 167 bin m2 yeşil alanı bulunan Altındağ’da, Veysel Tiryaki ile birlikte yeşil alan miktarı 2,5 milyon m2’yi geçti. “Yıllardır Altındağ’ın gecekondularında yaşayan Altındağlıların modern konutlarla, yeşil alanlarla dünya başkentlerine yakışır bir çevrede yaşaması için ilk günkü heyecanımızla çalışıyoruz.” diyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ’a yeşil alan kazandırmayı sürdüreceklerini belirtti.
   
  Bir kentin medeniyet göstergesinin yeşil alanlar ve sosyal donatılar olduğunu belirten Başkan Tiryaki, Altındağ’a altın değerinde yatırımlar kazandırdıklarını, çocukların geleceği için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. 

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Kayıt tarihi
  : 28.08.15
   
   

  ..