Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Şubat '09

 
Kategori
Ankara
Okunma Sayısı
2148
 

Ankara günlüğü

Ankara günlüğü
 

THK Çankaya şubesindeki ödül töreninde Derya Budak'a sertifikasını vermekten büyük mutluluk duydum.


Şubat ayı başında oğlum Ankara'ya ağabeylerini ziyaret etmek istedi, peşine takılıp :) birlikte geldik. Ben de çocuklarımla hasret giderecek ve başkentteki dost ve arkadaşlarıma sürpriz yapacaktım. Düşüncelerim kısmen gerçekleşti. Ankara'da bulunduğumu bildirdiğim ve görüşmemize zaman ayıran Yıldız-Kadir Demirel ile Etlik'teki eczanelerinde, Talip Bölükbaşı ve Asiyazar'la THK Çankaya şubesinde bir araya gelip sohbet ettik.

THK Çankaya şubesindeki buluşma hem benim için hem de Asiyazar için sürpriz oldu. Beş günlük eğitimleri sonucunda Model Uçak Sertifikası alan altı öğrencinin bu güzel ve anlamlı ödül törenlerine hem tanık olduk hem de sertifikalarını bizler verdik. Çektiğim fotoğrafları aynı gün galerilerimde yayınlayarak bu mutlu anların paylaşılmasını sağladım. Burada yaşadığım bu güzel dakikalara Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Müdürü Sayın Orkun Gülşen'le tanışmam ve bir fotoğraf karesinde yer almamı ekleyebilirim.

Sayın Orkun Gülşen'i TV izleyicileri anmsayacaktır. Kırık Kanatlar dizisinde ve Sivas Kongresi kutlama etkinliklerinde Atatürk'ü canlandırmıştı. O yıllarda devlet tiyatrosu sanatçısı olan sayın Gülşen şimdi Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Müdürü.

Daha önceki telefon görüşmelerim de sevgili Muharrem beye (MuDo) gelirsem haber vereceğimi söylemiştim. Muharrem beyle Perşembe günü telefonla görüşüp Cuma günü ODTÜ önünde buluştuk. A.O.Ç'de sohbetimizde bazı arkadaşlarımızın kulaklarını ) çınlattık. Sevgili MuDo'nun İzmirli olması doyumsuz sohbetimizin uzamasına neden oldu. Kendisini işinden biraz alıkoydum, neyse ki cep telefonu var da bazı önemli konuları bu yolla sonuçlandırdı.

Ankara'daki bir kaç günü işte böyle dost arkadaş, akraba v.b. ziyaretleri ile değerlendirdim.

Ankara B.B.Başkanının İzmir'e "arsenikli su" göndermesi yapmıştı. Ben soruyorum, Ankaralılar da sorsun.

"...Gökçek, Sincan ve Çayyolu metrosunun yerel seçimler öncesi biteceğini de belirterek, "Sincan ve Çayyolu metrosunu ihaleye çıkıyoruz. Keçiören metrosunun kabası bitti, Keçiören'in metrosu yerel seçimlere yetişmez. 2008 yılında yapacağımız yeniliklerle Ankara bambaşka olacak" şeklinde konuştu."

19 Mart 2008 Çarşamba

alıntı haber :
http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=331225

Çayyolu metrosune zaman bitecek?

Bilmem kaç tane köprü, köprülü kavşağı... afişleri şehrin birçok köşesinde göze çarpıyor. Başkentte ulaşım hâlâ en büyük sorun. İzmir'e göre de pahalı. İzmirliler bilir, kentkart toplu taşım kartıyla vapur-metro-otobüs...Bu ulaşım araçlarını kullanarak kenti bir uçtan bir uca 90 dakikada ulaşmanız mümkün ve... karşılığı sadece 1.35 TL. Ankara'da otobüs ücretleri 1.70 TL. Bazı bölgelerde otobüs seferleri az. Çayyolu,Konutkent bölgesi gibi. Minibüsler soruna kısmen çare olsa da daha ilk durakta oturacak yer kalmadığından diğer duraktaki yolcular ayakta seyahat etmek zorunda kalmaktadır.

Ancak Çayyolu metrosunun hizmete girmesi ile bölgede yaşayanların ulaşım sorunu çözülebilir. Görünen o ki bu sıkıntı daha uzun bir süre yaşanacak gibi.

Ankara'da kaldığım süre içinde bir kaç kez yağmura yakalanıp ıslandım. Ancak beklediğim karlı havayı yaşayamadığım için rotayı Trakya'ya çevirdim.

Resimler; THK Çankaya şubesindeki ödül töreninden;

Model Uçak Rehber Öğretmeni
Hakan Kılıçsarı

Öğrenciler
Begüm Şahin - Derya Budak - Mustafa Taner - Öykü Kahraman - Mehmet Özkan - Cemal Tarık Şahbaz

Bir Kitap Tanıtımı :

Normal Ötesi Aşk / Ömer Özdamar (Homeros)

http://www.ideefixe.com/kitap/tanim.asp?sid=UMSURS3EM4WBRLD0UYO8&referer=78915


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1731
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 2464
Kayıt tarihi
: 13.04.07
 
 

6 Mayıs, bir Hıdırellez günü "Merhaba dünya" demişim. Geçen elli küsur yıl. Bir şarkı vardır Osma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster