Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '08

 
Kategori
Doğum Hikayeleri
Okunma Sayısı
2218
 

Anlamlı hayat

Anlamlı hayat
 

NASILDA BÜYÜDÜN...


Dünyanın en güzel varlığına sahip olmak ve bu güzel haberi ilk aldığında sevdikleriyle paylaşmak insanın içini titreten yüce bir duygudur.

Arda bizim hayatımıza 22.05.2006 saat 11.00’de Kadıköy Acıbadem Hastanesinde merhaba dedi. Her anne gibi evladımı çok seviyorum ve ona sonsuz teşekkür ediyorum, bana anneliği yaşatıyor olmasından dolayı.

Eşimle, çocuğumuzun olmasına karar verdiğimiz andan itibaren yanımızda olan Dr. Baha Celal Doğan’na teşekkür ederim.

Arda’ya hamile olduğumu öğrendiğim anda içimi tuhaf bir his kapladı. "Nasıl geçecek bu 9 ay? Sağlıklı olacak mı? Kime benzeyecek, nasıl doğum olacak?" gibi sorularla başladı. Bu dönemde doktorum doğumumun olması konusunda bilgiler veriyor ve bizi her konuda aydınlatıyor, yol gösteriyordu.

Arda karnımda dönmediği için sezaryen olacaktım ama doğumu anını da yaşamak istiyordum ve epidural sezaryene karar verdik. Çok rahat bir doğum oldu. Evet risklerinden korktum ama boşunaymış, hiçbir şekilde ağrı hissetmedim öncesinde ve sonrasında.

Ve doktorumun belirttiği tarih geldi çattı.

22.05.2006 günü hastaneye gidişimde ve yanımda olan annemden ayrılırken çok hüzünlendim. Ameliyathaneye girdiğimde heyecandan titriyordum ama doktorlarımın ilgisi ile sakinleştim ve işte o müthiş an 'Arda dünyaya geldi'. Çok duygulandım, ağladım, eli elime değdiği anda her şey bitmişti. Baktım çok güzel bir duyguydu, pembe bir bebek gözleri kısık ağlıyordu. Ben de dayanamadım ağlamaya başladım, eşim geldi aklıma. O an ikimizi de merak ediyordu biliyordum. Hemşirelerden rica ettim anneme ve eşime iletin sağlıklı olduğumuz dedim. O an Arda’yı tekrar görmek istedim, yukarıya çıkaracaklarını temizleyip odamıza götüreceklerini söylediler.

Her iş bittikten sonra ameliyathaneden çıkarken eşim, annem, kayınvaliden, kayınpederim hepsi heyecanla bekliyorlardı. Hepsinin gözleri doldu, eşim elimi tuttu. Arda’yı görmüş “Çok tatlı bir bebek” dedi. Canım benim…

Anneme döndüm, beni dünyaya getirdiği için ona teşekkür ettim. Çünkü bende artık bir anneydim.

ARDAmı çok seviyoruz, şimdi büyüdü bile yaramaz ama bunları bana yaşattığı için sonsuz teşekkürler canım oğlum…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Her bebek ve her anne özeldir. Ne hoş duygulardır onlar; hamile olduğunu öğrenmek, 9 aylık o süreç ve bebeği kucağına almak. İyi ki doğmuş Arda bebek. Sağlıklı, mutlu ve uzun olsun ömrü, bir de sevdikleri hep yanında olsun. Sevgilerimle...

Özlem Akaydın 
 16.03.2008 18:27
Cevap :
Çok sağolasın allah hepimizin, sizinde benimde evlatlarımıza sağlık sıhhat versin acılarını yaşatmasın sevgiyle kalın...  16.03.2008 23:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 48
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1017
Kayıt tarihi
: 13.02.08
 
 

Hayata olumlu bakmaya gayret eden bir anneyim. 1975 Eskişehir doğumluyum, Anadolu Üniversitesi mezun..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster