Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '09

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
302
 

Anlarsın ya!

Anlarsın ya!
 

Bilmem bilir misiniz bizim oraları?

Bizim ora Katlıyacak Beldesi; Şimşir dağları ile Kabalak dağları arasında 1600 rakımlı, yerleşim alanı kısıtlı, çevresi ormanlık bir yerdir. Tanınmaya 1992 yılından itibaren başlanmıştır. Bilenler sonra bana yorum göndererek isterlerse kendilerini belli etsinler.

Neyse biz konumuza dönelim; bizim belde çevresindeki diğer beldelere göre oldukça gelişmiş bir belediyeliktir.

Gelişmesindeki sır, tam bir sırdır.

Katlıyacaklı herkes hayatından şu an itibari ile kayıtlı ve şartlı memnundur. Benim aklımın yettiği 1989 yılından daha bugüne kadar ufak tefek çoluk, çocuk kavgasından başka da bir olay olmamıştır. 1989 yılı Katlıyacak ve Katlıyacaklı için yeni bir başlangıcın yaşandığı yıldır.

Birçok ilçede halen kanalizasyon yokken bizim beldede 1992 yılından bu tarafa modern arıtmalı bir kanalizasyon bile vardır. Bu on ikinci belediye başkanımız Mehmet Fethi bey sayesinde olmuştur. Kendisini tıpkı diğer belde belediye başkanlarımızı andığımız gibi minnet ve şükranla anmaktayız. Hani derler ya; yaşıyorsa kulakları çınlasın, öldüyse Allah rahmet etsin, kendisinden şu ana kadar haber alan yok. Son olarak İstanbul’ a Bakırköy semtine götürülmüştü. Adamcağızın en son sattığı İzmir Bornova’ da ki evinin üzüntüsü diline vurmuş ve giderken hatırlıyorum “ Her şeyimi kaybettim “ diye bağırıyordu. Bize belediye başkanı olmadan önce çok iyi bir banka müdürüydü.

Tıpkı Katlıyacak ‘ın ilçe ile arasında Aralık ayından Mart ayı sonuna kadar, kar yağdığında sürekli kapanan ve açılması en az üç dört gün süren, karayolunun geçtiği Şimşir dağını, bir kilometrelik tünel yaptırarak, tünel inşaatının parasının üçte birini kendi cebinden ödeyerek, yolumuzun 1997 yılından beri açık olmasını sağlayan on üçüncü belediye başkanımız, beldemizin eski Karayolları Şube Müdürü Rüştü bey, 2700 nüfuslu beldemize 2001 yılından bu güne kadar ilimizde dahi bulunmayan ve şu an günü birlik çevre beldelerden, hatta illerden eğlenmeye gelenlerden, gelir elde ettiğimiz mesire yeri ve lunaparkını yaptıran, bu güzel ve ender parkı yaptırırken, kendi gayrimenkullerini ipotekliyen, bankalardan çektiği kredileri ödeyemeyen on dördüncü belediye başkanımız eski Okul Müdürü Faysal bey, 2006 yılından beri Katlıyacak’ ın ısınma ve enerji sorununu bir kilometre ötede bulunan kaplıcanın suyu sayesinde yaptırdığı tesisle çözen, ödenek yeterli olmadığı için emekli ikramiyesini, sattığı arsasının, evinin ve hatta devlet tarafından verilmiş tabancasının parasını bu işe harcayan on beşinci belediye başkanımız ve 2008 yılı Mayıs ayından beri ne yazık ki görevde olmayan, emekli memur Mümtaz bey gibi…

Ben en çok en son belediye başkanımız olan Mümtaz bey' e bayağı acıyorum, yazık! Daha bir yılı varken adam- cağızın; bir polis ve sağlık memuru ile ambulansa bindirilişi gözümün önüne geliyorda. Hatırladığım kadarı ile 2004 yılı 29 Mart seçimlerinden bir ay kadar önce, beldemize günü birlik pikniğe gelmişti. Piknik alanında Gürleklerin Ali’nin büfesinin önünde; kaplıcanın bu sıcak suyunun neden boşa akıtıldığı, bunun milli bir servet olduğunu, hâlbuki iyi değerlendirilirse; ısınma ve enerji sağlıya bileceği yönünde bir konuşma yapmıştı. Benim önerim ile önce belediye başkanlığına aday, ardın da belediye başkanı yapmıştık.

Sırrımız mı? Efendim biz Katlıyacak ve Katlıyacaklı'nın makûs kaderini ” İlk beş yıl yöreye ve yöreliye hizmet, ikinci, üçüncü… Sonraki beş yıllarda anlarsın ya! “ zihniyetini çözerek yendik. Darısı diğer belde, ilçe ve illerde yaşayanların başına! Tabi yaşıyorlarsa...

Hoş ve esen kalın.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 371
Toplam yorum
: 503
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 772
Kayıt tarihi
: 14.02.09
 
 

Adalet önce kendimizde başlamalı ve haksızlıklar sorgulanmalı  ve hataların, afetlere dönüşmeden ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster