Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Kasım '07

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
756
 

Anlayacaksın

Anlayacaksın
 

Bir gün anlayacaksın aslında sevilmenin kalbini yumuşattığını. Yeniden seveceksin sanki ilk’miş gibi. Aslında istediğinde ve gerçekten istediğinde neler yapabileceğini anlayacaksın.

Anlayacaksın; kaybettiklerinin geçmiştekiler değil şu anda yaşadıkların olduğunu. Günü kaçırdığını, geçmişin tozlu sayfalarını tutmaya bırakıp, bugünü yaşamaya başladığında anlayacaksın.

Sen de anlayacaksın nelerin önemli olduğunu. Bugün önemsediğin şeylerin yıllar sonra sadece birer anı olduğunu gördüğünde önce gözyaşların akacak içine ve belki birkaç damla da gözlerinden boşalacak sonra o masum gülümsemen yerleşecek dudaklarına ve gözlerin o küçük çocuk gibi muzur bakacak, yeniden aynı çocuğu göreceksin gözlerinde ve anlayacaksın, neden bunları yaşadığını.

Anlayacaksın, yıllar geçtikçe kendi anlamsız duvarlarına boşuna zincirlediğini. Seni kurtarmak isteyenleri düşüneceksin. Belki uzun zamanını alacak ama anlayacaksın.

Sonra anlayacaksın her şeyi, bir film şeridi gibi geçecek gözlerinin önünden yaşadıkların.
Önce kendini suçlayacaksın sonra bakacaksın ki aslında suçlanacak başka kimse yok.

Ve biliyor musun öyle bir an gelecek ki; o yılları tutmak isteyeceksin gözlerinin önünden akıp giderken. Tutup seni o yıllara götürmesini isteyeceksin. Anlamsızca geçirdiğin yıllara lanet edeceksin. Boşa geçen yıllarına yanacaksın.

Üzüleceksin, seni terk eden zamana, şımarıklığına kızıp, hoyratlığına anlama veremeyeceksin.

Şimdi anlamsız gelse de söylediklerim, bir gün anlayacaksın.

İşte o gün gözlerini kapat ve o küçük kıza “merhaba” de.


Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir sevginin peşinde koşup onu hakedebilmek ve bulduğunda yaşayabilmek. Farkında olabilmek. Bir kar tanesinin hassaslığında onu eritmeden ısıtabilmek tüm olumsuzluklara rağmen. Ve bir kar tanesinin ruhundaki sevgiyi anlayabilecek yüreklere hasret kalmak. Kar tanesinin yere düştükten sonraki kaderini bilmeden peşinde savrulabilmek çılgınca. Bu muhteşem duyguyu anlamaya çalışırken bir taraftanda anlatmaya çalışmak kaybetmeden sevgiyi. Ne güzel ifade etmişsiniz ve ne güzel anlamışsınız yere düşmeden hissedilmesi gereken kar tanelerini. Bu gün çok duygulandırdınız beni. Teşekkür ederim hassas yüreğinize ve ince ruhunuza. Bu güzel duygularınıza ve bembeyaz kar tanelerine göstermiş olduğunuz hassasiyete layık olmaya çalışacağım. Sevgilerimle

Metin Özkaya 
 18.01.2008 18:12
Cevap :
Yazdığınız her satır yazımı tamamlamış, asıl ben teşşekkür ederim inceliğiniz için. En kısa zamanda görüşmek üzere, kucak dolusu sevgilerimle.  18.01.2008 18:21
 

Sevgili Pelin anlamak ama geç kalmadan anlamak gerek, yoksa hiç bir faydası olmaz, hüzünden başka, ama anlamalıyız, zamanı geçirmedn, anlamalıyız boşa zamanı akıtmadan, yoksa anlamsızlaşır, anlamamız gerekenler, kendine iyi bak, en derin sevgilwerimle.. Not;seni tanıyan biri olarak, resmini çeken değerli Onur'uda kırmak istemem ama bir fotoğraf çeken amatör bir fotoğrafçı olarak, naçızane söylüyorum, resmin, hem ifade hem teknik açıdan çok kötü, bu kesinlikle sen değilsin, dah net, canlı ve duygusal, sevgi dolu bir bakışın fotğrafa yansıtılabilirdi..

Mehmet EREN 
 20.11.2007 11:51
Cevap :
Tamam Mehmetçim değiştiriyorum resmi. Sevgilerimle.  20.11.2007 12:13
 

yüreğine sağlık canım hep yaz böle olurmu çok ara veriyorsun he bu arada resimde güzelmişş :)) sevgilerle canımcım

Onur ŞENER 
 05.11.2007 9:30
Cevap :
yazmaya çalışıyorum işte, resimler senin objektifinden ne de olsa güzel olmucakta ne olcak :) teşekkürler canım benim.  05.11.2007 11:46
 

Yazı ve resim bu kadar uyuşur yani.Resim,'Mazinin kıvrımları' gibi durmuş.Bir de fon müziği lazım bu yazıya.Yarı hüzzam yarı içten içe gülücüklerla donanan 'sultaniyegah' faslından,yarı tatlı serzenişlerle donatılan, intikamla bezenen,anlayana saz,anlamayana sizrisinek az dedirten bir tatlı 'ağıt' dinledik gönül tellerinden.Çalan da sen,söyleyen de sen!İnleyen de sen,inleten de sen!...üste çıkıp da 'heyt be!' diyecek kadar güvençle dopdolu olan da SEN!' Kal sevgilerle.sıkma canını,aş işte kendini 'büle büle'... E mi ?

Muzaffer Cellek 
 05.11.2007 7:54
Cevap :
yani Muzaffer Abi, bir yorum da bu kadar mı güzel olur. Çok ama çok teşekkürler. Kucak dolusu sevgilerimle.  05.11.2007 11:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 139
Toplam yorum
: 1145
Toplam mesaj
: 191
Ort. okunma sayısı
: 3247
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ya herşeyim ya hiçim.... Birbirinden güzel fotoğraflarıyla yazılarımı destekleyen canım arkadaşı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster