Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Mayıs '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
451
 

Anlayana sivrisinek saz...

Anlayana sivrisinek saz...
 

Anlayana sivrisinek saz...


Burada bu sayfalarda uzun denecek bir zamandır yer almaktayım. Blog yazarı çoğu arkadaşıma yorum da yazmışımdır, sağ olsun onlarda bizi yorumlarından mahrum bırakmamışlardır.

Yorum ve mesajlar da hep belli bir seviye ve kendini karşındakinin yerine koyup öyle yazmaya hep özen göstermişizdir. Buna moda deyimle “empati” denmekte yanılmıyorsam. Bizi kıran, üzen ve haksız yere eleştiren yorumlarda aldık ara sıra. Ama onlara bile yanıtımız belli bir saygı ve seviye taşımıştır.

Sanal dünyanın cazibesine kapılıp kendine sanal bir âlem yaratanların başka insanların âlemine müdahale etme hakkının olmadığına inanıyorum.

Sanal bir dünyada kendini her türlü ahlaksal, toplumsal, dinsel ve aklınıza gelen tüm kuraldan ayrıştırıp sanallaşan arkadaşlarımızın son zamanda blogumuzda çirit atması. Diğer sanal müritlerin onlara çanak tutması en iyi tabirle mide bulandırıcı olmaktadır. Yakın bir zaman da aramızdan sahte peygamberlerin, mehdilerin türediğini duyarsak hiçte yadırganmaması gerektiğine inanıyorum.

Arkadaşlar biraz insaf hepimiz bir gazetenin bize ayırdığı sayfa kadar varız sanal âlemde. Bu sayfa elimizden alındığı zaman ne yapacağız.

Bende dâhil olmak üzere misafir edildiğimiz sayfalarda ikinci ve üçüncü kişileri kırmadan, şüphe ve zan altında bırakmadan kendi işimize baksak daha güzel olmaz mı?

Sözlerim kimseye yönelik değil ama içimizden bazılarını daha çok ilgilendiriyor. Onlar kendilerine bir pay çıkarır umarım.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Doğru tespite,değerlendirmelere,gözlemlere ne denir?Selamlar...

HÜSREV KARAGÖZ 
 09.05.2010 22:20
Cevap :
Yorum ve katkınız için teşekkür ederim.  10.05.2010 13:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 911
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster