Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '13

 
Kategori
Anneler Günü
Okunma Sayısı
869
 

Anne; Kandır, candır, candandır.

Anne; Kandır, candır, candandır.
 

Annem


Karşılıksız, çıkarsız, sımsıcak sevgin yeter bana

Başka hiçbir şey istemiyorum

Ne olur yanımda ol her zaman

O kocaman yüreğinden öpüyorum.

Anneler günü tüm dünyada farklı tarihlerde kutlanan özel bir gündür. Her yıl Mayıs ayının 2. pazar günü anneler günü olarak kutlanır. Anneler günü Türkiye'de ise bu sene 12 Mayıs 2013 Pazar günü kutlanacaktır. Dünya da Anneler Günü 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi ve tüm ülkelere yayıldı.

Anneler günü,  ilk olarak Amerikalı Anna Jarvis'in annesini kaybetmesi ve hayattayken ona ilgi göstermediği için ölümünden sonra onu anması ile başlayan bu gelenek tüm dünyaya yayıldı.

Bizde dünyanın en değerli varlıkları annelerimizi bu anlamlı günde ne kadar sevdiğimizi göstermeliyiz.

Bizi dünyaya getiren annelerimiz, bütün hastalıklarımızda bıkmadan, yorulmadan başımızda bekleyen, kötü anlarımızda bir an olsun yalnız bırakmayan, bizim için özenle ve en çok sevdiğimiz yemekleri hazırlayan, başarılı olmamız için bizi yüreklendiren hedeflendiren ve teşvik eden, canı pahasına koruyan, her zaman arkamızda olan, desteğini hiçmi hiç esirgemeyen annelerimiz en kutsal varlıklarımız.

Annelerimizin yaşamımızdaki yerini, önemini ve kiymetini onlara hissettirmemiz çok önemlidir. En azından onları yılda bir gün tamamen mutlu edelim.

Annelerimize öncelikle saygı duyalım ve gösterelim, sevgimizi hiç eksik etmiyelim. Bizler için yaptıkları fedakarlıkları unutmayalım. Bizleri yetiştirdikten sonra hayatımızı kendi ayaklarımızın üzerinde geçirmemizi görmek isterler. Çünkü biz onların en değerli hazineleriyiz.

Annemize içten bir sarılış, ona seni seviyorum demek. En azından yılda bir günü onlara adayalım. Çok yetersiz biliyorum ama bir gün, sadece bir gün. Ticari kaygıları bırakalım. Paramız yoksa veya para harcamak istemiyorsak, erkenden kalkalım, ona çok güzel bir kahvaltı hazırlayalım. Onu ne kadar çok sevdiğimizi söyleyelim. Hediye almak değil amaç, ama onurlandıralım onu. Her gün annemize seni seviyorum diyebiliyorsak onu zaten onure etmiş oluruz.

Tüm annelerin, anneler gününü kutluyorum.

Birgül YILMAZ 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 136
Toplam yorum
: 368
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 2228
Kayıt tarihi
: 19.02.13
 
 

05 Ekim Ankara doğumluyum. Okumayı, yazmayı, insanları dinlemeyi seviyorum. Kişisel blogumda her ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster