Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Nisan '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
6737
 

Anne Baba kusura bakmayın kocamla seviştim

Anne Baba kusura bakmayın kocamla seviştim
 

Çarşamba akşamı itibariyle ülkemin doğu illerinden birine ait bir adeti duymamla birlikte ağzım öyle bir açık kaldı ki bak bugün Cuma olduğu halde halen ağzım açık gezmekteyim, düşünün nasıl şaşırdığımı. Duyduğumda kendimi tutamayıp ohaaaa dediğim bu garip adeti bu yaz evlenecek bir arkadaşım anlattı. Arkadaşımın sevgilisi olan hatun kişi ona demiş ki bizim burada bir adet vardır evlendikten sonra ailelerin yanına gidildiğinde ayrı ayrı odalarda yatılır. Tabii arkadaşım da önce benim gibi sevgilisinin ona şaka yaptığını sanmış olayı baya bir tiye almış ama kızın çatık kaşlarını görünce ne kadar ciddi olduğunu anlamış. Sonra kız annemle babam babannemlere falan gittiğimizde hala ayrı ayrı yatarlar, evlendikten sonra ailemin yanında seninle asla aynı odada kalamam ayıp olur demiş. Bu anlattığım olay hayal ürünü, fantezi falan değil arkadaşlar gerçek. 

Düşünün ülkemin bazı bölgelerinde aralarında evlilik bağı olsa da iki kişinin beraber uyuması, sevişmesi, seks yapması utanılacak bir durum olarak görülmekte. Aslında bu olay bazı şeyleri asla aşamayacağımızın bir kanıtı, düşünsenize evli bir çiftin bile sevişmesinin abes oduğu bir yerde evlenmeden birlikte olan insanların nasıl karşılanacağını. Takvimler ne kadar 2000 li yılları gösterse de bazı şeyler cidden hiç değişmeyecek sanırım. Sevişmek tüü kaka dünyanın en büyük suçu. 

Misal ben 28 yaşındayım ve evlenene kadar ailem kızımız biriyle sevişir mi acaba diye hep yürekleri ağzında gezdi, belki aileler daha modern düşünce yapısına sahiptir şimdi bilmiyorum ama bizim zamanımızda ebeveynlerimiz biraz geç kalsak tüh ne oldu acaba kızım kamyonun altında falan mı kaldı endişelerine kapılmak yerine tühh tühh bu kız kesin sevişti diye meraklanırlardı. Ve bu konular asla konuşulmadığı içinde annelerimiz hal ve hareketlerimizden sevişip sevişmediğimizi anlamaya çalışırlardı. Erkek arkadaş durumları falan facia zaten. Eee bizde erkek arkadaşlarımızla buluşmak için öyle yalanlar söylerdik ki yalan söylemek için harcadığımız enerji atomu falan parçalamakta kullanılabilirdi. Şimdi konudan konuya atlıyorum ama ailelere söylenen yalan olayına da değinmeden edemeyeceğim ben misal aileme çok fazla yalan söyledim yalan söylememin nedeni onların yalanı duymak istemesiydi aslında. Çünkü bu bir rahatlama olayıdır anneler aslında kızlarının ne haltlar karıştırdığını bilirler içten içe de o yalanı duyup rahatlamak isterler bir nevi. 

Neyse şimdi burada bir anımı paylaşmak istedim sizlerle. 17yaşında falanım yaz tatili dedemlerde kalıyorum sevgilim sonra yakın bir arkadaşım onun sevgilisi falan kaldığımız ilçeden 3 saat uzaklıkta başka bir şehre gitmeye karar verdik. Eee böyle bir karar verilince tabii kafa tıkır tıkır işlemeye başlıyor yalan söylemeye yarayan hormonlar anında devreye giriyor. Ama öyle bir yalan söyleyeceksin ki sen bile inanacaksın öyle gerçeğe yakın olması için. Neyse arkadaşımla çıktık dedimin karşısına en masum pozlarımızı takındık arkadaşın annesi bilmem nereye gitmiş arkadaş da yalnız yazıktır filan sonra aynı numara arkadaşın annesine çekildi. Araba falan bulundu koyulduk yola biz o gece bir güzel eğlendik neyse dönüş yolunda uykusuzluğun verdiği sersemlikle arkadaşın sevgilisi başka bir arabaya arkadan dokunuverdi polisler falan geldi, ehliyet yok. Biz salya sümük ağlıyoruz nasıl korkuyoruz anlatamam korku akıyor resmen paçalardan. Neyse bizi tutup götürüyorlar evlerimize yediğimiz sopaya mı yanayım bütün yaz evden burnunu çıkaramadığıma mı. Yaz bitti tabi unutuldu her şey ben akıllandım mı pekii nerdee yalanları daha da geliştirerek ve artık profesyonelleştirerek söylemeye devam. Valla konu nerden nereye geldi bir sonuca bağlamak gerekir değil mi şimdi toplumsal bir de mesaj vereyim 

Sevişmekten korkmayalım, sevişmek güzel bir eylemdir ve bir eylemdir neticede abartmayalım 

Ohh be yazı bitti çatladım valla 

İYİ SEYİRLER 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok güzeldi... Hatta dahada uzatabilirdin...

KUYUCAK 
 08.04.2011 15:35
Cevap :
tesekkürler  09.04.2011 12:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 341
Toplam mesaj
: 34
Ort. okunma sayısı
: 1405
Kayıt tarihi
: 30.03.11
 
 

Buraya  cancanlı şeyler yazmayı çok isterdim ama ortalama bir memur maaşıyla geçinen evli ve çocu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster