Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ekim '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
169
 

Anne babalar, okullar açıldı

Anne babalar, okullar açıldı
 

.


 Hazır, eğitim öğretim yılı yeni başlamışken söyleyeceklerim daha çok anne babalara.

Eğitim sistemimizin nasıl olduğunu zaten herkes biliyor. İşte bu yazı, eğitim sistemimizin bu şekilde olmasının bir ihmâlden, nemelâzımcılıktan mı, yoksa kirli planlı bir organizasyonun parçası olmasından mı kaynaklandığını tespite yöneliktir.

Anne babaların yapacakları şeyler var.

Şayet sosyal ya da maddi durumları müsaitse dershane ya da diğer takviye yöntemlerle çocuklarını geleceğe güçlü hazırlama gayretlerini zaten sürdürüyorlar.

Durumları müsait değilse okuldaki öğretmenin çabalarıyla bir şeyler olmasını bekliyorlar. Çünkü her anne baba çocuğunun derslerini bilmeyebilir.

Doktor bir anne ya da baba bile lisedeki çocuğuna fizik ya da matematik anlatamıyor. Kabûl, öğrenciyken işin kitabını yazmış olabilir ancak artık unutmuş.

Ayrıca, bir anne babanın özel dershane, okul ya da öğretmen seçeneği olmayabilir. Ve hatta kendisi de bilgi olarak çocuğuna faydalı olabilecek bilgi düzeyinde olmayabilir.

İşte bunlar olmasa bile, çocuğuna ders bilinci aşılayabilir ve yarınki kurtlar sofrasına çocuğunu hazırlayabilir.

İlkokuldan başlayarak aslında çocuk okula gittiği her gün, kendi kaderinin ağlarını örüyordur da farkında değildir. Çocuğa sadece bu eksende bilgi vermek bile onu kurtarabilecektir.

Asıl mesele, ana babanın bu durumun farkında olup olmadığıdır.

Unutmayın, tüm ülkenin sağlık hizmetinin ileri düzeyde olması kimseyi rahatsız etmez ve hatta memnun bile eder.

Ancak eğitimin, ülkenin her yerine ve yüksek kalitede götürülmesi birilerini mutlaka rahatsız eder.

Zaten sistem bu rahatsızlık üzerine kurulmuştur. Altını çizerek, tırnak içine alarak da, her türlü vurgulamak isterim; bu durum yalnızca Türkiye için geçerli değildir.

Sayılı birkaç ülke dışında dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinin hükümetleri aynı amaca hizmet eder.
Çünkü o hükümetlere o kararları aldırtan daha üst küresel bir güç her ülkede zaten etkilidir.

Bu küresel güçler eğitim sisteminin sinir uçlarını iyi tanırlar. Hangi sosyal kesimin çocuklarının ne kalitede eğitim alması gerektiğine çoktan karar vermişlerdir bile. Bir doktor arkadaşımın söylediği gibi; ‘Şebinkarahisarlı ya da Adıyamanlı Osman Amca'nın oğlunun başhekim olmasını hazmedebilirler mi sanıyorsun?’

Ya da çalıştığı fabrikadaki çay molalarının on dakikadan onbeş dakikaya yükseltilmesi talebini dillendiren ustabaşının aldığı şu cevap ileriye dönük planın itirafı değildir de nedir ? ; ‘söyle işçilere, biz değil ama belki bizim çocuklarımız sizin çocuklarınızın çay molalarının on dakikadan on beş dakikaya çıkartılmasına izin verir’.

'Halkın gençlerini, gerçek matematik, gerçek ekonomi, gerçek hukuk ve gerçek tarih konusunda cahil bırak. ' [1]  Bu ifade, kavimlere ve ülkelere hükmetmeye çalışan küresel odakların kirli planları doğrultusunda aldıkları kararların, eğitimle ilgili kısmından sadece bir tanesidir.

Amerikan Donanmasında Deniz İstihbarat Subayı olarak uzun yıllar görev yaptıktan sonra ordudan ayrılan ve kaleme aldığı kitabında, dünya milletlerinin tuzağa nasıl düşürüldüğünü, görev yaptığı dönemde eline geçen belgelerle her yönüyle aktarmaya çalışan Milton William Cooper, 5 Kasım 2001 tarihinde Arizona'da şaibeli bir şekilde ne yazık ki hayatını kaybetmiştir.

Milton William Cooper, küresel güçlerin aldığı kararları belgeleriyle yayınladığı kitabında, dünya halklarının kontrolünün nasıl sağlanacağı konusunda alınan bir kararı da yayınlıyor ; "Zihinlerini dağıtmak; zihinsel faaliyetlerini sabote etmek; matematik, mantık, sistemin ilkeleri ve ekonomi konusunda onlara düşük kaliteli bir eğitim sunmak ve teknik yaratıcılıklarını köreltmekle..."[2]

Anne babalar, elinizden geldiğince çocuğunuzu okutmaya çalışın. Ve çocuklarınıza verecek hiçbir şeyiniz yoksa bile, ‘okuma bilincinden’ mutlaka bahsedin.

Birilerinin refahını, sizin çocuklarınızın okumaması ve cahil kalması üzerine inşa ettiğini ve sırf bu sebeple pusuda beklediğini lütfen unutmayın.

Sabrın sonu ile

Bibliyografya:

[1] Cooper, Milton William, Apokalips'in Atlıları, Gizli Örgütler ve Yeni Dünya Düzeni, Çev. Zeki Enes

Akkan, Selis Kitaplar, 1.baskı, İstanbul, 2003, sf. 82

[2] Ibid

  Bb

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

(3)Bu nedenle halk kitlelerini manipüle etme yollardan biri olan televizyon ile bu çalışma yapılmaktadır; ek olarak toplum mühendisliği çalışmaları ile halkın eğitim ve farkındalık seviyesinin düşmesi için çalışmalar da sürdürülmektedir (toplam 3 yorum).

Bulutevi 
 03.10.2011 15:56
Cevap :
Tüm yazdıklarınızı titizlikle okudum. Yüksek çıtalı analizleriniz için teşekkürler İlknur Hanım.   03.10.2011 18:59
 

(2) Kanaatimce önemli olan, çocukların iyi gözlemlenip, zayıf ve kuvvetli yanlarının belirlenerek, kendi kişiliklerine ve becerilerine uygun bir eğitim görmelerini sağlamak için onlara ışık tutmaktır. Sağlam altyapıya sahip çocuklar bu şekilde kendileri için doğru ve yanlışı ayırt edecek farkındalık seviyesine ulaşacaklardır. Eğitimin bilinçli olarak yönlendirilmesi ile ilgili olarak, ülkemiz gibi stratejik bir konumda olan bir memleketteki insan kalitesinin yüksek olması arzu edilen bir durum değildir. Çünkü insan kalitesi yükseldikçe, kitlelerin yönlendirilmesi zorlaşacak, bir ülke için en önemli gelişme ve ekonomik bağımsızlık kalemlerinden biri olan bilim ve teknoloji seviyesi de ayrıca yükselecektir. Ülkemiz bu sayede tabiri caize diğer ülkelere kafa tutacaktır. Sonuç olarak diğer güçler tarafından kontrol edilmesi zorlaşacaktır.

Bulutevi 
 03.10.2011 15:55
 

(1) Sayın Baver Bey, "çocuk terbiyesi ve eğitimi" başlığı altındaki en önemli ve ilk madde bence kız çocuklarının eğitimi olmalıdır, çünkü ileride anne olacak ve çocuğuna terbiye ve ilk eğitimi verecek olan kişilerdir (geleceğin baba olacak erkekleri de annenin yoğurduğu hamurdan şekil almaktadır). Bahsettiğiniz gibi önemli olan konulardan biri farkındalık seviyesidir ve yüksek oldukça (doğal olarak farklı davranış ile -çoğunluktan-) insanın ufku açılacak ve bireyin ailesinin de ufku açılacaktır. Yarının yetişkinleri olacak bugünün çocukları, en iyi örnek olunarak güzel alışkanlıklara yönlendirilebilirler. Eksiğinin farkında olan, sürekli araştıran, her şeyi bilemeyeceğini kabul eden ve devamlı öğrenme açlığı içerinde olup bilgisini ve görgüsünü arttırmaya çalışan, kitap okuyan ve kendini geliştiren ebeveynlerin elinden yetişmiş çocukların durumu elbette farklı olacaktır.

Bulutevi 
 03.10.2011 15:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 268
Toplam yorum
: 1369
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 1861
Kayıt tarihi
: 08.01.07
 
 

Kabataş Erkek Lisesi Matematik (1992) Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Mak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster