Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Bashico Doğal Anneyim Başak Pirtini

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

16 Ağustos '12

 
Kategori
Bebek - Çocuk
 

Anne lütfen gülümse!

Anne lütfen gülümse!
 

Bugün unuttuğum bir şeyi minik kızım bir kere daha bana hatırlattı.

O büyüme krizleri yok mu, özellikle 1-3 yaş arasında yaşanan en şiddetli ağlamalar, annelerin sinirlerini oldukça zorlar. Ne kadar sabırlı bir anne olsam da yine de zaman zaman kendimi kaybettiğim anlara ben de şaşırıyorum. Eee bu da normal desem de içimdeki daha iyi olma hissi, gün içinde olanları tekrar değerlendirmeye itiyor beni.

Çocuklar biz ne yaparsak aynısını birebir bize geri yansıtıyorlar. Bir süre önce o meşhur kriz anlarında kendimi kaybetmemek için kızıma gülümseyerek ağladığı konuyu tekrar anlatmayı deniyordum. Hakikaten birkaç deneme sonrasında farkettim ki kızım daha kısa sürede sakinleşiyor. Bunu birkaç kere uyguladıktan sonra bir gün benim sinirlenmeye başladığım bir anda ağlaması arasında “Anne lütfen gülümse” dedi. O anda iletişimimiz bir aşama atlamış oldu.

Çocuk beyni biz anne babaların yaptıklarını, söylediklerini boş bir harddisk gibi birebir kaydediyor. Çok iyi gözlemci olmalarının yanısıra, bize tam uygun zamanda yaptıkları müdahaleler eminim tüm ebeveynleri şaşırtıyordur. Çocukları bizim eğittiğimize değil, onların bizi daha iyi yapmak için hayatımıza geldiklerine inanıyorum.

Bugün minik kızımın küçük kardeşi ile arasındaki çekişmeleri izlemek beni yormuş olsa gerek, yemeklerini yemelerini beklerken sesimin yükselmesi, sıkıntımı ifade etmem minik kızımı rahatsız etti. Bana o tatlı gözleri ile bakıp bir daha “Anne lütfen gülümse” dedi. Sıkılmadan, tekrar tekrar hatırlatıyor, bakalım ne zaman tam olarak öğreneceğim, dersimi daha iyi çalışmam gerek…

İyiki varsınız çocuklarım.

http://www.aksam.com.tr/doganin-iyilestirici-gucunu-kullanin--133678h.html

http://dogalanneyim.blogspot.com

http://blog.milliyet.com.tr/bashico

http://www.facebook.com/groups/dogalanneyim

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hiç şaşırmadım! Şimdiki çocuklar birer harika. Bence boş hard disk'le gelmiyorlar dünyaya -artık, insanoğlunun kaçıncı versiyonuysak- bir çok özellik hazır yüklü geliyor:) Hep gülümse Başak:) Sevgiler.

Ata Kemal Şahin 
 17.08.2012 6:24
Cevap :
Ata abi ruhsal açıdan zaten tamamen dolu geliyoruz, ancak dünyaya bizimle gelen bilgilerin beynimizde ortaya çıkmasına izin verelim di mi? sevgiler.  20.08.2012 0:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 201
Toplam yorum
: 243
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 11345
Kayıt tarihi
: 07.12.07
 
 

Tüm blog severlere merhaba! Boğaziçi Kimya bölümü mezunuyum. Bilişim sektöründe toplantı, etkinli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster