Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Temmuz '09

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
648
 

Anne olmak...

Anne olmak...
 

Anne olmak içinizdeki şefkat ve merhamet duygularının tavan yapmasına sebebiyet verir en çok. Çocuklara dayanamazsınız; üzülmelerine, kırılmalarına, horlanmalarına. Koruma içgüdünüz sizi sizden alır. Varlığınız çocuğunuza armağandır artık.

Anne olmak, çocuğunuz için yaşamak ve yaşatmaktır. Annelerimizden duyduğumuz, "yemedim yedirdim" lafını artık tam anlamıyla kavrarsınız. "O" yesin yemiş kadar değil, yemiş olusunuz. Hatta onun karnı doyduğunda derin bir Ohh çekersiniz. Dünyanın tüm meselelerinden elzemdir çocuğunuzun beslenmesi. Hele de iştahsızsa biraz, günün sonunda yediklerinin envanterini çıkarırsınız ki biz buna kaç lokma yedi diyoruz. Siz artık sıranızı savmışsınızdır. Hayata hazırlanan, yepyeni bir yaşamı hayata tutundurmaktır tüm asil vazifeniz. Durmadan çalışmanızda bundandır. Kariyer çıtanızı yükseltme çabanız, aslında evladınıza daha iyi bir gelecek sunma isteğinizdir.

Durmadan tırmanan annelik duygusu yaşınız ilerledikçe anaçlık potansiyelinizi habire yükseltir. Herşeyi, korumak, gözetmek, sevmek istersiniz. Hatta durum öyle bir hal alır ki çocuğunuz için, bir çocuk daha yapma fikri belirir. Herşeyi yavrunuz için yaptığınız gibi ikinci çocuğu yine yavrunuz için yaparsınız. Kendinize çocuk değil, yavrunuza kardeştir o. Annelik gerçekten tarif edilemez bir duygu. Sonsuz ve karşılıksız bir sevgi. Ne yaparsa yapsın evladınızı sevmeden duramazsınız. Canınızdan ötedir her zaman. Bazen de yavrunuz için katlanırsınız bazı şeylere. Birine, Birşeye, Biryere..Farketmez! Yavrularımız bizim hayata tutkuyla sarılmamızı sağlar. Durmadan koşturmamızı, heryere herşeye yetmemizi. On elinizde, on marifet gündüz çalışır proje hazırlarsınız, akşam dolma sarar, zeytinyağlı enginar yaparsınız. Anne olmak, tekrar çocuk olup, annenizin eteğinde huzur içinde uyumanın nasıl bir duygu olduğunu unutmaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1483
Kayıt tarihi
: 10.07.09
 
 

Yaklaşık 14 yıldır eğitim sektöründe sırasıyla Grafiker, Art Director, Creative Director, Sanat D..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster