Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mayıs '18

 
Kategori
Anneler Günü
Okunma Sayısı
336
 

Anne Olmak Kutlanır

Anne Olmak Kutlanır
 

Anne olmak nasıl bir duygu sanırmı klasik bir cevap olacak ama sadece yaşayanın bildiği bir duygu olmalı... Kendinden bir parça dünyaya getirmek ve onu her nefes alışında bir kere daha sahiplenmek muhteşem olmalı... Yaşayan her canlının insana verdiği huzurdan çok daha fazlasını verebilen canlıya evlat deniyorsa eğer, sanırım anne de evrendeki bütün duyguları ne temiz ve güzel hali ile yaşayan taraf oluyor.

Herkesin dünyaya geliş hikayesi başkadır. Kimi kendince şansı kimi yine kendince şanssız doğar. Bu karmaşanın içinde her zaman şanslı olan annelerdir. Çünkü hayat her ne kadar zorlu yollar belirlese de sonunda hissedecekleri annelik duygusu onların yaşadığı bütün zorlukların üstesinden gelecektir. Anne olmak gibi bir kavramın dünyanın her haline eş değer olamayacak kadar güzel olmasını tarif edecek olan annelerimize bir kez daha selam olsun.

Bir canı dünyaya getirmek için bir çok emek harcayan ve dünyaya getirdiğini ömür boyu sahiplenip koruyan varlıktır, anne. Kendinden vazgeçip sadece kendi doğurduğu canına hayatını adayandır, anne. Sevmek kelimesinin en doğru anlamıdır. Anne olmak nasıl bir duygudur, sanırım gerçekten yaşayan bilir. Canına  can katmak, kattığı canı dünyaya hediye eden ve bir ömür yeni bir hayat kazandıran insandır, anne....

Doğmak, büyümek, yaşamak, doğurmak, büyütmek ve yaşatmak gibi eylemleri vardır annelerin. Sahip olduğunu pamuklara sarıp koklayarak ve gülümseyerek huzur veren en güzel varlıktır. Annenin evladını kucağına aldığı ilk anda dünyaları kucağına almışçasına yüzünde oluşan gülümsemenin karşılığı sadece evladının gülümsemesidir. Kokusunu içine çektiğinde evladı ile arasında oluşan bağ ilk bağ olur ve asla kopmayacak gibi bağlanır.

Bir evlat kaç yaşında olursa olsun her zaman annesinin kucağına verildiği andaki kadar küçük ve savunmasız olur. Anne, evladını ömür boyu korumakla yükümlüdür sayar kendini... Her zaman bebeğine sarılıyormuş gibi sarılır ve hep ilk kokusunu içine çekiyormuş gibi çeker. Annelik insanın üzerine dikilmiş kusursuz bir elbisedir. Bir annenin doğurduğu dünyanın en güzel hikayelerini yazacak olandır.

Anneler için her ne kadar bir gün belirlenmiş olsa da aslında toprağa düştükleri ilk andan itibaren her gün onların günüdür. Sadece bir güne değil her güne, her ana sığdırıp bir kere gülümsediğiniz de onlara en kıymetli hediyeyi vermiş olursunuz. Anne olmak, hayat olmaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 104
Kayıt tarihi
: 30.03.18
 
 

Merhaba :) Herkesin yazmaya olan isteği ve hayranlığı ile burada buluşabiliyor olmasından çok büy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster