Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

aygoz Özlem Eryoldaş

http://blog.milliyet.com.tr/aygoz1

07 Ağustos '09

 
Kategori
Çocuklar ve ilkler
Okunma Sayısı
1982
 

Anne olmanın ..

Öyle uzun zaman geçmiş ki yazmayalı.. Nereden ve nasıl başlayacağımı bilemeden oturdum..

Konuştuğum arkadaşlarım mazeretimi çok iyi bilirler..Benim canavar oğlumun benden daha çok pc meraklısı olduğunu..Bn oturduğum anda kendisi mutlaka yapacak bir şey buluyor beni yerimden kaldıracak..Koltuğun tepesinden anneeee diye bağırdığın da gel de kalkma !

Anne olunca o kadar çok şey öğrendim ki..Örneğin hiç bilmezdim tekerleği kırılan bir kamyonun hayatımız da bu kadar önemli olabileceğini..Yemek yedirmek için hikayeler yazılabileceğini.Ev de aslında gereksiz çok eşya olduğunu ve onları kaldırınca evin nasıl da ferahladığını görebilmek için de anne olmak gerekiyormuş..

Yıllardır özenle gittiğim her yere taşıdığım küçük masklarımın başına bir şey gelmesinden çok korkardım. Eve gelenlerin ay ne güzel bakabilirmiyim demelerine sinir oluurdum..Şimdi düşürecek diye dik dik bakardım..Artık o masklarımın burunları bile kalmadı ! Ama ben hiç kızmadım. Kızamadım..Çünkü Ata onları çok sevdi..

Sokaklarda ne kadar çok tehlike varmış..Kaldırımlar bir bebek arabasının çıkamaması için yapılmış sanki.Kadıköye indiğim de oturacak mekan da yokmuş aslında. Çünkü oturduğum yerin Ata ya uygun olması şart. İskemleleri..Korunaklı değilmiş aslında !

Anne olmak ne tuhafmış..Kapı zilinin bu kadar rahatsız edeceğini hiç düşünemezdim..Çok zor uyuttuğun bebeğinin bir anketörün ısrarla bastığı zil yüzünden uyanması hoşuna gitmeyebiliyor.. Düşünüyorum da çocukken eminim çoğumuz kapı zillerine basıp kaçmışızdır..Şimdi kendime öyle kzıyorum ki !

Televizyonlar da seyredecek hiç bir şey yok !Hepsi cinayet ! vahşet ! hafif bir müzik bulabilmek için kumandayı oldukça ilerletmek gerekiyor ..

Anne olmanın bu kadar güzel olduğunu bilebilmek için de yaşamak gerektiğini söyleseler inanmayacak olan ben ! Şimdi onbeş aylık bebeğimle bambaşka bir dünyadayım belki de..Saf sessiz..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 185
Toplam yorum
: 1201
Toplam mesaj
: 81
Ort. okunma sayısı
: 1431
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Yazabilmenin özgürlüğüyle... İstanbul'un bir bahar sabahında dünyaya gelmişim. Keşfetmek, anlayabilm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster