Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Aralık '10

 
Kategori
Anne-Babalar
Okunma Sayısı
1094
 

Anne olunca...

Anne olunca...
 

Anladım ki mutlulukların en büyüğü o zaman yaşanırmış. Karşılıksız sevmenin ve vermenin huzurunu yüreğinin derinliklerinde hissetmekmiş annelik.

İlk önce onu, herşeyde onu, kendinden çok onu düşünmekmiş annelik. Bir gülümsemeyle dünyaları verseler bile aynı mutluluğa ulaşamamakmış.

Yirmidört saatin aslında ne kadar kısa bir zaman olduğunu anne olunca anladım. Aynı anda birçok işi yapma becerisine ulaşsan da hiçbir işe yetişememekmiş ve yorgunluktan ayakta duramsan da ona bakınca gözlerinin içi gülmekmiş annelik.

Sabrın ne büyük erdem olduğunu anne olunca anladım. Güçlenmekmiş günden güne ve gün gelir de yüreğin parçalansa da ayakta dimdik durabilmekmiş. Her annenin gözlerinde kendinden bir parça bulabilmekmiş annelik.

Büyümenin, aslında bedenen olmadığını onu kucağıma alınca öğrendim ve anladım ki büyük insan olmak kolay değilmiş.

Anneler sevgilerini paylaştırmaz, çoğaltırmış. Bir annenin yüreğinde herkese yetecek kadar sevgi olabileceğini anne olunca anladım.

Minicik ellerini avuçlarında ısıtmakmış ve o ''Anne çok üşüyorum'' dedikçe bir yürek sıkışmasıymış annelik.

Anneler sevgilerini paylaştırmaz , çoğaltırmış. Annemin bir kez daha haklı olduğunu anne olunca anladım.

Anladım ki dünyanın en güzel kokularını sürsem de hiçbiri bana bebeğimin kokusu kadar yakışmıyor ve hiçbir şey beni onun varlığı kadar güzelleştirmiyor.

Ne kadar kendi ayakları üstünde durmasanı istesen de, her ne kadar, bir gün gelecek ve o da senin yaptığın gibi yuvadan uçacağını bilsen de hep yanında kalmasını istemekmiş annelik.

...ve anlamakmış anneni daha çok.

http://miniklerveanneleri.wordpress.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet,yazınızı okudum.Gerçekten çokgüzel ifade etmişsiniz.Aynısını baba olunca bende hissettim.Hele çocuğum büyüyüp onunla paylaşımlar yaşadıkça babam aklıma gelir ve rahmetlinin sen de baba olunca anlarsın demeleri kulaklarımda çınlar.Babalık da aynen babamın dediği gibiymiş,baba olunca anladım. Selamlar

ERDEM AKBABA 
 09.12.2010 9:44
Cevap :
Babaannemin bir lafı vardı:''Bu işler parayla değil, sırayla'' derdi. :) Bu söz de gerçek oldu. Yorumunuz için teşekkür ederim.  09.12.2010 17:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 4044
Kayıt tarihi
: 24.09.06
 
 

1979 doğumlu. İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Kimya Öğretmeniği Tezsi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster