Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Mayıs '12

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
500
 

Anne sütü olanlar olmayanları bulsunlar

Anne sütü olanlar olmayanları bulsunlar
 

Süt Annelik


Anne sütü olanlar olmayanları bulsunlar (ASOOB) her ne kadar emir gibi görünse de aslında herhangi bir zorlama içermiyor. Yani kimse anne sütünüz var diye sizi memelerinizden sürükleyip zorla sütünüzü almayacak. O konuda herkesin içi rahat olsun. Bunu vurgulamak istememin nedeni bazı dinipekbibütün kişilerin ASOOB hareketinin dinimizce çok büyük mahzurları olduğuna dikkat çekmek için ellerinde fosforlu kalemle yazılmış ¨FAZLA GELEN SÜTÜNÜZÜ İHTİYACI OLAN BİR BAŞKA BEBEĞE VERMEYİN SAKIN, ÇÖPE ATIN ÇÜNKÜ O BEBEK 3 METREKARELİK DÜNYAMIZDA SİZİN BEBEĞİNİZİ BULABİLİR AŞIK OLABİLİR EVLENMEK İSTEYEBİLİR. AMAN YARABBİM!!“ pankartlarıyla protesto yürüyüşlerine çıkmış olmasıdır. Ancak ne kadar çalışmışlarsa da din adamlarını peşlerine takamamışlardır. Nitekim aklın da mantığın da yolu birdir ve o yol da canı sıkılan art niyetli dinipekbibütünlerin kapısının önünden geçmez.

Derya'nın eşine, evine, çocuğa ayırabileceği zamandan vazgeçip ASOOB'u kurmak ve büyütmek için çalışması sosyal sorumluluk anlayışının en şahane örneklerinden biridir. Herhalde anne sütünün özellikle yeni doğan bir bebek için hayati önem taşıdığını bilmeyenimiz yoktur. Bu yazıda yararlarından bahsedip konuyu dağıtmak istemiyorum ama can olan tek bir şey varsa hayatta, o da anne sütüdür; başka bir şey değil! ASOOB da bunun pekala farkındadır ve anne sütünü annesinden alacak kadar şanslı olamamış bebeklerin sağlık ve mutlulukları için harekete geçmiştir. ASOOB o kadar geniş bir ¨yardım kampanyası¨ ki aslında aynı anda onlarca insanı tarifsiz bir sevince boğabilir. En başta ihtiyacı olan anne sütünü alan bebek, sonra o bebeğin annesi, sonra babası, sonra o sütü bağışlama asaletini/büyüklüğünü gösteren anne sonra bütün bunlara aracı olan anne, sonra da bu tarifsiz sevinçlere tanık olanlar…

Bütün bunlara eline din sopasını alıp engel olmaya çalışan da abesle iştigal etmekten öteye gidemez. Bu köstek olmaya niyetlenicilerin azıcık aklı olsa en başta dindar insanların zekalarına hakaret ettiklerinin farkına varırlardı. Emin olunuz ki dindar bir insan, dininin gerektirdiklerinin herkesten çok farkındadır ve hiçkimsenin uyarısına ihtiyacı yoktur. Özellikle de isimlerini duyurmak için dini alet edenlerin… Bebeğine bir sütannenin sütünü vermeye karar veren dindar anne yine emin olunuz ki (evlilik gibi ihtimaller her ne kadar düşük de olsa) uygun gördüğü bütün önlemleri alacaktır. O yüzden köstek oluculardan rica edeceğim: insanlara azıcık kredi verin. Sizin ¨aklınıza¨ gelebilen şüpheniz olmasın ki başkasının da gelir. Bu lüzumsuz işleri bırakın ve kendinize hayırlara vesile olabilecek bir başka meşgale bulun, göreceksiniz ki iyi niyetle çıkılan yollar, pozitif sonuçlar doğuracak hareketler çok daha fazla takdir topluyor.

Eren Kaya

http://bebekyapimbakimonarim.blogspot.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 5988
Kayıt tarihi
: 24.04.12
 
 

Bir Mart ayında doğdum ve cocukluğumun ilk yıllarını Türkiye'de geçirdim. Sonra biraz Almanya, bi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster