Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Mayıs '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
177
 

Anneler gününü unuttum sanma Serçe kuşum !

Anneler gününü unuttum sanma Serçe kuşum !
 

Ah anne! Ben  seni öümsüz sandım ! İçimde hala tüten ateşler hep bu yüzden!

Bu yıl bu anneler günü nasıl acıtıyor içimi anlatamam.

Aynaya baktıkça tıpkı sen olduğumu farkediyorum üstelik. Yaratıcılık, inatçılık, dağınıklık, istediğimi tutturmam, sevmediğim insanlara katlanamamak gibi. Mutlu olmadığın ortamlarda bir dakika durmazdın, duramazdın. Seni şimdi anladım. İnsan sevgisini göstermek için yemek yedirirmiş sevdiklerine onu da şimdi  anladım. Gözlerim bile senin gibi bakıyor, ağır  yaralı. Ben de çok şey istemiyorum hayattan bir tek Hasan'ın iyi olması dışında. Ettiğin dualar gibi tüm dualarım. 

Hele telefonda onca darbeye rağmen kurmayı başardığın o şahane cümle ---EN GÜZELİ OLSUN ! Bizim için dilediğin her şey bu cümlede kilitli.

Biz en güzelini yapabildik mi, kendi adıma sanırım hayır. Kendi çocuklarımız için çılgın gibi çabalarken, bir telefon konuşması bile bazen uzun geldi. Özür dilerim senden. Oysa senin için en kıymetli şey zamandı ve zamanının az kaldığının farkındaydın.

Tek tesellim ölümün bir son olmadığına dair olan inancım.

Şimdi sen bir yerlerde ya çiçek dikiyor, ya kuşlara yem veriyor ya da bir sürü kumaşı kesip dikiyorsun.

Yine beğenmediğin şeylere --- Hiç olur mu? Diyorsun!

Yine namazdan sonra perdeleri- camları açıp iyi dileklerini, dualarını  üflüyorsun.

Öyle özledim ki senle konuşmayı, keşke bir an biz de bir kaç günlüğüne ölüp son vedalaşmaları yapıp geri dönebilsek ! Keşke son bir kez daha sana sımsıkı sarılıp bir yaralı serçe gibi duran minicik pamuk bedenine sarılıp kulağına bir şeyler fısıldayabilsem.

Nur içinde yat Anam, sen çocuk olmayı hiç bırakmadın! Kaç kişi var hala çocuk kalan, çocuklar gibi bir çiçeğe sevinen, çay içerken kahve içerken keyif alan !  

Bu anneler günü ne çok acıtacak şey gördüm her yerde. Hiç tanımadığım ben yaşlarda birisinin cep telefonundan annesi ile konuşması mesela. Ya da camlara dizilmiş anneler günü hediyeleri. Ama en çok çiçekçiler ve çiçekleri yakıyor yüreğimi!

Ama benim düşüncelerimi hissettiğini biliyorum Annem! Evrende başka bir boyutta yine varsın, yok olmadığını biliyorum. Bir demet nergiz, bir demet şebboy, bir demet arpa çiçeği ile öpüyorum ellerinden Anacığım. Buluşacağız bir gün, o zamana kadar ruhun ışıklarla, mutluluklarla dolsun!

Nur içinde yat serçe Kuşum !

 

 

 

 

 

  

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 566
Kayıt tarihi
: 21.01.07
 
 

Antalyalıyım. Bir süre istanbul ve Çanakkale de bulundum. Uzun süredir Ankara da yaşıyorum. İki o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster